Rozcestník

Velikost textu:

Řečice
oficiální stránky obce
Odběr RSS
22. října 2021

Zavedení Mobilního rozhlasu

Vážení spoluobčané,
spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas, díky které s vámi nyní můžeme komunikovat moderně a efektivně. Občané, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v obci Řečice, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace.

Co vám přinese registrace do Mobilního Rozhlasu?
· poslech běžných hlášení rozhlasu přímo z mobilu
· novinky z úřadu přímo do telefonu
· upozornění na krizové situace - výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, atd.
· pozvánky na sportovní a kulturní akce
· pozvánky na brigády dobrovolníků, kteří rádi v obci pomáhají
· účast ve veřejných anketách

Registrace je zdarma. V registračním procesu si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Jak se zaregistrovat?
1. Přes webovou stránku https://obecrecice.mobilnirozhlas.cz/registrace
2. Přes mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas Stáhnout pro Android Stáhnout pro iOS
3. Vyplněním registračního letáku a předáním na úřad obce Řečice ...
Další zprávy

Obecní úřad, pošta

1) Kvůli plánované odstávce elektrické energie bude zítra, tedy ve čtvrtek 25. července obecní úřad uzavřen.
2) Z důvodu návštěvy lékaře bude pošta v Radešínské Svratce otevřena v pátek 26. července od 7 do 11 hodin. ...

Přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 24. a 25. července od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude ve středu 24. července samota Tálský mlýn a část obce Řečice od čísel popisných 26, 134, 158, 70, 43, 76 a 99 směr Nové Město na Moravě. Ve čtvrtek 25. července bude vypnutou oblastí celá obec Řečice včetně samoty Tálský mlýn a včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. ...

Ovoce a zelenina, nález peněz, elektřina, pošta, kuřice

1) Zítra, tj. ve středu 17. července ve 14.30 hodin přijede do naší obce prodejce a nabídne švestky, meruňky, borůvky, broskve, nové brambory a česnek. U kulturního domu se zdrží asi půl hodiny.
2) Na cestě do Dvora byl nalezen jistý obnos peněz. Majitel ať se přihlásí na telefonním čísle 777 064 967.
3) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve čtvrtek 18. července od 7.30 do 17.30 hodin přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
4) Z důvodu plánované odstávky elektrické energie bude ve čtvrtek 18. července na nezbytně nutnou dobu uzavřena pošta v Radešínské Svratce.
5) Paní Bromová bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční u kulturního domu v sobotu 20. července ve 14.25 hodin. ...

Posezení u kytar, pouťová neděle

1) V pátek 12. července se ve sportovním areálu koná večerní posezení u kytar. Začátek je v 19 hodin. Těšit se můžete i na grilované maso se zeleninou.
2) V neděli 14. července se na rybníku u kulturního domu uskuteční tradiční Mexická lávka. Sraz závodníků je ve 13 hodin, start závodu ve 13.30 hodin. Startovné činí 100 korun. Originální převleky a bicykly jsou vítány. Ve sportovním areálu bude po celou neděli připravena skákací atrakce, po závodech přes rybník potom také občerstvení. Všichni jste srdečně zváni.
...

Masna, kuřice, lávka, ordinace, elektřina

1) Masna Bobrová oznamuje, že od tohoto týdne se mění prodejní doba. Pojízdná prodejna českého masa a uzenin vlastní výroby bude od 10. července přijíždět do naší obce už v 7.45 hodin.
2) Firma Svoboda Havlíčkův Brod bude prodávat ve středu 10. července ve 13 hodin u kulturního domu chovné kuřice, stáří 17 týdnů, cena 270 Kč/kus, barva hnědá a černá, v omezeném množství i jiné barvy. Informace poskytnou a objednávky přijímají na telefonním čísle 732 819 867.
3) V neděli 14. července se uskuteční tradiční Mexická lávka na rybníku u kulturního domu. Sraz závodníků je ve 13 hodin. Start závodu bude ve 13.30 hodin. Všichni jste srdečně zváni.
4) MUDr. Kozárové oznamuje, že v době od 17. do 26. července bude její ordinace z důvodu čerpání dovolené uzavřena. Akutní případy ošetří MUDr. Bartošíková, telefonní číslo 566 616 907, ordinace v Novém Městě na Moravě v budově polikliniky na Vratislavově náměstí, nebo MUDr. Pavel Hruška, telefonní číslo 731 756 960, ordinace v Moravci.
5) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve čtvrtek 18. července od 7.30 do 17.30 hodin přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. ...

Letní kino v Radešínské Svratce

V sobotu 6. července 2024 po setmění( cca 21.15 hodin ) proběhne letošní první projekce na výletišti v Pustých. Je pro Vás připravená svěží česká komedie Prázdniny s Broučkem. Těšíme se na Vaši účast. Občerstvení zajištěno. Více viz plakát ... další informace

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v pátek 28.6.2024 otevřena pouze od 07.00 do 09.00 hodin. ...

Poděkování, elektřina, obecní úřad, jednota, pošta, vodoměry

1) Společnost křížové cesty děkuje občanům za pomoc při vyžínání křížové cesty. Dále děkuje Proagru Radešínská Svratka a obecnímu úřadu za zapůjčení techniky.
2) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 26. a 27. června vždy od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude po oba dny celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
3) Ve středu 26. a ve čtvrtek 27. června bude obecní úřad z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. V případě potřeby volejte starostce Martě Špačkové na telefonní číslo 776 061 080.
4) Ve čtvrtek 27. června bude prodejna Coop z technických důvodů zavřená.
5) Kvůli plánované odstávce elektrické energie bude ve čtvrtek 27. června na nezbytně nutnou dobu uzavřena pošta Radešínská Svratka.
6) V pondělí 1. července od 8 hodin se bude zapisovat spotřeba obecní vody za první pololetí roku 2024. Žádáme občany, kteří obecní vodu odebírají, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům nebo nahlásili stav svého vodoměru na telefonní číslo 776 061 080. Je také možné poslat fotografii vodoměru e-mailem na obec@obecrecice.cz nebo starostce Martě Špačkové přes aplikace WhatsApp a Messenger. ...

Nálezné, vyžínání, výstava, ordinace, elektřina

1) Kdo z občanů by našel klíč se žlutým přívěskem, ať jej přinese na obecní úřad. Majitel ztraceného klíče slíbil nálezné 2000 korun.
2) Společnost křížové cesty prosí občany o pomoc při vyžínání křížové cesty. Uskuteční se zítra, tedy v pátek 21. června. Sraz účastníků je u kapličky v 16 hodin. Kdo může, ať vezme křovinořez, hrábě a vidle. Občerstvení bude zajištěno.
3) Trvalkové zahradnictví zve na prodejní výstavu skalniček a trvalek. Uskuteční se od zítřka, to je 21. června, do 7. července v Radešínské Svratce, číslo popisné 205. Výstava bude otevřena v pracovní dny od 17 do 20 hodin, v sobotu od 8 do 19 hodin. Přijďte se jenom podívat, nebo si i zakoupit krásně kvetoucí rozmanité druhy rostlin, které vás mohou těšit i na vaší zahradě.
4) Ve dnech 24. a 25. června bude ordinace MUDr. Kozárové zavřená. Akutní případy ošetří MUDr. Bartošíková po objednání na telefonním čísle 566 616 907. Ordinaci má v Novém Městě na Moravě v budově polikliniky na Vratislavově náměstí.
5) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 26. a 27. června vždy od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude po oba dny celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. ...

Elektřina, odkalování vodovodu, vyžínání, ordinace

1) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude zítra, to je 18. června, a pozítří, to je 19. června vždy od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude po oba dny celá obec Řečice včetně samoty Tálský mlýn a včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
2) Zítra, to je v úterý 18. června v dopoledních hodinách proběhne odkalení vodovodního řadu. Následkem toho může dojít k poklesu tlaku a voda může být mírně zabarvená.
3) Společnost křížové cesty prosí občany o pomoc při vyžínání křížové cesty, které se uskuteční v pátek 21. června. Sraz účastníků je u kapličky v 16 hodin. Kdo může, ať vezme křovinořez, hrábě a vidle. Občerstvení bude zajištěno.
4) Ve dnech 24. a 25. června bude ordinace MUDr. Kozárové zavřena. Akutní případy ošetří MUDr. Bartošíková po objednání na telefonním čísle 566 616 907. Ordinaci má v Novém Městě na Moravě v budově polikliniky na Vratislavově náměstí. ...

Odkalování vodovodu, pošta, elektřina

1) Z důvodu prací na obecním vodovodu může být voda mírně zakalená. V úterý 18. června v dopoledních hodinách proběhne odkalení vodovodního řadu. Následkem toho může dojít k poklesu tlaku a voda může být mírně zabarvená.
2) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka zítra, tedy v pátek 14. června a v pondělí 17. června otevřena pouze od 7 do 11.15 hodin.
3) Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 18. a 19. června od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude po oba dny celá obec Řečice včetně samoty Tálský mlýn a včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. ...

Myslivecko-zemědělský dětský den

Myslivecký spolek Řečice a společnost PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. srdečně zvou všechny občany a jejich děti, kteří mají rádi přírodu a zemědělství, na Myslivecko-zemědělský dětský den. Koná se v sobotu 15. června od 10 hodin v prostorách Sportovního areálu Řečice. Bohatý program pro děti a občerstvení zajištěno. ... další informace

Výsledky voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu v naší obci viz. příloha ... další informace

Volby do Evropského parlamentu

Zítra tj. pátek 7.6.2024 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 8.6.2024 od 8.00 do 14.00 hodin se uskuteční v naší obci volby do Evropského parlamentu. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu Řečice. Hlasovací lístky Vám byly doručeny do poštovních schránek. V případě potřeby je možné si je vyzvednout také ve volební místnosti. ...

Kamenictví, Farní den, elektřina, ordinace, obecní úřad, kuřice, Pohádkový les

1) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. Objednávky přijímá na telefonním čísle 777 888 332. Více informací najdete na nástěnce u jednoty.
2) Farnost Radešínská Svratka srdečně zve na Farní den. Uskuteční se v neděli 9. června na výletišti v Pustých. Začátek je ve 14 hodin. Kdo by mohl na tuto akci upéci sladké občerstvení, může je přinést v sobotu 8. června od 17 do 18 hodin do velkého farního sálu v Radešínské Svratce.
3) Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 10. a 11. června od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
4) MUDr. Kozárová oznamuje, že v pondělí 10. června bude ordinace v Řečici z technických důvodů zavřena. Pacienti mohou využít ordinaci v Bobrové, a to od 13 do 18 hodin.
5) Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie bude Obecní úřad Řečice v pondělí 10. června otevřen jen v dopoledních hodinách, tedy od 8 do 12 hodin.
6) Firma Svoboda Lučice bude prodávat v úterý 11. června v 9.10 hodin u obecního úřadu nosné kuřice, stáří 22 týdnů, cena 260 Kč/kus, barva červená a černá. Objednání je možné na telefonním čísle 569 489 358 nebo e-mailem na svoboda.lucice@seznam.cz.
7) V Pikárci se v sobotu 15. června uskuteční tradiční Pohádkový les. Vstup do lesa je od 12.30 do 16.30 hodin. Děti mají vstup zdarma, dospělí zaplatí 100 korun. ...

Kamenictví G.A.L., Farní den, ordinace uzavřena

1) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. Objednávky přijímá na telefonním čísle 777 888 332. Více informací najdete na nástěnce u jednoty.
2) Farnost Radešínská Svratka srdečně zve na Farní den. Ten se uskuteční v neděli 9. června na výletišti v Pustých. Začátek je ve 14 hodin. Kdo by mohl na tuto akci upéci sladké občerstvení, může je přinést v sobotu 8. června od 17 do 18 hodin do velkého farního sálu v Radešínské Svratce.
3) MUDr. Kozárová oznamuje, že v pondělí 10. června bude ordinace v Řečici z technických důvodů zavřena. Pacienti mohou využít ordinaci v Bobrové, a to od 13 do 18 hodin. ...

Den dětí ve sportovním areálu

Dnešní Olympijský dětský den ve sportovním areálu se bude konat. Začátek je ve 14 hodin. Pořadatelé účastníkům doporučují uzavřenou obuv. ...

Volební lístky

V těchto dnech vám budou do poštovních schránek doručeny volební lístky pro volby do Evropského parlamentu. Ty se uskuteční ve dnech 7. a 8. června. ...

Obecní úřad ve čtvrtek uzavřen, sběr kovového odpadu, Olympijský dětský den

1) Zítra, tedy ve čtvrtek 30. května bude obecní úřad uzavřen. V případě potřeby volejte na telefonní číslo 776 061 080.
2) Tělovýchovná jednota Řečice pořádá v sobotu 1. června sběr kovového odpadu. S ohledem na zvýšený výskyt „nenechavců“ proběhne sběr šrotu už od 11 hodin. Darovaný kovový odpad můžete zanechat v dopoledních hodinách na obvyklých místech nebo jej můžete odvést na centrální místo bývalé váhy před kapličkou. Za darovaný odpad Tělovýchovná jednota Řečice děkuje.
3) V neděli 2. června od 14 hodin se ve Sportovním areálu uskuteční Olympijský dětský den. Můžete se těšit na olympijské soutěže, skákací hrad nebo na malování na obličej. Občerstvení je zajištěno. Vstupné je dobrovolné. Za nepříznivého počasí se akce ruší. ...

Sběr kovového odpadu

Tělovýchovná jednota Řečice pořádá v sobotu 1. června sběr kovového odpadu. S ohledem na zvýšený výskyt „nenechavců“ proběhne sběr šrotu už od 11 hodin. Darovaný kovový odpad můžete zanechat v dopoledních hodinách na obvyklých místech nebo jej můžete odvést na centrální místo bývalé váhy před kapličkou. Za darovaný odpad Tělovýchovná jednota Řečice děkuje. ...

Ordinace uzavřena, Olympijský dětský den

1) Doktorka Kozárová oznamuje, že zítra, tj. ve čtvrtek 23. května bude z technických důvodů ordinace v Řečici uzavřena.
2) V neděli 2. června od 14 hodin se ve Sportovním areálu uskuteční Olympijský dětský den. Můžete se těšit na olympijské soutěže, skákací hrad nebo na malování na obličej. Občerstvení je zajištěno. Vstupné je dobrovolné. ...

Přerušení dodávky elektrické energie, prodejna COOP otevřena

1) Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 21. a 23. května od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude zítra, tedy v úterý 21. května celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. Ve čtvrtek 23. května bude vypnutou oblastí celá obec Řečice včetně samoty Tálský mlýn a včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
2) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že i ve dnech přerušení dodávky elektrické energie, tedy zítra 21. května a ve čtvrtek 23. května, bude zachována běžná otevírací doba. ...

Pošta Radešínská Svratka, přerušení dod. elektrické energie, kamenictví

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka zítra, tedy ve čtvrtek 16. května otevřena pouze dopoledne od 7 do 11.15 hodin.
2) Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude ve dnech 21. a 23. května od 7.30 do 17.30 přerušena dodávka elektrické energie. Vypnutou oblastí bude úterý 21. května celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. Ve čtvrtek 23. května bude vypnutou oblastí celá obec Řečice včetně samoty Tálský mlýn a včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo.
3) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle:
777-888-332

Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v úterý 14.5.2024 otevřena od 7.00 do 8.30 hodin a 12.30 do 14.00 hodin a ve čtvrtek 16.5.2024 od 7.00 do 11.15 hodin. ...

Pošta, tálky řepy

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka zítra, tedy v pátek 10. května otevřena pouze dopoledne od 7 do 11.15 hodin.
2) PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit do konce května v kanceláři společnosti. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po zaplacení částky 800 korun. ...

Nebezpečný odpad, přerušení dodávky elektrické energie

1)Zítra tj. ve středu 8.5.2024 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 08.30 hod. do 08.45.hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5. Více viz. plakát
2) Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy( rekonstrukce, opravy) bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21.5.2024 od 7.30 do 17.30 hodin. Vypnutá oblast celá obec Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo. Více viz plakát ... další informace

Stavění máje

Stavění máje nebude ani letos chybět mezi tradicemi naší obce. Uskuteční se v úterý 30. dubna. Začátek je plánován na 15. hodinu. ...

Pálení čarodějnic, otevírací doba

1) Obec Řečice pořádá v úterý 30.4.2024 za školou na kopci pálení čarodějnic. Začátek je od 19.00 hodin, opékačky s sebou. Nejen děti v čarodějnických maskách jsou vítány. Veškeré občerstvení je zdarma.
2) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že ve středu 1.5.2024 je otevřeno od 6.30.00 do 9.30 hodin a ve středu 8.5.2024 bude zavřeno.
...

Nabídka zaměstnání, nebezpečný odpad

1)Pekařství Řečice hledá pracovnici do řečické pekárny. Místo výkonu práce je Žďár nad Sázavou, doprava do zaměstnání je zajištěna firemním autem. Více informací u pana Částky Josefa na tel. čísle 603 469 985.
2) Ve středu 8.5.2024 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 08.30 hod. do 08.45.hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5. Více viz. plakát
... další informace

Kamenictví G.A.L.

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce, a to na jednoduchém telefonním čísle: 777 888 332. Nabízí:
• nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy vašeho hrobu
Dnes sleva až 30 %. Opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok: 777 888 332. ...

Pozvánka na zasedání

Obecní úřad Řečice zve na 16. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 17. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou:
1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Informace k lokalitě Za Dvorem
3) Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni. ...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka ve středu 10.4. 2024 otevřena pouze 7.00 do 8.30 hodin a 12.30 do 14.00 hodin a v pátek 12.4.2024 od 7.00 do 11.00 hodin. ...

Vakcinace psů, prosba

1)Zítra tj.v sobotu 6.4.2024 v 9.45 hodin u kapličky v Řečici se uskuteční očkování psů proti vzteklině.
Ceny: vzteklina 3 roky ….300 Kč
kombinace 3 roky ……….350 Kč
2)Na naši obec se obrátil starosta obce Podolí, abychom upozornili naše občany, aby nevozili větve na veřejné prostranství v obci Podolí.
...

Inventura v Jednotě, zápis do první třídy

1) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že z důvodu inventury bude zítra, to je ve čtvrtek 4. dubna zavřeno.
2) Zápis do prvního ročníku ve školním roce 2024-2025 se uskuteční ve středu 24. dubna od 14 do 16 hodin v I. třídě základní školy. K zápisu se dostaví zákonný zástupce spolu s dítětem a přinesou s sebou: rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce, vyplněné formuláře, případně rozhodnutí o odkladu školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno. Zákonný zástupce přihlásí dítě i v případě, že se dítě z vážných důvodů nebude moci dostavit. Děti, které navštěvují naši mateřskou školu, dostanou všechny potřebné tiskopisy přímo ve školce. Všechny tiskopisy bude také možné získat až při samotném zápisu. Jiný termín je možné si dohodnout a bližší informace lze získat na telefonním čísle 777 025 892. ...

Obecní knihovna, COOP otevírací doba, inventura, zápisy vodoměrů

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že v pátek 29. března 2024 bude uzavřena.
2) Prodejna COOP Řečice bude mít o velikonočních svátcích tuto otevírací dobu: v pátek 29. března 2024 od 6.30 do 9.30 hodin, v sobotu také od 6.30 do 9.30 hodin. V pondělí 1. dubna 2024 bude zavřeno. Z důvodu inventury bude ve středu 3. dubna 2024 pouze dopolední prodej od 7.00 do 12.00 hodin, odpoledne již bude zavřeno a ve čtvrtek 4. dubna 2024 bude také zavřeno.
3) V úterý 2. dubna 2024 se budou zapisovat stavy všech vodoměrů pro potřeby vyúčtování stočného za rok 2023. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné, na telefonní číslo 776 061 080. V případě nepříznivého počasí se zápis stavu vodoměrů provede ve středu 3. dubna 2024. ...

Prodej kuřic, poplatky za KO a psy, komunální odpad a vývoz bioodpadu

1) P. Bromová bude prodávat kuřice různých barev, cena 240 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 23.3 2024 u kulturního domu ve 14:25 hod.
2) Od pondělí 25.3.2024 od 13.00 hodin se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 500,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 500,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359.
3) Ve středu 27.3.2024 bude poslední vývoz komunálního odpadu. Další vývoz komunálního odpadu bude pak ve středu 3.4.2024 a po té vždy každou středu v sudý týden. První vývoz bioodpadu bude ve středu 10.4.204 a další vždy ve středu v lichý týden.
...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v pátek 15.3.2024 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.30 hodin. ...

Oznámení o zahájení obnovy katastrálního operátu novým mapováním

Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou zahajuje od 15.4 2024 zpřesňování hranic pozemků v katastrálním území Řečice nad Bobrůvkou. Více informací viz oznámení ... další informace

Nabídka práce

Prodejna COOP Řečice přijme prodavačku na zkrácený pracovní úvazek 15 hodin týdně nástup možný ihned. V případě zájmu se hlaste přímo v prodejně nebo na tel. č. 777 684 645 ...

Pozvánka na zasedání, ochotníci Křídla

Ve středu 6. března 2024 se koná 15. zasedání zastupitelstva obce Řečice. Začátek je v zasedací místnosti úřadu v 17 hodin. Na programu jsou tyto body: 1. Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání, 2. Posouzení žádostí o dary obce na rok 2024, 3. Různé, diskuse, závěr. Všichni jsou srdečně zváni. ... další informace

Odečty plynoměrů, Kamenictví G.A.L., prodej kuřic

1) Společnost QUANTUM a.s., oznamuje, že v období od 1.3.2024 do 31.3.2024, budou zaměstnanci naší společnosti provádět odečty stavu plynoměrů pro roční vyúčtování spotřeb. Je-li plynoměr umístěn na nepřístupném místě, je součinnost odběratele nebo pověřené osoby nezbytná.
2) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle: 777-888-332
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
3) Firma Svoboda Lučice bude prodávat v úterý 12. března 2024 v 9.10 hodin u OÚ Řečice nosné kuřice, stáří 19 týdnů, cena 275,- Kč/kus, barva červená a černá. Objednání je možné na tel. 569 489 358 nebo emailem svoboda.lucice@seznam.cz
...

Dětský karneval

SDH a Mexické ženy Řečice pořádají 3. března 2024 dětský karneval. Začátek je ve 13.30 hodin. Občerstvení a bohatá tombola jsou zajištěny. Všichni jste srdečně zváni. Více viz plakát. ... další informace

Prodej kuřecího masa, ples v Mexiku, dětský karneval

1) Firma Pavel Šroubek Žadlovice bude prodávat chlazené kuřecí maso. Prodej se uskuteční v sobotu 24. února u kulturního domu od 10.30 do 10.35 hodin.
2)Tělovýchovná jednota Řečice srdečně zve na mexický ples, který se, po odmlce, uskuteční v sobotu 24. února v kulturním domě. Začátek je v 19.30 hodin. Můžete se těšit na výborné jídlo i pití, chybět nebude bohatá tombola. K tanci zahraje místní skupina Benn. Lístky zakoupíte u paní Evy Drdlové, čp. 70, telefonní číslo 777 064 967.
3) SDH a Mexické ženy Řečice pořádají 3. března 2024 dětský karneval. Začátek je ve 13.30 hodin. Občerstvení a bohatá tombola jsou zajištěny. Všichni jste srdečně zváni. ...

Ples v Mexiku, sportování v kulturním domě

1)Tělovýchovná jednota Řečice srdečně zve na mexický ples, který se, po odmlce, uskuteční v sobotu 24. února v kulturním domě. Začátek je v 19.30 hodin. Můžete se těšit na výborné jídlo i pití, chybět nebude bohatá tombola. K tanci zahraje místní skupina Benn. Lístky zakoupíte u paní Evy Drdlové, čp. 70, telefonní číslo 777 064 967.
2) Upozorňujeme občany, že kvůli přípravám na ples a následnému úklidu se od pondělí 19. do neděle 25. února nebude sportovat v kulturním domě. ...

Prodej kuřecího masa

Firma Pavel Šroubek Žadlovice bude prodávat chlazené kuřecí maso. Prodej se uskuteční v sobotu 10. února 2024 u kulturního domu od 10.30 do 10.35 hodin. Více informací viz leták

... další informace

Dovolená, pozvánka, ostatkový průvod

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od pondělí 12. února do pátku 16. února 2024 bude ordinace z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékař bude MUDr. Pavel Hruška ordinace Moravec tel. 731 756 960
2) Obecní úřad Řečice zve na 14. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 7. února 2024 od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jsou srdečně zváni.
3) ) SDH Řečice pořádá v sobotu 10. února 2024 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je v 9.00 hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni. Více viz plakát
... další informace

MS v Biatlonu 2024

Informace ke konání MS v Biatlonu od 5.2 do 18.2 2024 v Novém Městě na Moravě. Více viz přílohy ... další informace

Změna prodejní doby COOP, pozvánka na zasedání

1) Prodejna COOP oznamuje, že od čtvrtka 1. 2 – do 16.2. 2024 bude zkrácená prodejní doba a to :
PO 7.00 - 12.00 15.00 - 16.30
ÚT 7.00 - 12.00
ST 7.00 - 12.00 15.00 - 16.30
ČT 7.00 - 12.00
PÁ 7.00 - 12.00 15.00 - 16.30
2) Obecní úřad Řečice zve na 14. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 7. února 2024 od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou:
1)Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2)Využitelnost dotace POVV pro rok 2024
3)Projednání cenových nabídek na výstavbu kamenného brodu přes Řečický potok
4)Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni
...

Pošta Radešínská Svratka, ostatkový průvod

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v úterý 30.1. a v pátek 2. 2.2024 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.00 hodin.
2) SDH Řečice pořádá v sobotu 10. února 2024 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je v 9. hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni. Viz plakát
... další informace

Pošta Radešínská Svratka

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v úterý 30.1. a v pátek 2. 2.2024 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.00 hodin.
2) Farnost Radešínská Svratka Vás zve na farní ples, který se uskuteční v sobotu 3. února 2024 od 19:30 v Kulturním domě v Radešínské Svratce. Všichni jste srdečně zváni. Možnost rezervace vstupenek na tel. 774 253 632. Více viz plakát ... další informace

Pozvánka na ples

V sobotu 24. února 2024 od 19.30 hodin se uskuteční v KD v Řečici „ PLES V MEXIKU “. Předprodej vstupenek od pátku 26. ledna 2024 na tel. 777 064 967. Srdečně zvou pořadatelé. Více viz plakát ... další informace

Pozvánka na ples, prodej chovné drůbeže

1) Farnost Radešínská Svratka Vás zve na farní ples, který se uskuteční v sobotu 3. února 2024 od 19:30 v Kulturním domě v Radešínské Svratce. Všichni jste srdečně zváni. Možnost rezervace vstupenek na tel. 774 253 632.
2) Firma Gallus extra – prodej chovné drůbeže na rok 2024. Více informací viz leták
... další informace

Platba za spotřebu obecní vody, kuřecí maso, uzavírka silnice

1) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu zaplatit buď na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359.
2) Firma Pavel Šroubek Mohelnice bude prodávat chlazené kuřecí maso. Prodej se uskuteční v sobotu 27. ledna 2024 u kulturního domu od 10.30 do 10.35 hodin. Prodávat budou kuřecí čtvrtky 62 Kč/kg, kuřecí křídla s hrudí 41 Kč/kg, kuřecí prsní řízek 114 Kč/kg, kuřecí stehenní steak 113 Kč/kg.
3) Informace o uzavírce silnice první třídy I/19 v úseku od křižovatky se silnicí III/35418( směr Slavkovice ) po okružní křižovatku v Novém Městě na Moravě v době od 7.2. 2024 do 18.2.2024 z důvodu konání mistroství světa v biatlonu.
... další informace

Odečty elektroměrů

Ve čtvrtek 18.1.2024 se budou v naší obci provádět odečty elektroměrů. Žádáme proto, aby v tento den byly zpřístupněny elektroměry, případně o zanechání stavu elektroměru na viditelném místě. ...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v úterý 16. ledna 2024 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 10.00 hodin. ...

Bruslení v SA, pozvánka na koncert

1) Oznamujeme příznivcům zimních sportů, že ve Sportovním areálu byla vytvořena ledová plocha na bruslení.
2) V neděli 14. ledna 2024 v 17.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Kunhuty v Nové Městě na Moravě XVII. Tříkrálový koncert. Více informací viz plakát
... další informace

Tříkrálová sbírka, pozvánka na koncert

1) V sobotu 6. ledna 2024 v naší obci proběhla tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 46 680 Kč. Všem dárcům děkujeme.
2) V neděli 7. ledna 2024 v 17.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Kunhuty v Nové Městě na Moravě Novoroční koncert. Více informací viz plakát
... další informace

Tříkrálová sbírka, pozvánka na zasedání, jóga

1) V sobotu 6. ledna 2024 v dopoledních hodinách se uskuteční v naší obci tříkrálová sbírka. Chodit budou čtyři skupinky dětí se zapečetěnými pokladničkami.
2) Obecní úřad Řečice zve na 13. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 10. ledna 2024 od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou:
1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Inventury 2023
3) Využitelnost dotace POVV pro rok 2024
4) Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni
3) Od čtvrtka 11. ledna 2024 od 17.00 hodin v KD v Řečice se začíná cvičit jóga. Více informací na tel. 725 777 940 a viz plakát
... další informace

Prosba o upuštění od případných ohňostrojů

Vážení občané,
v těchto dnech se na starosty měst a obcí v celé republice obrátil ministr vnitra, Mgr. Bc. Vít Rakušan s osobní prosbou, aby letos 31. prosince, případně na Nový rok, upustili od pořádání ohňostrojů. Byl by také rád, kdyby lokální autority požádaly své spoluobčany, aby se i oni zdrželi používání zábavní pyrotechniky. Důvod je nasnadě: šokující násilné činy spojené se střelbou v Praze. Naše obec už několik let žádné světelné a hlučné veselí neorganizuje. Odpalování soukromých ohňostrojů je na zvážení každého z vás. Přečtěte si níže celý dopis z ministerstva vnitra a rozhodněte se sami.
Marta Špačková, starostka ... další informace

Ordinace, pozvánka na biatlon v Radešínské Svratce

1) V pátek 29.12.2023 bude ordinace MUDr. Kozárové v Bobrové z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékař bude MUDr. Pavel Hruška - ordinace Moravec.
2) V sobotu 30.12.2023 od 11.00 hodin pořádá TJ Radešínská Svratka Winter Cross Swim biathlon. Více informací viz. plakát
... další informace

Pošta Radešínská Svratka, Mexický turnaj ve stolním tenise

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka ve středu 27.12.2023 a v pátek 29.12.2023 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 12.00 hodin.
2) Ve středu 27.12.2023 od 8.30 hodin v KD v Řečici se uskuteční Mexický turnaj ve stolním tenise. Více informací viz plakát
... další informace

COOP, obecní knihovna, odečty obecních vodoměrů

1) Prodejna COOP oznamuje, že v sobotu 23.12.2023 a v sobotu 30.12.2023 bude otevřeno od 6.30 do 11.30 hodin. Ostatní prodejní doba je vyvěšena na prodejně.
2) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že v pátek 22.12.2023 a 29.12.2023 bude uzavřena.
3) Ke konci roku 2023 se budou provádět odečty obecní vody za druhé pololetí roku 2023. Z důvodu ochrany zdraví obyvatel nepřijde, stejně jako loni, nikdo z obecního úřadu až do Vašich domácností. Proto Vás žádáme, abyste konečné stavy svých obecních vodoměrů nahlásili sami do čtvrtka 28.12.2023 těmito způsoby: e-mailem na adresu obec@obecrecice.cz, telefonem na čísla 566 673 359 nebo 776 061 080 nebo písemně do schránky OÚ Řečice (uvedete jméno a příjmení, číslo popisné a konečný stav obecního vodoměru). Děkujeme za pochopení.
...

Bruslení v SA

Oznamujeme příznivcům zimních sportů, že ve Sportovním areálu byla vytvořena ledová plocha na bruslení.
...

Cimbálovka, adventní jarmark, pozvánka

1) V sobotu 9. prosince se v kulturním domě v Řečici uskuteční Posezení při vínečku s cimbálovou muzikou cimbalMEN. Začátek je v 18 hodin a vstupenka přijde na 250 korun. V ceně je uvítací vzorek a drobné občerstvení na stolech. Všichni jste srdečně zváni.
2) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka Vás srdečně zve v neděli 10. prosince 2023 v 9:00 hod. do velkého farního sálu na adventní jarmark a společnou kávu. Kdo byste chtěl přispět svými výrobky, můžete je donést v sobotu od 17:00 do 19:00 do farního sálu.
3) Obecní úřad Řečice zve na 12. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 13. prosince od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou: 1)Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2)Rozpočet obce Řečice na rok 2024
3)Rozpočet DSO Čistá voda na rok 2024
4)Rozpočet Mikroregion Novoměstsko na rok 2024
5)Závazné ukazatele rozpočtu na rok 2024 pro ZŠ a MŠ Řečice
6)Schválení ceny stočného a vodného, poplatky pro rok 2024
7)Schválení Směrnice obce Řečice S1/2024 – sazby obecních poplatků
8)Různé, diskuse, závěr
Všichni jste srdečně zváni.
...

Masna Bobrová - změna prodejní doby

Masna Bobrová oznamuje, že od tohoto týdne se mění prodejní doba. Prodejna bude přijíždět do naší obce vždy ve středu v 9 hod 15 min. Poprvé v tomto čase přijede zítra ve středu 6.12.2023. ...

Vyhazování sněhu ,kuřecí maso, rozsvícení stromu, cimbálovka

1) TJ Řečice prosí občany, kteří mají chuť a čas, aby přišli dnes odpoledne od 15.30. hodin pomoct vyhazovat sníh z ledové plochy ve sportovním areálu. Hrabla s sebou.
2) Firma Pavel Šroubek Mohelnice bude prodávat chlazené kuřecí maso. Prodej se uskuteční v sobotu 2. prosince 2023 u kulturního domu od 10.30 do 10.35 hodin. Leták s cenami kuřecího masa je umístěn ve vývěsce.
2) Obecní úřad srdečně zve všechny spoluobčany na rozsvícení vánočního stromu. Slavnost se uskuteční o první adventní neděli 3. prosince v 17 hodin u kapličky. Pro malé i velké bude připraveno občerstvení.
3) V sobotu 9. prosince se v kulturním domě v Řečici uskuteční Posezení při vínečku s cimbálovou muzikou cimbalMEN. Začátek je v 18 hodin a vstupenka přijde na 250 korun. V ceně je uvítací vzorek a drobné občerstvení na stolech. Vzhledem k omezenému počtu míst k sezení je vhodné zakoupit si vstupenky v předprodeji u pana Petra Bílka ( tel. č. 724 302 431) nebo u paní Marty Špačkové ( tel. č. 776 061 080). Před vlastním programem bude prodej vstupenek omezen pouze na vstupenky bez místa k sezení.
...

Rozsvícení vánočního stromu

Obecní úřad srdečně zve všechny spoluobčany na rozsvícení vánočního stromu. Slavnost se uskuteční o první adventní neděli 3. prosince v 17 hodin u kapličky. Pro malé i velké bude připraveno občerstvení. ... další informace

Benefiční koncert

V neděli 26. listopadu 2023 v 17.00 hodin ve farním kostele sv. Václava v Radešínské Svratce se uskuteční benefiční koncert. Výtěžek bude věnován Domácímu hospici Vysočina. Více viz plakát ... další informace

Vánoční strom, kontrola komínů, cimbálová muzika

1) Obecní úřad srdečně zve všechny spoluobčany na rozsvícení vánočního stromu. Slavnost se uskuteční o první adventní neděli 3. prosince v 17 hodin u kapličky. Pro malé i velké bude připraveno občerstvení.
2) Kominictví Menšík bude v naší obci ve čtvrtek 7. prosince provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, po domluvě i frézování, vložkování i výstavbu nových komínových těles. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 410 Kč. Zájemci se mohou objednávat u operátorky na telefonním čísle 722 944 385.
3) V sobotu 9. prosince se v kulturním domě v Řečici uskuteční Posezení při vínečku s cimbálovou muzikou cimbalMEN. Začátek je v 18 hodin a vstupenka přijde na 250 korun. V ceně je uvítací vzorek a drobné občerstvení na stolech. Lístky v předprodeji pořídí zájemci od pondělí 27. listopadu u pana Petra Bílka (telefonní číslo 724 302 431) nebo u paní Marty Špačkové (tel. č. 776 061 080).


...

Mantinely, větvičky, kuřecí maso, výročí školy, vánoční jarmark

1) TJ Řečice oznamuje, že se v pátek 17. listopadu 2023 budou stavět mantinely. Sraz je ve 13.30 hodin ve Sportovním areálu. Vezměte si s sebou klíče číslo 13 a 24.
2) Kdo z občanů má zájem o větvičky na adventní věnce, může si je od pátku 17. listopadu 2023 vyzvednout za kulturním domem Řečice.
3) Firma Pavel Šroubek Mohelnice bude prodávat chlazené kuřecí maso. Prodej se uskuteční v sobotu 18. listopadu 2023 u kulturního domu od 10.30 do 10.35 hodin. Leták s cenami kuřecího masa je umístěn ve vývěsce.
4) V sobotu 25. listopadu 2023 se koná Den otevřených dveří školy při příležitosti 140. výročí založení. Dopolední akce začíná v 9 hodin a na programu jsou: zahájení, autorské čtení paní Zdenky Šiborové, prodejní výstava autorčiných knih, volná prohlídka vnitřních i venkovních prostor školy, výstava školních kronik či praktické ukázky z výuky základní a mateřské školy. Pro příchozí bude připraveno občerstvení.
5) Mexické ženy všechny srdečně zvou na Vánoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 od 14 hodin v kulturním domě v Řečici. K zakoupení budou ruční výrobky, děti se mohou těšit na vánoční dílničku. Chybět nebudou ani soutěže – o nejlepší pálenku a o nejlepší škvarkovku. Svoji účast v soutěži nahlaste do středy 22. listopadu u paní Sylvy Pekárkové na obecním úřadě nebo na telefonním čísle 607 975 549. ...

Pozvánka, pošta, nebezpečný odpad, COOP, knihovna

1) Obecní úřad Řečice zve na 11. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 15. listopadu od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou: 1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Inventury 2023
3) Projednání návrhu rozpočtu obce Řečice na rok 2024
4) Projednání návrhu rozpočtu DSO Čistá voda na rok 2024
5) Projednání cenových nabídek na výměnu kotlů v ZŠ a MŠ Řečice
6) Různé, diskuse, závěr
Všichni jste srdečně zváni.
2) Z důvodu plánované odstávky elektrické energie bude pošta Radešínská Svratka ve středu 15.11. a čtvrtek 16.11.2023 otevřena pouze od 6.45 do 7.45 hodin.
3) Ve čtvrtek 16.11.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 15.00 hod. do 15.15 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.
4) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v pátek 17.11.2023 bude otevřeno jako v sobotu od 6.30 do 9.30 hodin.
5) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že v pátek 17.11.2023 bude uzavřena.
...

Pošta, prodej kuřic, nebezpečný odpad, stavění mantinelů

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka ve čtvrtek 9.11.2023 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.00 hodin.
2) Bromová - Seč bude prodávat kuřice stáří 19. týdnů, za 255 Kč/kus. Prodej se uskuteční v sobotu 11.11. 2023 u kulturního domu v 15:15 hod.
3)Ve čtvrtek 16.11.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 15.00 hod. do 15.15.hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.
4) TJ Řečice oznamuje, že se budou v pátek 17.11.2023 stavět mantinely.
Sraz je ve 13.30 hodin ve Sportovním areálu. Vezměte si sebou klíč 13 a 24.
...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka ve čtvrtek 9.11.2023 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.00 hodin.

...

Vývoz KO, ordinace, nebezpečný odpad

1) Společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. oznamuje, že ve středu 8.11.2023 se neuskuteční vývoz komunální odpadu z důvodu zvýšené nemocnosti řidičů. Další vývoz komunálního odpadu bude až ve středu 15.11.2023.
2) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že ve čtvrtek 9.11.2023 a v pátek 10.11.2023 bude ordinovat distanční formou na tel.
566 532613 nebo SMS 607 562 076. Akutní případy ošetří MUDr. Bartošíková.
3) Ve čtvrtek 16.11.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 15.00 hod. do 15.15.hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5. Více info viz plakát
... další informace

Vývoz komunálního odpadu

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. oznamuje, že ve středu 8.11.2023 se neuskuteční vývoz komunální odpadu z důvodu zvýšené nemocnosti řidičů. Další vývoz komunálního odpadu bude až ve středu 15.11.2023. ...

Masna Bobrová - změna prodejní doby

Masna Bobrová oznamuje, že od tohoto týdne se mění prodejní doba. Nově bude prodejna přijíždět do naší obce vždy v pátek ve 13.45 hodin. Poprvé se tak stane zítra v pátek 3.listopadu 2023. Výrobky jsou z řeznictví a uzenářství Bobrová a nyní jezdí vozidlem zapůjčeným od firmy SLÁMA ...

Letecké cvičení, výstava, uzavření pošty

1)Zítra 2.11.2023 v době od 9.00 do 15.00 hodin bude probíhat cvičení QUOVADIS. V rámci tohoto cvičení bude aktivován prostor pro nízké lety a bude využíván mikroregion Novoměstska. V této souvislosti můžete zaznamenat zvýšenou letovou aktivitu letounů 21. Základny Taktického letectva Čáslav.
2) Horácké muzeum Nové Město na Moravě pořádá 23. ročník Vůně medu ve dnech 3.11.- 11.11.2023 od 8.00 do 17.00 hodin, slavnostní zahájení je 3.11. 2023 v 15.00 hodin a dne 11.11. pouze do 14.00 hodin.
3) Z důvodu plánované odstávky elektrické energie bude pošta Radešínská Svratka v úterý 7.11.2023 uzavřena.
...

Letecké cvičení

Ve čtvrtek 2.11.2023 v době od 9.00 do 15.00 hodin bude probíhat cvičení QUOVADIS. V rámci tohoto cvičení bude aktivován prostor pro nízké lety a bude využíván mikroregion Novoměstska. V této souvislosti můžete zaznamenat zvýšenou letovou aktivitu letounů 21. Základny Taktického letectva Čáslav. ... další informace

Dovolená

Obecní úřad Řečice oznamuje, že ve čtvrtek 26.10. a v pátek 27.10.2023 bude z důvodu dovolené uzavřen.
...

Uzavření prodejny, přerušení dodávky elektrické energie

1)Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v sobotu 28.10.2023 bude zavřeno.
2) Společnost EG.D. oznamuje, že v úterý 31.10.2023 od 7.30 do 15.30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v obci Řečice. Více informací viz plakát ... další informace

Obecní voda, změna úředních hodin

1) Žádáme občany, kteří ještě nezaplatili obecní vodu za I. pololetí 2023, aby svou spotřebu zaplatili na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 40,- Kč /m3. Platbu proveďte do 31.10.2023.
2) Od středy 25.10.2023 dochází ke změně úředních hodin Obecního úřadu Řečice. Nově bude úřad otevřen v pondělí a ve středu od 10.00 do 12.00 hodin a od 14.00 do 17.00 hodin. Ve čtvrtek od 10.00 do 12.00 hodin a v pátek od 10.00 do 13.00 hodin. Děkujeme za pochopení.
...

Pošta Radešínská Svratka, větvičky

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v pátek 20.10.2023 otevřena pouze dopoledne 7.00 do 11.00 hodin. Děkujeme za pochopení.
2) Kdo z občanů má zájem o větvičky na věnce na dušičky, může si je od pátku 20.10.2023 vyzvednout za kulturním domem Řečice. Tyto větvičky nejsou určeny k zazimování zahrad. ...

Zasedání, odpad

1) Obecní úřad Řečice zve na 10. zasedání zastupitelstva obce, které se uskuteční ve středu 25. října od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou:
Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
Složení slibů nových zastupitelů
Schválení pronájmů rybníků
Schválení veřejnoprávní smlouvy o přestupcích
Vyhláška o místním poplatku ze psů a vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství
Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni.

2) Společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. oznamuje, že poslední vývoz bio odpadu v letošním roce se uskuteční ve středu 25. října. Od středy 1. listopadu se bude komunální odpad vyvážet každý týden. ...

Prodej kuřic

1) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 14.10. u kulturního domu v Řečici ve 14:25 hod.
2) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že očkování proti chřipce již bylo zahájeno. Očkujeme každý den během dopoledne. V případě zájmu o kombinované očkování proti chřipce a COVID 19 budeme očkovat vždy v pátek mezi 12-13 hodinou, v případě zájmu o očkování proti COVID 19 prosíme předchozí telefonické objednání.
3) Vytyčování a zaměřování stávajících sítí NN. Více viz leták ... další informace

Očkování, prodej kuřic

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že očkování proti chřipce již bylo zahájeno. Očkujeme každý den během dopoledne. V případě zájmu o kombinované očkování proti chřipce a COVID 19 budeme očkovat vždy v pátek mezi 12-13 hodinou, v případě zájmu o očkování proti COVID 19 prosíme předchozí telefonické objednání.
2) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 14.10. u kulturního domu v Řečici ve 14:25 hod.
...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v pondělí 9.10.2023 otevřena pouze od 11.00 do 15.15 hodin. Děkujeme za pochopení.
...

Doplnění párkových cyklozávodů

Kategorie párkových cyklozávodů byly upraveny a doplněny soutěží pro děti ve věku 7-8 let. Účastníci tedy pojedou v těchto skupinách a na těchto tratích: odrážedla – 125 metrů, děti do 6 let – 500 m, děti od 7 do 8 let – 3x500 m, děti od 9 do 14 let – 5300 m, junioři do 18 let – 2x5300 m, dospělí a odvážní – 3x5300 m. Mexiko bike ride se koná v sobotu 7. října ve sportovním areálu. Závodníci se budou zapisovat od 12.30 do 13.30 hodin. ...

Párkové cyklozávody

1)Tělovýchovná jednota Řečice zve všechny přátele sportu na cyklistické závody pro malé i velké. Mexiko bike ride se uskuteční v sobotu 7. října ve sportovním areálu. Závodníci se budou zapisovat od 12.30 do 13.30 hodin. Vypsány jsou tyto kategorie a trasy: odrážedla – 125 metrů, děti do 6 let – 500 m, děti od 7 do 14 let – 5300 m, junioři do 18 let – 2x5300 m, dospělí a odvážní – 3x5300 m. Na trati 5300 metrů bude připravena občerstvovací stanice. Okruh povede naší malebnou obcí a jejím okolím, na účastníky čekají krásné výhledy na sousední vsi a krajinu. Závod se koná jako náhrada za párkové závody, které se v posledních letech nedaří uspořádat. Proto bude po příjezdu do cíle každý soutěžící odměněn párkem nebo párkem v rohlíku. Srdečně zvou a na vaši hojnou účast se těší pořadatelé.
2) V aktuálním obecním zpravodaji vyšel chybný termín rozsvícení vánočního stromu. Akce se uskuteční u kapličky v neděli 3. prosince v 17 hodin. Program bude včas upřesněn. Děkujeme za pochopení.
...

Mexiko bike ride

1) V sobotu 30. září se ve Sportovním areálu Řečice uskuteční Dětské rybářské závody. Začátek je v 10 hodin. Občerstvení zajištěno.
2) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka a Obec Řečice srdečně zvou na pobožnost, při které si připomeneme 100. výročí úmrtí ctihodného služebníka, arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, jenž se zasloužil o obnovu a rozvoj církve v naší zemi. Slavnost se koná v neděli 1. října v 16 hodin u kapličky Svaté Rodiny v Řečici. Při této příležitosti bude také požehnána zrestaurovaná pamětní deska u naši kapličky, která připomíná život a dílo Antonína Cyrila Stojana.
3) Mexická jízda pro malé i velké cyklisty Mexiko bike ride je připravena na sobotu 7. října ve Sportovním areálu Řečice. Prezence závodníků začíná ve 12.30 hodin. Pomyslný výstřel ze startovací pistole zazní ve 14 hodin. Kategorie: odrážedla - 125 m, děti do 6 let - 500 m, děti 7-14 let - 5300 m, junioři 15-18 let - 2x5300 m, dospělí 19+ - 3x5300 m. Pro soutěžící na trase 5300 metrů bude připravena občerstvovací stanice. ...

Uzavření ordinace

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že ve středu 27.9.2023 bude ordinační doba zkrácená od 7.00 do 12.00 hodin a v pátek 29.9.2023 bude ordinace uzavřena z důvodu dovolené.
2) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že ve čtvrtek 28.9.2023 bude zavřeno.
3) V sobotu 30.9.2023 se uskuteční od 9.30 hodin ve Sportovním areálu Řečice Dětské rybářské závody. Občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé.
4) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle:
777-888-332
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
5) V pátek 29.9.2023 v 18.00 hodin se uskuteční beseda s Petrou Burianovou v kulturním domě U Pávků v obci Dlouhé. Více viz plakát

... další informace

Uzavření prodejny

Prodejna COOP Řečice oznamuje, že ve čtvrtek 28.9.2023 bude zavřeno. ...

Výročí úmrtí arcibiskupa Stojana

Římskokatolická farnost Radešínská Svratka a Obec Řečice srdečně zvou na pobožnost, při které si připomeneme 100. výročí úmrtí ctihodného služebníka arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, jenž se zasloužil o obnovu a rozvoj církve v naší zemi. Slavnost se koná v neděli 1. října 2023 v 16 hodin u kapličky Svaté Rodiny v Řečici. Při této příležitosti bude také požehnána zrestaurovaná pamětní deska u naši kapličky, která připomíná život a dílo ctihodného služebníka. ...

Nohejbalový turnaj - oprava

1. Startovné na sobotní turnaj v nohejbale činí 500 Kč na dvojici.
2. Ing. Jindřich Kynický zve na přednášku na téma Voda – půda – les. Uskuteční se v pondělí 11. září v 18 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v Řečici. Posluchači se dozví, co se děje po kůrovcové kalamitě na Vysočině nebo jak chránit dědictví krajiny a budoucnost našich dětí.
3. Ve středu 13. září v 17 hodin se koná 9. zasedání zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu.
Program:
1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Schválení prodeje pozemků dle záměrů
3) Schválení pronájmu pozemku dle záměru
4) Termínovaný vklad
5) Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni
...

Nohejbalový turnaj

V sobotu 9. září od 9 hodin se uskuteční XVI. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve Sportovním areálu Řečice. Prezence soutěžících probíhá od pátku 8. září do soboty 9. září do 8:30 hodin ve sportovním areálu. Startovné je 500 Kč na dvojici. Přes den se budou prodávat uzené klobásy a uzené makrely, v odpoledních hodinách rožněné maso a na večer tataráček podávaný na topince s česnekem. K tanci a poslechu budou hrát naši dýdžejové. Srdečně zvou pořadatelé. ...

Knihovna zahájí provoz

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že zahájí provoz v pátek 1. září. Otevřeno bude vždy od 17 do 19 hodin.
2) Westernové městečko Šiklův mlýn zve na slavnostní ukončení letní sezóny, které se uskuteční tento víkend 2. a 3. září. Těšit se můžete na spoustu zábavy pro celou rodinu. Uvidíte například westernové divadlo, kouzelnické představení a letošní poslední sobotní pohádkovou noční ohňovou show.
3) Ing. Jindřich Kynický zve na přednášku na téma Voda – půda – les. Uskuteční se v pondělí 11. září v 18 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v Řečici. Posluchači se dozví, co se děje po kůrovcové kalamitě na Vysočině nebo jak chránit dědictví krajiny a budoucnost našich dětí.
...

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce

Ve středu 13. září 2023 v 17 hodin se koná 9. zasedání zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu.
Program:
1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Schválení prodeje pozemků dle záměrů
3) Schválení pronájmu pozemku dle záměru
4) Termínovaný vklad
5) Různé, diskuse, závěr
Všichni jsou srdečně zváni
...

Pošta Radešínská Svratka, rozloučení s prázdninami

1) Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka ve středu 30. srpna 2023 otevřena pouze ráno od 7.00 do 11.00 hodin.

2) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V sobotu 2. září se můžete těšit na animovanou pohádku Kocour v botách: Poslední přání a českou romantickou komedii Přání k narozeninám. Promítání začne v 19:30 hodin. Vstupné je dobrovolné. Před i během promítání se bude rožnit maso se zeleninou. Všichni jste srdečně zváni.
...

Pošta Radešínská Svratka

Z provozních důvodů bude pošta Radešínská Svratka v pondělí 28.8.2023 otevřena pouze ráno od 7.00 do 8.30 hodin. Děkujeme za pochopení. ...

Změna úředních hodin, prodejní doby masny a letní kino

1. Od zítřka, tedy od 24. srpna dochází ke změně úředních hodin Obecního úřadu Řečice. Nově bude úřad otevřen vždy v pondělí a ve středu od 16 do 19 hodin. Děkujeme za pochopení. 

2. Masna Bobrová oznamuje, že od tohoto týdne se mění prodejní doba. Nově bude prodejna přijíždět do naší obce vždy v pátek ve 14.30 hodin. Poprvé se tak stane tento pátek 25. srpna. 

3. Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V pátek 25. srpna se můžete těšit na pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky 2. Promítání začne ve 20:30 hodin. Vstupné je dobrovolné.  ...

Letní kino

Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V pátek 25. srpna se můžete těšit na pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky 2. Začátek promítání je ve 20:30 hodin. Vstupné dobrovolné. ...

Letní kino

1) Westernové městečko Šiklův mlýn zve na oslavu 30 let provozu, která se uskuteční 18. a 19. srpna. Těšit se můžete na MAXIM TURBULENCE, westernovou show, vzpomínkovou večerní show, historické kino a na spoustu další zábavy pro celou rodinu. Pořadatelé se na vás těší už tento víkend ve Westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem.
2) ) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V sobotu 19. srpna se můžete těšit na českou komedii Srdce na dlani. Začátek promítání je ve 20:30 hodin. Vstupné dobrovolné.
3) Nehledáte pejska? Do Obyčtova se v pátek 11. srpna zaběhla fenka křížence, stará 6 let a více. Je čipovaná, přišla od Hodíškova, měla na sobě obojek a vodítko. Majitel ať se hlásí na telefonním čísle 724 187 521. ... další informace

Letní kino

1) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V pátek 11. srpna se můžete těšit na odložené promítání animovaného filmu Zlouni. Začátek v 20:00 až 20:30 hodin. V sobotu 12. srpna se můžete těšit na volné pokračování fantasy filmu Avatar: The Way of Water. Začátek promítání ve 20:00 hodin. Vstupné dobrovolné. V sobotu se bude před i během promítání rožnit maso se zeleninou. Všichni jste srdečně zváni.
2)Firma Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus - dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 12. 8. 2023 u kulturního domu ve 14:25 hodin.
3) Nemocnice Nové Město na Moravě oznamuje, že v souvislosti s výstavbou vstupního pavilonu dojde od 16.8.2023 k uzavření hlavního vchodu do nemocnice. Uzavírka bude trvat 10 měsíců, tj. do května roku 2024. Uzavírka je nutná z důvodu provádění stavebních prací na vstupu do nemocnice v rámci projektu „Rekonstrukce vstupního pavilonu“. Více informací viz mapa
... další informace

Letní kino

Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V sobotu 12. srpna se můžete těšit na pokračování fantasy filmu Avatar: The Way of Water. Začátek promítání ve 20:30. Vstupné dobrovolné.
...

Dovolená

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 14.8.2023 do 18.8.2023 bude z důvodu dovolené zavřeno. Zastupující lékař MUDr. Dagmar Bartošíková, ordinace Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí 12, po telef. objednání na tel. čísle 566 616 907. ...

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce

Ve středu 16. srpna 2023 v 17 hodin se koná 8. zasedání zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu.

Program:
1) Zahájení, kontrola usnesení z minulého zasedání
2) Schválení smlouvy o zřízení věcného břemene
3) Projednání žádosti o pronájem pozemku
4) Projednání návrhu přístupové cesty do zástavby za Dvorem
5) Projednání nabídky na výstavbu větrných elektráren
6) Různé, diskuse, závěr

Všichni jsou srdečně zváni
...

Letní kino a placení vody

1) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. V sobotu 5. srpna se můžete těšit na animovaný rodinný film Zlouni. Začátek promítání ve 20:30. Vstupné dobrovolné.
2) Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby svou spotřebu zaplatili na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 40,- Kč /m3.
...

Festival Oheň a voda

Festival Oheň a voda – Šiklák 2023 už 28. a 29. července v Šiklandu
Těšit se můžete na ukázku hasičské techniky, ARGEMU, Olgu Lounovou, velkou ohňovou show, megaohňostroj, jízdu v BVP, lítání vrtulníkem, akční divadla, westernovou show a na mnoho dalšího dobrodružství pro celou rodinu. Překvapením dne bude pilot Rally Dakar Jaroslav Valtr průskok ohněm se svým speciálem. Akce se bude konat v Šiklandu na Vysočině. Více informací najdete na webu sikland.cz.
...

Řečická pouť

V pátek 14. července 2023 se uskuteční ve Sportovním areálu večerní posezení u kytar. Začátek je v 19.00 hodin. V neděli 16. července 2023 se uskuteční tradiční Mexická lávka na rybníku u kulturního domu. Sraz závodníků je ve 13.00 hod. Start závodu bude ve 13.30 hodin. Všichni jste srdečně zváni.
...

Dovolená

1) Společnost Křížové cesty děkuje všem občanům, kteří se zúčastnili vyžínání křížové cesty. Dále děkuje PROAGRU Radešínská Svratka a obecnímu úřadu Řečice za zapůjčení techniky.
2) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 17.7.2023 do 21.7.2023 bude z důvodu dovolené zavřeno. Zastupující lékař MUDr. Pavel Hruška, ordinace Moravec, po telefon. objednání na tel. čísle 731 756 960
...

Uzavírka silnice

1) V pondělí 3. a v úterý 4. července 2023 bude za příznivého počasí uzavřena komunikace v Maňkovech od turistického posezení do Bohdalce z důvodu opravy.
2) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že ve středu 5. července 2023 bude otevřena od 6.30 do 9.30 hodin a ve čtvrtek 6. července 2023 bude zavřeno.
...

Zapisování obecních vodoměrů

Zítra v pátek 30.6.2023 od 8.00 hodin se bude zapisovat spotřeba obecní vody za I. pololetí roku 2023. Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům nebo svůj stav vodoměru nahlásili na tel. č. 776 061 080. Děkujeme
...

Vyžínání Kalvárie

Společnost křížové cesty prosí občany o pomoc při vyžínání křížové cesty, které se uskuteční v pátek 30. června. Sraz účastníků je u kapličky v 16 hodin. Kdo může, ať vezme křoviňák, hrábě a vidle. Občerstvení bude zajištěno. ...

Tálky řepy

1)PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit v kanceláři PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. do 30.6.2023. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po zaplacení částky 800,- Kč.
2)Firma JURIGA z Troskotovic bude v pondělí 26. 6. v 16:30 hodin u kulturáku prodávat
rané brambory - 7 kg za 100,- Kč.
3) Od pondělí 26.6.2023 do pátku 7.7.2023 bude úplná uzavírka silnice III/35420 mezi obcemi Řečice a Hlinné z důvodu výkopových prací plynovodu. Více viz mapa ... další informace
... další informace

Vyžínání Kalvárie

1) Z důvodu opravy velkého zvonu v kapličce v Řečici nebude fungovat zvonění, které bylo ráno, v poledne a večer. Děkujeme za pochopení.
2)Společnost křížové cesty prosí občany o pomoc při vyžínání křížové cesty, které se uskuteční v pátek 30. června. Sraz účastníků je u kapličky v 16 hodin. Kdo může, ať vezme křoviňák, hrábě a vidle. Občerstvení bude zajištěno.
...

Myslivecko zemědělský dětský den

V sobotu 17.6.2023 se od 10.00 hod do 16.00 hod uskuteční ve Sportovním areálu Řečice Myslivecko zemědělský dětský den. Bohatý program a také bohaté občerstvení je zajištěno. Od 17.00 hod bude posezení s harmonikou. Vstup s programem zdarma. Všichni jste srdečně zváni. Více viz plakát ... další informace

Farní den

Farnost Radešínská Svratka Vás zve na farní den, který se uskuteční v neděli 11. června od 14:00 na výletišti v Radešínské Svratce. Program začne mší svatou ve 14:00 hod. a po ní bude následovat křest knihy místní autorky, koncert Z-UŠáků a následně hudba k poslechu i tanci. Po celé odpoledne bude program i pro děti (dílny, skákací hrad). Všichni jste srdečně zváni. Prosíme ochotné ženy, které by napekly koláče, aby je přinesly v sobotu 10. června od 17:00 do 18:00 do farního sálu. Viz. plakát ... další informace

Uzavírka silnice

1) SDH Řečice pořádá v neděli 11.6.2023 od 14.00 hodin ve Sportovním areálu Řečice hasičský den. Bude zde k vidění veškerá hasičská technika. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé činnosti požárníků, mimo jiné i závodní dráhu s různými překážkami. Při této příležitosti se uskuteční zápis do sboru pro děti ve věku od 5 do 10 let. Těšíme se na vaši návštěvu.
2)Od pondělí 12.6.2023 do pátku 23.6.2023 bude úplná uzavírka silnice III/35419 mezi obcemi Řečice a Petrovice z důvodu výkopových prací plynovodu. Více viz mapa ... další informace

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce

Obecní úřad Řečice zve občany na 7. zasedání zastupitelstva obce, které se koná ve středu 14. června v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu jsou:
Schválení účetní závěrky Obce Řečice za rok 2022
Schválení účetní závěrky Základní školy a Mateřské školy Řečice za rok 2022
Vyjádření ke stavbě stáje pro odchov telat v Řečici
Žádosti o odkup pozemků
Žádost o finanční podporu Portimo o.p.s.
Různé, diskuse, závěr

Začátek je v 17 hodin. Všichni jsou srdečně zváni. ... další informace

Hasičský den v SA

1) Ve středu 7.6.2023 v 9.10 hodin přijede ke kulturnímu domu v Řečici pojízdná prodejna Lacrum Velké Meziříčí. Nabízí sýry polotvrdé: Eidam, Gouda, Pernštejn, uzené sýry, Moravský bochník, plátkové sýry 100g všech druhů, zákysy, máslo, tvaroh, tavené sýry, masné výrobky.
2) SDH Řečice pořádá v neděli 11.6.2023 od 14.00 hodin ve Sportovním areálu Řečice hasičský den. Zde bude k vidění veškerá hasičská technika. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé činnosti požárníků, mimo jiné i závodní dráha s různými překážkami. Při této příležitosti se uskuteční zápis do sboru pro děti ve věku od 5 do 10 let. Těšíme se na vaši návštěvu.
...

Pošta Radešínská Svratka

1)Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Z provozních důvodů je rozsah hodin pro veřejnost v pátek 2.6.2023 od 7.00 do 10.30 hodin a ve středu 7.6.2023 bude pošta Radešínská Svratka uzavřena.
2) Farnost Radešínská Svratka Vás zve na farní den, který se uskuteční v neděli 11. června od 14:00 na výletišti v Radešínské Svratce. Program začne mší svatou ve 14:00 hod. a po ní bude následovat křest knihy místní autorky, koncert Z-UŠáků a následně hudba k poslechu i tanci. Po celé odpoledne bude program i pro děti (dílny, skákací hrad). Všichni jste srdečně zváni. Prosíme ochotné ženy, které by napekly koláče, aby je přinesly v sobotu 10. června od 17:00 do 18:00 do farního sálu.

...

Sběr šrotu

1)V pátek 2.6.2023 se uskuteční v kostele Svatého Václava v Radešínské Svratce „ NOC KOSTELŮ “. Program začíná v 17:30 hod. koncertem hudební skupiny Mercy, v 18:30 hod. přednáška doc. ThDr. Juraje Sedláčka, PhD.,DiS., 20:10 hod. komentovaná prohlídka kostela.
2) TJ Řečice pořádá v sobotu 3.6.2023 sběr kovového odpadu. Darovaný kovový odpad můžete zanechat na obvyklých místech nebo jej můžete odvést na centrální místo, bývalé váhy před kapličkou. Za darovaný odpad předem děkujeme.
3)V neděli 4. června 2023 od 14.00 do 18.00 hodin se uskuteční ve Sportovním areálu „ DĚTSKÝ DEN“. Můžete se těšit na skákací hrad, malování na obličej, zábavné úkoly a mnohem více. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. Více viz plakát
... další informace

Kamenictví

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle:
777-888-332
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
...

Změna ordinační doby v Řečici

1) Do naší obce přijede zítra 25.5.2023 čistírna peří. Vyrábí péřové deky a polštáře, vše na počkání. Dodává vlastní sypkovinu. Čistírna bude přistavena od 9.00 hod do 17.00 hod před kulturním domem.
2) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 1.6.2023 do 30.6.2023 bude změněná ve čtvrtek ordinační doba v Řečici nově od 14.00 do 15.00 hodin.
3) V neděli 4.6.2023 od 14.00 do 18.00 hodin se uskuteční ve Sportovním areálu „ DĚTSKÝ DEN“. Můžete se těšit na skákací hrad, malování na obličej, zábavné úkoly a mnohem více. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. Viz plakát

... další informace

Zrušení besedy

Z důvodů organizačních se ruší beseda s Alešem Hámou, která se měla konat v sobotu 27. května 2023 v SA. Děkujeme za pochopení ...

Pošta Radešínská Svratka

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Z provozních důvodů je rozsah hodin pro veřejnost v úterý 23.5.2023 od 7.00 do 8.30 hodin a od 12.30 do 14.00 hodin. ...

Oslava 30 let Charity

1)Oblastní charita Žďár nad Sázavou slaví třicáté narozeniny. V programu oslav v pátek 26. května jsou v areálu Zámku Žďár nad Sázavou od 15 hodin koncerty, na kterých vystoupí dechová hudba Zelenohorští muzikanti, bluesová pohoda Lucky B, funk folková formace Heblo z Ostravy, pražský disco-Balkán band Circus Brothers a zpěvák Michal Hrůza s kapelou. V doprovodném programu jsou připraveny taneční a cirkusový workshop, tvořivé dílny, aktivity pro děti, ukázky techniky a činnosti městské policie, dopravní policie a hasičů. Více informací naleznete na webu www.zdar.charita.cz
2)V neděli 4. června 2023 od 14.00 do 18.00 hodin se uskuteční ve Sportovním areálu „ DĚTSKÝ DEN“. Můžete se těšit na skákací hrad, malování na obličej, zábavné úkoly a mnohem více. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. Viz plakát
... další informace

Prodej stromků

1) Firma JUKKA bude v sobotu 6.5.2023 od 13.15 do 13.45 hodin před kulturním domem v Řečici prodávat ovocné stromky. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.
2) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v pondělí 8.5.2023 bude zavřeno.
3) V pondělí 8.5.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.
4) VAS Vodárenská a.s. divize Žďár nad Sázavou hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pracovní místo „STROJNÍK VODOHOSPODÁŘSKÉHO ZAŘÍZENÍ ČISTÍRNY ODPADNÍCH VOD “ Předpokládaný nástup dle dohody. Místo výkonu práce: čistírna odpadních vod Nové Město na Moravě. Bližší informace: Josef Fila, telefon: 602 142 624
5) Veterinární ordinace v Bohdalci oznamuje, že od května 2023 dochází k rozšíření ordinačních hodin. Více informací viz leták
... další informace

Uzavření prodejny

1)Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v pondělí 8.5.2023 bude zavřeno.
2)V pondělí 8.5.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.

... další informace

Úklid mantinelů

1) V pátek 28.4.2023 se budou odstraňovat mantinely ve Sportovním areálu. Žádáme sportovce o pomoc. Sraz je v 17.00 hod ve Sportovním areálu. Klíč č. 13 a č. 24 si vezměte s sebou.
2) Obec Řečice pořádá v neděli 30.4.2023 za školou na kopci pálení čarodějnic. Začátek je v 19.00 hodin, opékačky s sebou. Nejen děti v čarodějnických maskách jsou vítány. Veškeré občerstvení je zdarma.
3) Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v pondělí 1.5.2023 je otevřeno od 6.30 do 9.30 hodin.

...

Úklid mantinelů

1) V pátek 28.4.2023 se budou odstraňovat mantinely ve Sportovním areálu. Žádáme sportovce o pomoc. Sraz je v 17.00 hod ve Sportovním areálu. Klíč č. 13 a č. 24 si vezměte s sebou.
2) Obec Řečice pořádá v neděli 30.4.2023 za školou na kopci pálení čarodějnic. Začátek je v 19.00 hodin, opékačky s sebou. Nejen děti v čarodějnických maskách jsou vítány. Veškeré občerstvení je zdarma.
3) Během tohoto týdne budou do poštovních schránek vloženy faktury za stočné. Zálohy za stočné za měsíc duben se budou vybírat od středy 3.5.2023.
4) Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle 777-888-332
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
5) V pondělí 8.5.2023 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.
... další informace

Vakcinace psů

V sobotu 22. dubna 2023 v 10:40 hodin u kapličky se uskuteční očkování psů proti vzteklině. Ceny: vzteklina na 3 roky 350 Kč, vícekombinace 3 roky 400 Kč ...

Práce na fasádě kostela

1)Zítra v sobotu 15. dubna 2023 od 8.h a následující soboty podle počasí budou probíhat práce na fasádě kostela sv. Václava v Radešínské Svratce - osekání vlhké části omítek kostela včetně zbytku betonového soklu. Budeme vděčni za vaši pomoc na tomto našem společném díle. Za farnost předem děkuje P. Mariusz Leszko, SAC, farář.
2)Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 15.4., 29.4. a 13.5. u kulturního domu ve 14:25 hod. ...

Prodejna COOP Řečice

1)Prodejna COOP Řečice oznamuje, že v pátek 7. dubna 2023 bude otevřeno od 6.30 do 9.30 hodin. V sobotu 8.dubna 2023 bude běžná prodejní doba tj. od 6.30 do 9.30 hodin a v pondělí 10. dubna 2023 bude zavřeno.
2)V sobotu 15. dubna 2023 od 8.hodin a následující soboty podle počasí budou probíhat práce na fasádě kostela sv. Václava v Radešínské Svratce - osekání vlhké části omítek kostela včetně zbytku betonového soklu. Budeme vděčni za vaši pomoc na tomto našem společném díle. Za farnost předem děkuje P. Mariusz Leszko, SAC, farář.
...

Zápis do mateřské školy

1) Ředitelství Základní školy a Mateřské školy v Řečici vyhlašuje Zápis do mateřské školy, který se bude konat 3. května 2023 od 14.00 hod.
Zákonní zástupci si vyzvednou přihlášku k předškolnímu vzdělávání v MŠ Řečici v týdnu od 24. 4. 2023 do 28. 4. 2023.
Po vyplnění dokumentů kontaktují zákonní zástupci paní ředitelku Mgr. Šiškovou a objednají si na termín 3. 5. 2023 přesný čas k zápisu do mateřské školy. Bližší informace naleznete na stránkách školy.
Rodiče si k zápisu donesou:
• Žádost o přijetí dítěte do MŠ
• Potvrzení lékaře o zdravotním stavu dítěte
• Očkovací průkaz dítěte
• Rodný list dítěte
• Občanský průkaz zákonného zástupce
• Osoby se státní příslušností mimo EU prokážou oprávněnost svého pobytu na území ČR kopií potvrzení dle zákona podle hlavy III. A IV. Zákona č. 326/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) V pátek 7.dubna bude obecní knihovna Řečice uzavřena. ...

Komunální odpad, bioodpad

1) Ve středu 5.4.2023 bude poslední vývoz komunálního odpadu. Další vývoz komunálního odpadu bude pak ve středu 19.4.2023 a po té vždy každou středu v sudý týden. První vývoz bioodpadu bude ve středu 12.4.2023 a další vždy ve středu v lichý týden.
2) V pondělí 3.4.2023 se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného za rok 2022. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné. V případě nepříznivého počasí se zápis vodoměru provede v úterý 4.4.2023.
...

Zápis do první třídy

Pro školní rok 2023-2024 proběhne zápis ve středu 26. dubna 2023 od 14:00 do 16:00 hodin v I. třídě základní školy. K zápisu se dostaví zákonný zástupce spolu s dítětem, které splňuje zákonné podmínky pro přijetí do první třídy základní školy, a přinesou s sebou:
• rodný list dítěte
• občanský průkaz zákonného zástupce
• vyplněné formuláře
• rozhodnutí o odkladu školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno
• zákonný zástupce přihlásí své dítě i v případě, že se dítě z vážných důvodů nebude moci k zápisu dostavit (např. z důvodu nemoci)
• jiný termín je možné si dohodnout telefonicky s paní ředitelkou
• děti, které navštěvují naši mateřskou školu, všechny potřebné tiskopisy dostanou přímo v mateřské škole
• také bude možné všechny potřebné tiskopisy získat až při samotném zápisu
Bližší informace na stránkách školy a na tel. čísle 777 025 892.
Mgr. Dagmar Šišková, ředitelka

...

Inventura

1)Prodejna COOP Řečice oznamuje, že z důvodu inventury bude ve středu 22.3.2023 pouze dopolední prodej. Odpoledne bude zavřeno. Ve čtvrtek 23.3. 2023 bude také zavřeno.
2) Od středy 22.3.2023 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 500,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 500,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359.
...

Prodej kuřic

1) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 18.3., 1.4. a 15.4. u kulturního domu ve 14:25 hod.
2) Ve dnech 21.3. a 22.3. 2023 od 15.00 do 18.00 hodin se uskuteční Bazárek v KD Řečice zadní vchod. Více informací viz plakát
... další informace

Uzavření knihovny

V pátek 17. března 2023 bude obecní knihovna uzavřena. ... ...

Pošta Radešínská Svratka

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Z provozních důvodů je rozsah hodin pro veřejnost po dobu dvou pátků 10.3. a 17.3.2023 od 7.00 do 11.15 hodin. ...

Oznámení

1) V letošním roce uplyne 100 let od narození malíře Miloše Kašpárka z Bobrové.
K tomuto výročí byla vydána fotokniha s jeho obrazy a životopisem pod názvem "Obrazy s příběhy (Život a dílo Miloše Kašpárka z Bobrové)". Cena 380,- Kč.
Kniha je k nahlédnutí na Úřadu městyse Bobrová a k zakoupení u p. Zdeňky Němcové (Bobrová 36), tel.725 959 355.
Dále městys Bobrová žádá občany, kteří vlastní nějaký obraz od tohoto malíře, aby se ozvali na telefon 725 959 355.
2) Obec Hodíškov Vás srdečně zve v sobotu 11.3.2023 v sále zámku v Hodíškově na 4. ročník turnaje „ Člověče, nezlob se “. Registrace od 12.30 do 13.00 hod..Více informací viz plakát

... další informace

Pozvánky

1)Ve středu 8. března 2023 v 17.00 hodin se koná 5. zasedání ZO Řečice v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jste srdečně zváni.
2) Ochotnický divadelní spolek Křídla Vás srdečně zve na divadelní veselohru „ U NÁS NA DĚDINĚ ANEB KRISTÝNKA Z FORMANKY “. Předprodej vstupenek od 6. března 2023 v prodejně ZZN v NMNM nebo je možná rezervace na tel. č. 732 867 280. Více informací viz letáček.
... další informace

Změna prodejní doby COOP

1)Prodejna COOP Řečice oznamuje, že od 1.března 2023 tj. od středy dochází k úpravě prodejní doby a to:
Pondělí 7.00 - 13.00 15.00 – 16.30
Úterý 7.00 - 12.00
Středa 7.00 - 13.00 15.00 - 16.30
Čtvrtek 7.00 - 13.00
Pátek 7.00 - 13.00 15.00 - 16.30
Sobota 6.30 - 9.30
Prodejní doba bude vyvěšena na prodejně COOP.
2)Společnost QUANTUM a.s., oznamuje, že v období od 15.3.2023 - 31.3.2023, budou zaměstnanci naší společnosti provádět odečet stavu plynoměrů pro roční vyúčtování spotřeby. Je-li plynoměr umístěn na nepřístupném místě, je součinnost odběratele nebo pověřené osoby potřebná.
3) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 4.3., 18.3. a 1.4. u kulturního domu ve 14:25 hod.
... další informace

Pošta Radešínská Svratka

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Rozsah hodin pro veřejnost bude změněn na nezbytně nutnou dobu ve dnech 22.2.2023 (11:30- 17:00) a 24.2.2023 (7:00 - 11:15) z provozních důvodů. ...

Kamenictví

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle: 777-888-332
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332
...

Ostatkový průvod

1) Jednota Řečice oznamuje: z důvodu nemoci bude od zítřka 15.2.2023 do konce týdne dopolední doba prodeje do 10.00 hod a odpolední prodejní doba zůstává stejná.
2) SDH Řečice pořádá v sobotu 18.2. 2023 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je v 9. hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni . ...
3) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, stáří 17 týdnů cena 250 Kč/kus. Prodej se uskuteční v sobotu 18.2. u obecního úřadu v 13:45 hod.
4) Upozorňujeme členy Honebního společenstva Řečice, že Valná hromada se koná v pátek 24.2.2023 v 15.00 hodin v KD v Řečici zadní vchod.
...

Dovolená

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 20.2.2023 do 24.2.2023 bude z důvodu dovolené zavřeno. Akutní případy ošetří od 20.2. do 21.2. MUDr. Lukáš Koutný po objednání na tel. č. 566 615 648 a od 22.2.do 24.2. MUDr. Pavel Hruška po objednání na tel. č. 731 756 960.

...

Pošta Radešínská Svratka

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Rozsah hodin pro veřejnost bude změněn na nezbytně nutnou dobu dne 9.2.2023 7.00 - 11.00 hodin z provozních důvodů. ...

Dětský karneval

1)SDH a Mexické ženy Řečice pořádají 12. února 2023 dětský karneval. Začátek je ve 13.30 hodin. Občerstvení a bohatá tombola jsou zajištěny. Všichni jste srdečně zváni. ...
2) SDH Řečice pořádá v sobotu 18. února 2023 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je v 9. hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni . ...
3) Firma KAMENICTVÍ HORÁK nabízí své služby více informací na tel. čísle 737 567 365 a viz letáček.

... další informace

Pošta Radešínská Svratka

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny 592 33 Radešínská Svratka. Rozsah hodin pro veřejnost bude změněn na nezbytně nutnou dobu dne 3.2.2023 z provozních důvodů ....7.00 - 8.30, 12.30- 14.00. ...

Dětský karneval

SDH a Mexické ženy Řečice pořádají 12.2.2023 dětský karneval. Začátek je ve 13.30 hod. Občerstvení a bohatá tombola je zajištěna. Všichni jste srdečně zváni. ... ... další informace

Výsledky II. kola volby prezidenta ČR

Ve dnech 27. a 28. ledna 2023 proběhlo II. kolo volby prezidenta ČR. V naší obci volilo 279 voličů. Jeden hlas byl neplatný. Získané hlasy pro jednotlivé kandidáty:
Ing. Babiš Andrej………………………………….77 hlasů
Ing. Pavel Petr M.A……………………………….201 hlasů

...

Bruslení v SA

1) Oznamujeme příznivcům zimních sportů, že ve sportovním areálu byla vytvořena ledová plocha na bruslení. ...
2)COOP Řečice oznamuje, že změna prodejní doby, která byla v lednu 2023 zůstává i pro měsíc únor stejná.
Pondělí 7.00 - 11.30 odpoledne zavřeno
Úterý 7.00 - 12.00
Středa 7.00 - 11.30 15.00 - 16.30
Čtvrtek 7.00 - 12.00
Pátek 7.00 - 11.30 15.00 - 16.30
Sobota 6.30 - 9.30 ...
...

Volby prezidenta II. kolo

1)Ve dnech 27. a 28. ledna 2023 se koná II. kolo voleb prezidenta ČR. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. V pátek 27. ledna je volební místnost otevřena od 14.00 do 22.00 hodin. V sobotu 28. ledna od 8.00 do 14.00 hodin. Hlasovací lístky pro II. kolo voleb prezidenta ČR obdrží volič ve volební místnosti.
2) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka Vás srdečně zve na 5. farní ples, který se uskuteční v sobotu 4. února 2023 od 19:30 hod. v kulturním domě v Radešínské Svratce. K tanci a poslechu hrají 4Sýkorky. Vstupenky je možné zakoupit v neděli po mši svaté na faře nebo zarezervovat na tel. č. 774 253 632. Všichni jste srdečně zváni.
Kdo z občanů by chtěl dát dar do tomboly a tím podpořit tento ples, je možnost dar přinést na faru nebo zavolat na tel. číslo uvedené na přiloženém plakátu.

... další informace

Zaplacení obecní vody

Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby svou spotřebu zaplatili na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 35,- Kč /m3. ...

Výsledky I. kola prezidentských voleb v obci Řečice

1)Ve dnech 13. a 14. ledna 2023 proběhly volby prezidenta České republiky. V naší obci volilo 277 voličů. Všechny hlasy byly platné. Získané hlasy pro jednotlivé kandidáty:
č.1 Fisher Pavel……………………………………44 hlasů
č.2 Bašta Jaroslav…………………………………...6 hlasů
č.4 Ing. Pavel Petr M.A…………………………..101 hlasů
č.5 prof. MUDr. Zima Tomáš, DrSc……………..... 3 hlasy
č.6 prof.Ing. Nerudová Danuše, Ph.D………......44 hlasů
č.7 Ing. Babiš Andrej……………………………...51 hlasů
č.8 PhDr. Diviš Karel……………………………….3 hlasy
č.9 MUDr.Bc.Ph.D Hilšer Marek………………..25 hlasů
2) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 23.1.2023 do 25.1.2023 bude z důvodu dovolené zavřeno. Akutní případy ošetří zastupující lékař MUDr. Pavel Hruška po telefonickém objednání na tel. č. 731 756 960.
...

Sportovní ples

Fotbalový klub TJ Radešínská Svratka pořádá v pátek 10. února 2023 sportovní ples. Vstupenky v ceně 200,- budou v předprodeji v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna mezi 17. a 20. hodinou na Bidle v klubovně fotbalového klubu. Všichni jste srdečně zváni. ...

Odečty elektroměrů

1)Ve dnech 13. a 14. ledna 2023 se konají volby prezidenta ČR. V pátek 13.1. je volební místnost otevřena od 14.00 do 22.00 hodin. V sobotu 14.1. od 8.00 do 14.00 hodin. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. Voliči bude umožněno hlasování po prokázání své totožnosti a státního občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR.
2) Ve středu dne 18.1.2023 se budou v naší obci provádět odečty elektroměrů. Žádáme proto, aby v tento den byly zpřístupněny elektroměry, případně o zanechání stavu elektroměru na viditelném místě.
...

Tříkrálová sbírka

V sobotu 7. ledna 2023 v naší obci proběhla tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 41 230 ,- Kč. Všem dárcům děkujeme. ...

Tříkrálová sbírka a vodoměry

1) V sobotu 7. ledna 2023 v dopoledních hodinách se uskuteční v naší obci tříkrálová sbírka. Chodit budou čtyři skupinky dětí se zapečetěnými pokladničkami.
2) Žádáme všechny, kdo odebírají obecní vodu, aby konečný stav svého vodoměru nahlásili sami, a to těmito způsoby: e–mailem na adresu obec@obecrecice.cz, telefonem na čísla 566 673 359 a 776 061 080 nebo písemně do schránky OÚ Řečice (uvedete jméno a příjmení, číslo popisné a konečný stav vodoměru).
...

Změna otevírací doby COOP Řečice

COOP Řečice oznamuje, že v lednu 2023 se mění otevírací doba prodejny.
Pondělí 7.00 - 11.30 odpoledne zavřeno
Úterý 7.00 - 12.00
Středa 7.00 - 11.30 15.00 - 16.30
Čtvrtek 7.00 - 12.00
Pátek 7.00 - 11.30 15.00 - 16.30
Sobota 6.30 - 9.30 ...

Změna otevírací doby na poště

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné krátkodobé uzavírce a změně provozní doby u pošty 592 33 Radešínská Svratka

28.12.2022…………………………….ZAVŘENO

29.12.2022…………………………..7 : 00 – 11:15

30.12.2022…………………………..7 : 00 – 11:15 ...

Betlémské světlo

1) Kdo z občanů má zájem o Betlémské světlo, může si je přijít vyzvednout v sobotu 24. prosince do kapličky od 10.30 hodin do 11.30 hodin.
2) Spolek Křížová cesta zve občany na tradiční zpívání koled u kapličky. Vánoční setkání se uskuteční v pondělí 26. prosince. Ke sváteční pohodě přispěje živá hudba. Přijde také svatý Štěpán, který přítomným dětem rozdá koledu. Připraveno bude malé občerstvení. Začátek je v 17 hodin. Srdečně zvou pořadatelé.
...

Úklid sněhu v SA

TJ Řečice prosí občany, kteří mají chuť a čas, aby přišli dnes odpoledne v 15.00.hodin pomoct vyhazovat sníh z ledové plochy ve sportovním areálu. Hrabla s sebou. ...

Štěpánská koleda

Spolek Křížová cesta zve občany na tradiční zpívání koled u kapličky. Vánoční setkání se uskuteční v pondělí 26. prosince. Ke sváteční pohodě přispěje živá hudba. Přijde také svatý Štěpán, který přítomným dětem rozdá koledu. Připraveno bude malé občerstvení. Začátek je v 17 hodin. Srdečně zvou pořadatelé. ...

Příprava kluziště

TJ Řečice žádá sportovce, ale i ostatní obyvatele, o pomoc při terénních úpravách sportoviště. Budou se zasypávat díry a připravovat plocha na polévání. Sraz je dnes 12.12.2022 v 15.00 hod ve sportovním areálu.
2) Maminka, která ztratila madlo ke kočárku, si je může vyzvednout na obecním úřadě. ...

Adventní jarmark

V neděli 4. prosince po mši svaté, která začíná v 8 hodin, se ve farním sále v Radešínské Svratce uskuteční adventní jarmark. Výtěžek z prodeje bude věnován na zajištění školního roku dětí adoptovaných Farností Radešínská Svratka. Kdo by chtěl přispět svými výrobky, může je donést v sobotu 3. prosince od 17 do 19 hodin do farního sálu. ...

Prodej vánočních stromků

1) Kdo z občanů má zájem o větvičky na adventní věnce, může si je vyzvednout za kulturním domem.
2) V neděli 27. listopadu 2022 se uskuteční rozsvěcení vánočního stromu. Začátek je v 17.00 hodin u kapličky. Malé občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.
3) V sobotu 3. prosince 2022 se uskuteční od 9.00 do 10.00 hodin prodej vánočních stromků na parkovišti u stodoly č. 5. Ceny stromků: jedle 250 Kč, borovice 200 Kč, smrk 150 Kč.

...

Uzavření prodejny

1)Prodejna Jednoty Řečice oznamuje, že ve čtvrtek dne 17.11.2022 bude prodejna uzavřena.
2) Sběr nebezpečného odpadu se uskuteční ve čtvrtek 17. 11. 2022.Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5. ...
...

Nebezpečný odpad

Ve čtvrtek 17. 11. 2022 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5. ... ...

Nebezpečný odpad

Ve čtvrtek 17. 11. 2022 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 8.30 hod. do 8.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5. ...

Změna otevírací doby na poště, výstava

1)Dovolujeme si Vás informovat o změně hodin pro veřejnost u pošty 592 33 Radešínská Svratka ve dnech 2.11. a 4.11. 2022 ze zdravotních důvodů.
původní HPV středa 2.11.22 ....7:00-08:30, 12:30-17:00
změněné HPV středa 2.11.22.....11:00-17:00 hod.
původní HPV pátek 4.11.22 .....7:00-08:30, 12:30-15:15
změněné HPV pátek 4.11.22 .....7:00-11:30 hod.
Děkujeme za pochopení
Marie Růžičková vedoucí oddělení Oblastní pošta Žďár nad Sázavou
2)Horácké muzeum Nové Město na Moravě pořádá 22. ročník Vůně medu ve dnech 4.11.- 12.11.2022 od 8.00 do 17.00 hodin, slavnostní zahájení je 4.11. 2022 v 15.00 hodin a 12.11. pouze do 14.00 hodin.

...

Změna vývozu komunálního odpadu

1) Zítra ve středu 26.10.2022 bude poslední vývoz bioodpadu. Poté už bude možno ukládat bioodpad pouze do velkoobjemového kontejneru na parkovišti u Řehulků. Od středy 2.11.2022 se bude komunální odpad vyvážet každou středu.
2) Prodejna Jednoty Řečice oznamuje, že v pátek dne 28.10.2022 bude prodejna uzavřena.
...

Dovolená

MUDr. Zuzana Kozárová oznamuje, že ve čtvrtek 27.10. 2022 bude ordinace z důvodu dovolené uzavřena. ...

Pozvánka na ustavující zasedání ZO Řečice

1) Zítra ve čtvrtek 20.10.2022 z důvody opravy na vodovodním řadu Dvůr nepoteče mezi 7:00 až 11:00 voda na spodní větvi vodovodu Vodovodního družstva Dvůr. Děkujeme za pochopení.
2) Kdo z občanů má zájem o větvičky na věnce na dušičky, může si je od pátku 21.10.2022 vyzvednout za kulturním domem Řečice. Tyto větvičky nejsou určeny k zazimování zahrad.
3)V pátek 21.10.2022 se koná Ustavující zasedání Zastupitelstva obce Řečice. Začátek je v 17.00 hod v sále kulturního domu. S ohledem na covidovou situaci doporučujeme si vzít sebou respirátor. Všichni jste srdečně zváni. ...
...

Pozvánka na ustavující zasedání ZO Řečice

V pátek 21.10.2022 se koná ustavující zasedání Zastupitelstva obce Řečice. Začátek je v 17.00 hod v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jste srdečně zváni. ...

Mše svatá v Horní Bobrové

1) Ordinace MUDr. Zuzana Kozárové oznamuje, že od čtvrtka 6.10. 2022 začíná očkovat proti chřipce.
2) Tímto bychom Vás chtěli pozvat na slavnostní mši svatou v neděli 9.10.2022 v 11 hodin do Horní Bobrové. Mši svaté bude předcházet od 10.25 výklad k historii a stavbě kostela sv. Petra a Pavla v Bobrové . Od 14 hodin se uskuteční na faře výstava zaměřená na Santiniho. Další program zajištěn viz leták
... další informace

Zaběhnutý pes

V obci Hodíškov se nalezl zaběhnutý pes. Pokud někdo psa poznáváte nebo postrádáte více informací na tel. čísle 737114713.

... další informace

Volby do zastupitelstva 2022

Volby do zastupitelstva obce Řečice
V naší obci Řečice bylo voleno 9 zastupitelů.
Konečné výsledky:
Ze strany Nezávislých II. Byli zvoleni 3 kandidáti do zastupitelstva.
1. Marta Špačková
2. Eva Drdlová
3. Michal Šustáček

Ze strany Nezávislých I. byli zvoleni 2 kandidáti do zastupitelstva.
1. Jaromír Šiška
2. Mgr. Helena Strnadová

Ze strany Kandidátka 22 byli zvoleni 4 kandidáti do zastupitelstva.
1. Ondřej Chrást
2. Lukáš Michal
3. Karel Laxer
4. Jan Dostál
...

Informace o podvodných SMS o příspěvku na bydlení od MPSV

V posledních dnech je evidováno zvýšené zasílání podvodných SMS, které vyvolávají dojem, že jde o příspěvek na bydlení od MPSV. Po rozkliknutí vloženého odkazu se klienti dostanou na falešné stánky portálu občana s informací, aby se přihlásili a potvrdili zaslání příspěvku na bydlení v určité výši. Následně jsou klienti v mobilním bankovnictví požádáni o údajné potvrzení příspěvku, kdy se jim ale částka na účet nepřipíše, ale o peníze naopak přijdou.
Prosíme, v žádném případě na tuto SMS nereagujte.
... další informace

Volby

1) Jednota Řečice oznamuje, že ve středu 28.9.2022 bude z důvodu státního svátku zavřeno.
2)V pátek 23.9.2022 a sobotu 24.9.2022 proběhnou volby do obecního zastupitelstva. Volební místnost bude otevřena v pátek od 14.00 hodin do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 hodin do 14.00 hodin.
3)Obecní úřad Řečice oznamuje, že od 26.9.2022 do 30.9.2022 bude z důvodů dovolené uzavřen.
4) Varování policie ČR podvodník se vydává za bankéře a policistu. Více informací viz leták
... další informace

Prodej kuřic

Firma Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 185-245 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 17.9. a 1.10. u kulturního domu ve 14:25 hod.

...

Kino, Loučení s prázdninami

1)Sportovní areál Řečice oznamuje, že promítání letního kina se v pátek 26.8.2022 ruší a uskuteční se v sobotu 27.8.2022. Od 19 hodin 30 minut se bude nejprve promítat zrušená pohádka „Myši patří do nebe “ a poté bude následovat film pro dospělé „Zbožňovaný “.
2) V neděli 28.8.2022 se bude ve SA Řečice konat Loučení s prázdninami. Od 14:00 do 19:00 jsou pro děti připraveny zábavné aktivity a dětská diskotéka. Občerstvení je zajištěno. Vstupné dobrovolné.
... další informace

Křížová cesta

1) Zveme Vás do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde se v sobotu 27. srpna uskuteční Rodinný den. Proběhnou zde ukázky kaskadérského umění, akční divadla, westernová show a noční ohňová show.
To vše a ještě více ve Westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem.
2) V neděli 28. srpna 2022 se uskuteční slavnost křížové cesty. Pobožnost křížové cesty povede a mši sv. bude celebrovat otec Hejč z Křižanova. Vyjdeme ve 14.00 hodin od kapličky na návsi. Po mši sv. zveme občany na malé posezení do parku ke kapličce. Přijďte posedět, vypít kávu, popovídat si s ostatními a tak prožít trochu jiné nedělní odpoledne. Srdečně zveme
...

Kino

1) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. Tento pátek, 12. srpna 2022, se můžete těšit na českou romantickou komedii Jedině Tereza. Začátek promítání ve 21 hodin. Vstupné dobrovolné.
2) Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby svou spotřebu zaplatili na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 35,- Kč /m3.
3)Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že v době od 15.8.-19.8. 2022 bude ordinace z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékař MUDr. Pavel Hruška, ordinace Moravec, ordinace Strážek. Ordinuje po objednání na tel č. 731 756 960.
4)Obecní úřad Řečice oznamuje, že od středy 17.8. do 19.8.2022 bude z důvodu dovolené uzavřen. Ve středu 17.8.2022 budou starosta i místostarostka přítomni.


...

Platba spotřeby vody

Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 35,- Kč /m3. ...

Kino

1) Sportovní areál Řečice srdečně zve na Letní kino na Bejkáči. Tento pátek, 5. srpna, se můžete těšit na animovaný film Ježek Sonic 2. Začátek promítání po setmění. Vstupné je dobrovolné.
2) Od 1.8.2022 do 31.8.2022 se mění dopolední odjezd autobusu směrem na Nové Město na Moravě. Odjezd je v 9 hod 36 minut.
3) Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 185-245 Kč/kus dle stáří kuřic. Prodej se uskuteční v sobotu 6.8., 20.8. a 3.9. u kulturního domu ve 14:25 hod. ...

Dovolená

OD 25.7.2022 do 2.8.2022 bude obecní úřad uzavřen. Dovolená. Ve středu 27.7.2022
nebudou starosta i místostarostka přítomni.

...

Pouťové přejezdy

1)Vinařství Holánek přijede v pátek 15.7.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladké Frizzante za 180 Kč (běžně 250 Kč) a polosuchý Ryzlink vlašský 2021 za 130 Kč (běžně 160 Kč).
Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu.
2)V neděli 17.7.2022 se uskuteční tradiční Mexická lávka na rybníku u kulturního domu. Sraz závodníků v 13.00, start závodu v 13.30 hodin. Originální převleky a bicykly vítány. Srdečně zvou pořadatelé.
3) Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem vás zve v pátek 15.7. a v sobotu 16.7. na hudební festival Prima fest. Všichni obyvatelé s bydlištěm do 15 kilometrů od Šiklova mlýna mají slevu 50 % na vstupném.
Těšíme se na vás na Šiklově mlýně.
4)Děkujeme jednotlivě všem, kteří v pátek 1.7. 2022 pomáhali s vyžínáním a úklidem trávy na křížové cestě. Je potěšitelné, že zájem o tuto činnost, která dotváří krajinu v naší obci je stále veliký. Díky všem
...

Prodej vína

1)V pátek 1. července 2022 se budou jako každý rok vyžínat meze úvozu Kalvárie. Sraz je v 16.00 hodin na kopci před třemi kříži. Kdo by se chtěl na kopec vyvést, pojede v 16.00 hod od kapličky traktor. Žádáme hlavně ženy o pomoc s hrabáním a nakládáním z důvodu nárůstu vysoké trávy. Předem děkujeme. ...
2) Vinařství Holánek přijede v pátek 1.7.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladké Zweigeltrebe rosé 2021 za 150 Kč (běžně 180 Kč) a suchý Ryzlink rýnský za 150 Kč (běžně 200 Kč).
Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu.
3)Prodejna Jednoty Řečice oznamuje, že v úterý 5. července 2022 je zavřeno a ve středu 6. července 2022 otevřeno od 6.30 do 9.30.
...

Vyžínání Kalvárie

V pátek 1. července 2022 se budou jako každý rok vyžínat meze úvozu Kalvárie. Sraz je v 16.00 hodin na kopci před třemi kříži. Kdo by se chtěl na kopec vyvést, pojede v 16.00 hod od kapličky traktor. Žádáme hlavně ženy o pomoc s hrabáním a nakládáním z důvodu nárůstu vysoké trávy. Předem děkujeme. ...

Prodej jahod,knihovna

1) Ve čtvrtek 23. června 2022 v 9.00 hodin přijede do naší obce ke kulturnímu domu prodejce jahod a nového česneku. Jahody jsou navážené po dvou kilech.
2) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že bude otevřená naposledy v pátek 1. července 2022. O prázdninách bude zavřená.
3) Obecní úřad Řečice bude od 4. července do 8. července 2022 uzavřen z důvodu dovolené.
...

Pozvánka na Myslivecko - zemědělský den

Myslivecký spolek Řečice a PROAGRO Radešínská Svratka pořádá v sobotu 18.6.2022 od 10.00 do 16.00 hodin ve Sportovním areálu Řečice Myslivecko - zemědělský dětský den. Občerstvení zajištěno, bohatý program. Od 17.00 hodin posezení s harmonikou. Vstup zdarma. ... další informace

Myslivecko zemědělský dětský den

V sobotu 18.6.2022 se od 10.00 hod do 16.00 hod uskuteční ve sportovním areálu Řečice Myslivecko zemědělský dětský den. Bohatý program a také bohaté občerstvení je zajištěno. Od 17.00 hod bude posezení s harmonikou. Všichni jste srdečně zváni. ...

Přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy, bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21.6.2022 od 10.00 hod. do 12.30 hod.
Vypnutá oblast: část obce - od domovního čísla 26,134,158,70,43,76 a 99 směr Nové Město na Mor. ...

Prodej vína

Vinařství Holánek přijede v pátek 17.6.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladké Frizzante Sarah za 160 Kč (běžně 200 Kč) a suché Chardonnay za 140 Kč (běžně 180 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu. ...

Prodej vína

1)Vinařství Holánek přijede v pátek 3.6.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladký Hibernal 2021 za 150 Kč (běžně 200 Kč) a suché Veltlínské zelené 2020 za 120 Kč (běžně 160 Kč).
Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu.
2)Pro naši obec nabízí své služby kamenictví s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle 777 888 332.
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777 888 332
...

Den dětí

Dne 1. 6. 2022 pořádá ZŠ a MŠ Řečice Den dětí na zahradě ZŠ. Od 9. 15 hod. se mohou maminky s dětmi zúčastnit soutěží, pohybových her, různých úkolů a pohybu podle hudby. Po splnění všechny čeká malá odměna. V případě špatného počasí se akce nekoná. ...

Tálky řepy

PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit v kanceláři PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. do 31.5.2022. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po zaplacení částky 800,- Kč. ...

Přívesnický tábor

1)Vinařství Holánek přijede v pátek 20.5.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu suché Rulandské šedé 2021 za 150 Kč (běžně 180 Kč) a polosladký Sauvignon 2020 za 160 Kč (běžně 220 Kč).
Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu.
2) TJ Řečice pořádá v sobotu 21.5.2022 od 9.00 hodin do 14.00 hodin sběr kovového odpadu, který můžete zanechat na obvyklých místech. Prosíme, abyste šrot neshromažďovali s velkým předstihem. TJ Řečice všem dárcům předem děkuje za podporu sportu v obci.
3) TJ Řečice oznamuje, že v termínu od 18. - 22. července 2022 bude pořádat Přívesnický tábor pro děti od 6 let. Přihlášky jsou k dispozici v ZŠ a MŠ Řečice a v prodejně Jednoty. Více informací u paní Soni Laxerové tel. 776 660 486.

...

Sběr šrotu

TJ Řečice pořádá v sobotu 21.5. 2022 od 9.00 hodin do 14.00 hodin sběr kovového odpadu, který můžete zanechat na obvyklých místech. Prosíme, aby jste šrot neshromažďovali s velkým předstihem. TJ Řečice všem dárcům předem děkuje za podporu sportu v obci. ... ...

JUKKA

1) Vinařství Holánek přijede v pátek 6.5.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu Tramín červený suchý za 140 Kč (běžně 180 Kč) a Tramín červený polosladký za 150 Kč (běžně 200 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu.
2) Firma JUKKA bude prodávat v sobotu 7. května 2022 v čase od 13.15 - 13.45 hodin před kulturním domem v Řečici různé druhy stromků k jarní výsadbě. Více informací najdete v letácích ve Vašich poštovních schránkách.
3) V pátek 6.5.2022 se od 15.30 – 15.45 hodin uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdné sběrny budou přistaveny ke kulturnímu domu. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5

...

Pálení čarodějnic

1) Obec Řečice pořádá v sobotu 30.4.2022 za školou na kopci pálení čarodějnic. Začátek je v 19.00 hodin, opékačky s sebou. Nejen děti v čarodějnických maskách jsou vítány. Veškeré občerstvení je zdarma.
2) Firma Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, stáří 19 týdnů za 230 Kč/kus. Prodej se uskuteční v neděli 1.5. a v neděli 15.5. u kulturního domu v 14.25 hod.
3) V pátek 6.5.2022 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 15.30 hod. do 15.45 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.
4) Během dneška a zítřka budou do poštovních schránek vloženy faktury za stočné. Zálohy za stočné za měsíc duben se budou vybírat od 2.5.2022.
...

Rybářské závody

1) Firma AVE oznamuje, že pravidelný vývoz popelnic na komunální odpad se dnes neuskuteční z důvodu technické poruchy automobilu., ale zítra tj. ve čtvrtek 21.4.2022 v ranních hodinách.
2) V sobotu 23.4.2022 od 15.00 hodin se uskuteční v Radešínské Svratce na koupališti rybářské závody pro děti a mládež. Registrace závodníků ve 14.30. Registrovat se můžete na adrese: josef@varejka.cz ,tel. 737 606 639 nebo v kuchyni ZŠ u paní Markéty Vařejkové.


...

Zápis do mateřské školy

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že v pátek 15.4.2022 bude zavřeno.
2) Jednota Řečice oznamuje, že v pátek 15.4.2022 bude otevřeno od 6.30 hod do 9.30 hod.
3) Ředitelství Základní školy a Mateřské školy v Řečici vyhlašuje „ Zápis do mateřské
školy “, který se bude konat 3. května 2022 od 9 hod. do 12. hod. Žádost k předškolnímu vzdělání je k dispozici na webových stránkách MŠ nebo si ji společně s žádostí k lékaři vyzvednou u vedoucí učitelky paní Smetanové a objednají se na určitou hodinu v den zápisu.
4)Pro naši obec nabízí své služby kamenictví s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle 777 888 332.
Nabízí:
• Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení
• broušení starých hrobů
• kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování
• veškeré opravy a úpravy Vašeho hrobu
• dnes sleva až 30%
• opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777 888 332

...

Prodej vína

Vinařství Holánek přijede v pátek 8.4.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladký Hibernal 2020 za 150 Kč (běžně 200 Kč) a suché Zweigeltrebe 2019 za 150 Kč (běžně 200 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu. ...

Zápis do školy

1) V pátek 1.4.2022 od 8.00 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné. V případě nepříznivého počasí se zápis vodoměru provede v pondělí 4.4.2022.
2) Od středy 13.4.2022 začne v naší obci vývoz biopopelnic. Další vývoz bude vždy ve středu v lichý týden. Ve středu 6.4.2022 bude poslední vývoz komunálního odpadu. Další svoz komunálního odpadu bude pak ve středu 20.4.2022 a pak vždy ve středu každý sudý týden.
3) Zápis do první třídy
Pro školní rok 2022-2023 proběhne zápis ve středu 20. dubna 2022 od 14:00 do 16:00 hodin v I. třídě základní školy. K zápisu se dostaví zákonný zástupce spolu s dítětem, které splňuje zákonné podmínky pro přijetí do první třídy základní školy, a přinesou s sebou:
• rodný list dítěte
• občanský průkaz zákonného zástupce
• vyplněné formuláře
• rozhodnutí o odkladu školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno
Zákonný zástupce přihlásí své dítě u zápisu i v případě, že se z vážných důvodů nebude moci k zápisu dostavit (např. z důvodu nemoci). Jiný termín je možné si dohodnout telefonicky s paní ředitelkou. Děti, které navštěvují naši mateřskou školu, všechny potřebné tiskopisy obdrží přímo ve školce.
Bližší informace je možno získat na webových stránkách školy, případně na tel. čísle 777 025 892.
...

Zápis vodoměrů

1) V pátek 1. dubna od 8.00 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné.
2) Při venčení v lese Maňkova se ztratil pes hnědé barvy, slyšící na jméno Monti. Prosíme občany, kteří by ho zahlédli, aby dali zprávu na tel. 723433600 nebo 721300498 nebo osobně v čp. 67 Ondráčkům. Děkujeme ...

Poplatky

2)Od pondělí 21.3.2022 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 500,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 500,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359. ...
...

Prodej vína

1) Vinařství Holánek přijede v pátek 25.3.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu suchý Ryzlink rýnský 2020 za 160 Kč (běžně 200 Kč) a polosuché Rulandské bílé 2020 za 145 Kč (běžně 180 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu. ...

Poplatky

1) Firma Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, stáří 23 týdnů za 235 Kč/kus.
Prodej se uskuteční v neděli 20.3.2022 a 3.4.2022 u kulturního domu ve 14 hod 25 min.
2) Jednota Řečice oznamuje, že v úterý 22.3.2022 bude z důvodu inventury zavřeno. V pondělí 21.3.2022 nebude odpolední prodej.
3) Od pondělí 21.3.2022 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 500,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 500,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359. ...

...

Vinotéka

Vinařství Holánek přijede v pátek 11.3.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladké Chardonnay 2021 za 150 (běžně 180 Kč) a suché Sauvignon 2020 za 160 Kč (běžně 220 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 16:30 - 16:50 u kulturního domu. ...

Dětský karneval

SDH a Mexické ženy pořádají 13.3.2022 dětský karneval. Začátek je ve 14.00 hod. Občerstvení a bohatá tombola je zajištěna. Všichni jste srdečně zváni. ...

Materiální sbírka pro Ukrajinu

Oblastní charita Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Českým červeným křížem pořádá sbírku pro Ukrajinu. Aktuálně sbírají tento materiál: zimní pánské oblečení a obuv, rukavice zimní i pracovní, deky, polštáře, karimatky, stany a spacáky. Je nutné, aby vše bylo čisté a neroztrhané. Dále se vybírají trvanlivé potraviny ( konzervy, instantní polévky, atd. - ne ve skle) a zdravotní materiál. Potřebné věci můžete donést na obecní úřad Řečice v úředních hodinách nebo odevzdat denně od 2.3.2022 až do odvolání od 13.00 - 17.00 hodin na adrese Studentská 5 ( kotelna Satt Libušín), Žďár nad Sázavou. Darovaný materiál dávejte do papírových krabic nebo do silných igelitových pytlů.
Veškeré informace lze zjistit na odkazu https://zdar.charita.cz/materialni-sbirka-pro-ukrajinu/.
V týdnu od 7.3.2022 do 11.3.2022 z důvodu dovolené se bude vybírat darovaný materiál pouze po telefonické domluvě. T: 776 061 080 ...

Prodej vína

Vinařství Holánek přijede v pátek 25.2.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu suchý Ryzlink vlašský za 120 (běžně 160 Kč) a polosladký Tramín červený za 150 Kč (běžně 200 Kč).Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu. ...

Oznámení

Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek obecní úřad Řečice až do odvolání zakazuje vstup do obecních lesů Chlumek a Maňkova ...

Prodej vína, dovolená

1)Vinařství Holánek přijede v pátek 11.2.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladké Zweigeltrebe rosé za 130 (běžně 180 Kč) a suché Veltlínské zelené 2020 za 110 Kč (běžně 160 Kč).Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
2)Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že od 14.2.2022 do 18.2.2022 bude z důvodu dovolené uzavřena.V průběhu dovolené lze komunikovat distančně, elektronickou formou na email ordinacekozarova@centrum.cz. Akutní případy ošetří zastupující lékař. MUDr. Pavel Hruška ordinace Strážek a Moravec. Ordinuje po telefonickém objednání na tel č. 731756960.
...

Ostatky

SDH Řečice pořádá v sobotu 26. února 2022 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je
v 9. hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni . ... ...

Platba za spotřebu obecní vody

Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu zaplatit buď na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol -číslo popisné. Obecní úřad žádá občany z důvodu špatné pandemické situace, aby upřednostnili bezhotovostní platbu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359. Děkujeme za pochopení. ...

Prodej vína

Vinařství Holánek přijede v pátek 28.1.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu polosladká Pálava za 180 Kč (běžně 250 Kč) a suchý Müller Thurgau za 100 Kč (běžně 150 Kč). Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu." ...

odečet elektroměrů

1) Ve středu dne 19.1.2022 se budou v naší obci provádět odečty elektroměrů. Žádáme proto, aby v tento den byly zpřístupněny elektroměry, případně o zanechání stavu elektroměru na viditelném místě.
2) Od 26.1. do 28.1.2022. bude ordinace v Bobrové uzavřená. Zastupující lékař. MUDr. Pavel Hruška ordinace Strážek a Moravec. ...

Tříkrálová sbírka, prodej vína

1) Dne 8.1. 2022 v naší obci proběhla tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 37 603 ,- Kč. Všem dárcům děkujeme.
2) Vinařství Holánek přijede v pátek 14.1.2022 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu nasládlé Rulandské bílé za 145 Kč (běžně 180 Kč) a suchý Neronet za 130 Kč (běžně 160 Kč).
Vinotéka bude jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
...

Tříkrálová sbírka

V sobotu 8. ledna 2022 v dopoledních hodinách se uskuteční v naší obci tříkrálová sbírka. Chodit budou 4 skupinky dětí se zapečetěnými pokladničkami. ...

ordinace

1) Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že v týdnu od 27.12.2021 do 30.12.2021 se
ordinuje pouze v Bobrové od 7.00 do 10.00 hodin po telefonickém objednání.
2) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že 24.12.2021 a 31.12.2021 bude zavřeno. ...

Prodej ovoce, zeleniny a vína

1)Ve čtvrtek 2.12.2021 přijede do naší obce prodejce ovoce a zeleniny pan Smejkal a bude prodávat brambory na uskladnění 9Kč /kg ,cibuli na uskladnění 13Kč /kg, česnek, jablka na uskladnění 16 - 22 Kč / kg a vlašské ořechy loupané 280 Kč/kg. Prodej se uskuteční ve 14.30 hodin před KD.

2) Vinařství Holánek přijede v pátek 3.12.2021 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní sudová a lahvová vína. Tento týden bude za zvýhodněnou cenu lehké Veltlínské zelené jen za 120 Kč (běžně za 150 Kč) nebo Sauvignon s vůní zralých broskví a angreštu za pouhých 165 Kč (běžně za 220 Kč). Prodej se uskuteční od 15:10 - 15:25 u KD.

...

Zrušení akce

Z důvodu sílící nemoci COVID 19 se ruší rozsvěcení vánočního stromku, které se mělo uskutečnit v neděli 28.11.2021. ...

Větvičky

Kdo z občanů má zájem o větvičky na adventní věnce, může si je vyzvednout za kulturním domem. ...

Prodej vína a pstruhů

1) Vinařství Holánek přijede v pátek 19.11.2021 s pojízdnou vinotékou. Přiveze nová sudová vína: Veltlínské zelené, Zweigeltrebe a Müller Thurgau. Prodej se uskuteční od 15.10 do 15.25 hod před kulturním domem. Vinotéka bude dále jezdit jednou za dva týdny a bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
2) V sobotu 20.11.2021 od 15.00 hod bude pan Tomáš Kříž č.p. 147 prodávat pstruhy duhové. ...

Ztráta psa

1) Dne 13.11.2021 cca v 16 hod. se ztratila roční čistokrevná fenka Vipet - střední chrt v lese mezi Hodiškovem, Podolím a Řečicí. Má zlatou- pískovou barvu a slyší na jméno Dafi, Dafinka. Na sobě měla šedý kabát pro chrty a červený obojek. Je čipovaná. Odměna za její nalezení v živém stavu je 10 tis. Kč. Fenka je hodná, neagresivní, spíš ještě hravá a přítulná. Zvláštní znamení na obou bocích v oblasti žeber má jizvu po očkování V případě nálezu volejte Marta Procházková, tel. 603189918, 602740647
2) Prodejna Jednota Řečice oznamuje, že ve středu 17.11.2021 bude otevřeno od 6.30 hod do 9.30 hod stejně jako v sobotu.
3) Rodinný podnik Z Přírody přijede prodávat zdravé přírodní potraviny. V nabídce bude český med přímo od včelaře za 190 Kč za kg. Dále nakládané sýry, sušené lesní borůvky, pečené čaje, chilli omáčky, domácí hořčice, sušené meruňky, jablka v karamelu, lesní houby, sušené švestky a domácí utopenci. Jedná se o domácí výrobu z jižních Čech. Prodejce nabízí také dárková balení, vhodné i jako zdravé dárky na Vánoce. Prodej se uskuteční 18.11. od 13 hodin před kulturním domem a zdrží se zhruba půl hodiny. ...

Uzavření ordinace

1) Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že 11..11.2021 a 12.11.2021 bude z důvodu školení ordinace uzavřena.
2) Vinařství Holánek přijede v pátek 12.11.2021 s pojízdnou vinotékou. Kromě kvalitních moravských vín přivezou nově víno Müller Thurgau, které bude v nabídce v suché i polosladké variantě. Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu. ...

Očkování COVID 19

1)Ordinace MUDr. Kozárové nabízí očkování proti COVID 19 třetí posilovací dávkou. Prosím zájemce o telefonické objednání na tel. čísle 566 532 613.
2) Ve středu 10.11.2021 v 17.00 hodin se koná 30. zasedání ZO Řečice v zasedací místnosti obecního úřadu.
3) Ve čtvrtek 11.11.2021 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 15.00 hod. do 15.15 hod. před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č.5.

...

Zavedení Mobilního rozhlasu

Vážení občané,
v rámci modernizace komunikace s Vámi jsme zavedli systém pro tzv. SMART komunikaci - Mobilní Rozhlas. Díky tomuto systému Vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic Vám tak neunikne, ať jste kdekoliv.
Co Vám přinese registrace do Mobilního Rozhlasu?
poslech běžných hlášení rozhlasu přímo z mobilu
novinky z úřadu přímo do telefonu
upozornění na krizové situace - výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, atd.
pozvánky na sportovní a kulturní akce
pozvánky na brigády dobrovolníků, kteří rádi v obci pomáhají
účast ve veřejných anketách
Proč a jak se registrovat?

Při registraci si můžete nastavit přesně typ informací, které Vás zajímají a také ulici či ulice, kde bydlíte, kde bydlí vaše rodiče nebo máte sídlo společnosti. Dozvíte se tak například včas o výpadcích energií, blokovém čištění, poplatcích, havárii vody či kulturních událostech.

Zaregistrujte se zde: https://obecrecice.mobilnirozhlas.cz/registrace a nezmeškáte důležité informace, které Vám zjednoduší život.
Služba je zdarma!

Registrovat se můžete také přímo na našem úřadu - rádi Vám pomůžeme.

Stáhněte si také aplikaci naší samosprávy

Součástí systému je i stejnojmenná aplikace “Mobilní Rozhlas”. S aplikací budete mít všechny informace a kontakty kdykoli při ruce. Díky užitečným funkcím jako je nahlašování podnětů, zvířecí detektiv nebo pátrání po pohřešovaných osobách, můžete pomoci svému okolí a v případě nouze aplikace může pomoci i Vám.

Stáhnout pro Android

Stáhnout pro iOS ...

Oznámení o uzavření

1) Jednota Řečice oznamuje, že ve čtvrtek dne 28.10.2021 bude prodejna uzavřena.
2) MUDr. Kozárová oznamuje, že v pátek dne 29.10.2021 bude ordinace v Bobrové uzavřena.
3) Vinařství Holánek přijede v pátek 29.10.2021 s pojízdnou vinotékou. Kromě kvalitních moravských vín přivezou oblíbený burčák a nově čerstvý nealkoholický mošt z Rulandského šedého! Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
4) Vážení občané, v případě, že Vaším dosavadním dodavatelem zemního plynu byla společnost Bohemia Energy, 3E (Europe Easy Energy), Comfort Energy, ČS Energie, Kolibřík nebo X-Energie, společnost QUANTUM a.s. prosí o zaslání stavu plynoměru nejpozději do 29.října 2021 na e-mail distribuce@quantumas.cz, popřípadě nahlásit telefonicky na čísle 517 302 839. Je to NUTNÉ z důvodu ukončení činnosti uvedených dodavatelů plynu a nutnosti provést fakturaci. Za spolupráci děkuje společnost QUANTUM a.s.


...

Distribuce plynu

1) Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude v pátek 22.10.2021 od 7.30 hodin do 15.00 hodin přerušena dodávka elektrické energie v celé obci Řečice vč. odběratelské trafostanice družstvo č.200786
2) V případě, že Vaším dosavadním dodavatelem zemního plynu byla společnost Bohemia Energy, 3E (Europe Easy Energy), Comfort Energy, ČS Energie nebo X-Energie, Vás společnost QUANTUM distributor plynu prosí o zaslání stavu plynoměru a to nejpozději do 22.října 2021 na e-mail distribuce@quantumas.cz, popřípadě nahlaste telefonicky na čísle 517 302 839. Je to NUTNÉ z důvodu ukončení činnosti uvedených dodavatelů plynu a nutnosti provést fakturaci. Děkujeme za spolupráci, společnost QUANTUM.
3) Vinařství Holánek přijede v pátek 22.10.2021 s pojízdnou vinotékou. Kromě kvalitních moravských vín přivezou i nový nealkoholický mošt. Oblíbený červený burčák bude už jen tento týden! Vinotéka bude stát od 15.10 – 15.25 u kulturního domu Řečice.
4) Řeznictví a uzenářství Bobrová bude jezdit do naší obce vždy ve středu. Prodej se uskuteční od 9.15 hodin před kulturním domem Řečice.
5) Kdo z občanů má zájem o větvičky na věnce na dušičky, může si je od pátku 22.10.2021 vyzvednout za kulturním domem Řečice. Tyto větvičky nejsou určeny k zazimování zahrad.
...

Pozvánka na koncert

1) Vinařství Holánek přijede v pátek 8.10.2021 s pojízdnou vinotékou. Kromě kvalitních moravských vín přivezou i burčák, o kterém se říká, že je nejlepší v České republice! Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
2) Farnost Bobrová a Horácká muzika Vás srdečně zvou na komponovaný pořad "Pocta sv. Janu Nepomuckému", který se uskuteční v neděli 10. 10. 2021 v 19 hodin v kostele sv. Petra a Pavla na Horní Bobrové. Jedná se o pořad duchovní i lidové tvorby. Horácká muzika čerpala při přípravě tohoto pořadu z historických poutních kancionálů, sbírek lidových písní Horácka a instrumentální barokní tvorby Adama Michny z Otradovic. V průvodním slově uslyšíte i úryvky z barokních kázání z dob největší slávy žďárského cisterciáckého kláštera. Jako hosty přizvali sólové zpěváky, hobojistu, klarinetistu, mistra slova a pěvecký sbor folklorního souboru Kamínek. Tento program již zazněl na místech, kde zanechal stopu geniální Santini - na Zelené Hoře, ve žďárské Bazilice Minor a v klášteře Benediktinek na Bílé Hoře. Vstupné dobrovolné. ...
3)Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude v pátek 22.10.2021 od 7.30 hodin do 15.00 hodin přerušena dodávka elektrické energie v celé obci Řečice vč. Odběratelské trafostanice družstvo č.200786
...

Očkování + vinotéka

1) MUDr. Zuzana Kozárová oznamuje, že od 24.9. 2021 začíná očkovat proti chřipce.
2) V pondělí 27.9.2021 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.
3) Vinařství Holánek přijede dnes v pátek 24.9.2021 s pojízdnou vinotékou. Každý týden bude vozit kvalitní moravská vína sudová i lahvová a tento týden také oblíbený červený burčák! Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
4) Farnost Bobrová a Horácká muzika Vás srdečně zvou na komponovaný pořad "Pocta sv. Janu Nepomuckému", který se uskuteční v neděli 10. 10. 2021 v 19 hodin v kostele sv. Petra a Pavla na Horní Bobrové. Jedná se o pořad duchovní i lidové tvorby. Horácká muzika čerpala při přípravě tohoto pořadu z historických poutních kancionálů, sbírek lidových písní Horácka a instrumentální barokní tvorby Adama Michny z Otradovic. V průvodním slově uslyšíte i úryvky z barokních kázání z dob největší slávy žďárského cisterciáckého kláštera. Jako hosty přizvali sólové zpěváky, hobojistu, klarinetistu, mistra slova a pěvecký sbor folklorního souboru Kamínek. Tento program již zazněl na místech, kde zanechal stopu geniální Santini - na Zelené Hoře, ve žďárské Bazilice Minor a v klášteře Benediktinek na Bílé Hoře. Vstupné dobrovolné. ...

Nohejbalový turnaj

V sobotu 4. září 2021 od 9.00 hodin se uskuteční XIV. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve SA Řečice. Prezentace závodníků je od pátku 3.9.2021 do soboty 4.9.2021 do 8.hodin 30 minut ve SA. Startovné je 400,- Kč na dvojici. Přes den se budou prodávat uzené klobásy a uzené makrely, v odpoledních hodinách rožněné maso a na večer tataráček podávaný na topince s česnekem. K tanci a poslechu budou hrát naši dýdžejové. Srdečně zvou pořadatelé.
...

Knihovna + vinotéka

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že od pátku 3 září 2021 bude opět otevřeno. Půjčovní doba je od 17.00 do 19.00 hodin.
2) Vinařství Holánek bude od 3. září 2021 do naší obce jezdit každý pátek s pojízdnou vinotékou. Každý týden nyní bude vozit burčák, který je prý nejlepší v republice a za dva týdny přiveze i výborný červený burčák. Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu. ...

Křížová cesta

1)V pátek 27.srpna 2021 přijede do naší obce Vinařství Holánek. Přiveze vyhlášený burčák, víno Sauvignon 2020 za 170 Kč, Ryzlink vlašský 2015 za 140 Kč. Prodej se uskuteční u KD od 15.10 – 15.25 hodin.
2)V neděli 29. srpna 2021 se uskuteční 17. Křížová cesta a poutní mše na kopci Kalvárie. Začátek bude v 15.00 hodin u kapličky. Po mši svaté bude pro všechny připraveno drobné pohoštění na návsi u kapličky. Pro dobrou náladu bude hrát kapela Josefa Pejchla. K duchovnímu prožití nedělního odpoledne a k posezení jste všichni zváni.
...

Letní kino na Bejkáči

Sportovní areál Řečice Vás zve na letní kino na Bejkáči. V sobotu 28.8.2021 od 20:00 hod se bude promítat pohádka pro děti i dospělé Kozí příběh 2, poté bude následovat Teorie Tygra. Bábovky bohužel nebudou. Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni. ...

Prodej borůvek

1) Soukromý prodejce přijede ve čtvrtek 19.8.2021 ve 13 h prodávat lesní borůvky z jižních Čech. Borůvky jsou vždy den před prodejem trhané a přebrané od lístků a nečistot. Místo sběru Třeboňsko. Vlastní nádoby výhodou. Jedná se o poslední borůvky, další budou až za rok. Prodejce se zdrží zhruba půl hodiny. Cena 140,- Kč/litr.
2) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 35,- Kč /m3.
3) SDH Řečice pořádá v neděli 22.8.2021 sportovní odpoledne pro děti i dospělé. Začátek je v 15.00 hod před kulturním domem. Občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni. Za nepříznivého počasí se akce ruší. ...

Odběr vody a prodej ovoce

1) V pondělí16.8.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat ovoce a zeleninu. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 8.00 hod do 8.30 hod. Prodávat bude borůvky 80 Kč/kg, brambory 8 Kč/kg, dále broskve, papriky, rajčata a okurky.,
2) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol - číslo popisné. Cena je 35,- Kč /m3. ...

Akce v obci

1) Sportovní areál Řečice vás zve na Letní kino na Bejkáči. V pátek 13. srpna od 21:00, se bude promítat animovaná pohádka Odvážná Vaiana - legenda o konci světa. Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.
2) SDH Řečice pořádá v neděli 22.8.2021 sportovní odpoledne pro děti i dospělé. Začátek je v 15.00 hod před kulturním domem. Občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni. Za nepříznivého počasí se akce ruší.
3) Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že od 16.8. do 20.8. bude z důvodu dovolené uzavřena.
...

Letní kino na Bejkáči

Sportovní areál Řečice vás zve na letní kino na Bejkáči. V sobotu 31. července od 21:00 se bude promítat film 3Bobule. Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni. ...

Léto na grilu

1) V pondělí 26.7.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat borůvky, cena 80,- /litr, brambory cena 10,- /kg, rajčata, papriky, salátové okurky a další. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 8.00 hod do 8.30 hod.
2) Sportovní areál Řečice Vás zve v sobotu 31.7.2021 od 14.00 hod na Léto na grilu. Grilovat a zpívat bude Jarda Hypochondr. Zúčastnit se můžete také pivní soutěže o ceny s Vláďou Slezákem.
3)Zveme Vás do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde se v sobotu 31.července uskuteční Ohňová show. Proběhnou zde ukázky kaskadérského umění, jezdeckých dovedností, pyrotechnických i ohňových efektů. Dále proběhne westernová show a akční divadlo – to vše a ještě více ve Westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem.
...

Prodej

1) Firma Juriga bude ve středu 14. 7. v 14:00 hodin na náměstí prodávat nové brambory a cibuli. Brambory - 1 kg za 12,50 Kč, baleny po osmi kilogramech, cibule - cena za 1 kg 20 Kč, balena po pěti kilogramech.
2) Vinařství Holánek přijede v pátek 16.7.2021 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní moravská vína sudová i lahvová. Tento týden bude zvýhodněná cena na nový, sladký Tramín červený 2020 za akční cenu 150 Kč (běžně 200 Kč) a typický výrazný suchý Ryzlink vlašský 2019 za 120 Kč (běžně 150 Kč). V nabídce jsou také sudová vína od 70 Kč/litr. Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu.
3) Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že v Bobrové a v Řečici bude od 19.7. do 22.7. 2021 uzavřena. ...

Prodej vína

Vinařství Holánek přijede v pátek 2.7.2021 s pojízdnou vinotékou. Přiveze kvalitní moravská vína sudová i lahvová. Tento týden bude zvýhodněná cena na sladký Hibernal 2020 150 Kč (běžně 180 Kč) a polosuchý Ryzlink rýnský – VOC 180 Kč (běžně 250 Kč). V nabídce jsou také sudová vína od 70 Kč/litr. Vinotéka bude stát od 15:10 - 15:25 u kulturního domu. ...

Uzavření knihovny

1) V pátek 2.7.2021 bude obecní knihovna otevřená naposledy před prázdninami.
2) Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že 1.7.2021 bude ordinace uzavřená.
3) COOP Řečice oznamuje, že v pondělí 5.7.2021 bude otevřeno od 6.30 hod do 9.30 hod. V úterý bude zavřeno.
4) Od 7.7.2021 do 9.7.2021 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen. ...

Vyžínání Kalvárie

V pátek 25. června 2021 se budou jako každý rok vyžínat meze úvozu Kalvárie. Sraz je v 16.00 hodin na kopci před třemi kříži. Kdo by se chtěl na kopec vyvést, pojede v 16.00 hod od kapličky traktor. Kdo můžete, přijďte pomoct s hrabáním a nakládáním, ať si alespoň trochu zkrášlíme své okolí pro potěšení své i všech, kteří procházejí krásnou přírodou naší obce. Předem děkujeme. ...

Očkování proti COVID 19

Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že je možnost očkování proti COVID 19 i v ordinaci praktického lékaře. Očkujeme vakcínou MODERNA ve 2 dávkovém schématu (2 .dávka za 3 týdny). Hlásit se mohou pacienti všech věkových skupin, očkujeme i neregistrované pacienty. ...

Sběr šrotu

TJ Řečice pořádá v sobotu 22.5. 2021 od 9.00 hodin do 14.00 hodin sběr kovového odpadu, který můžete zanechat na obvyklých místech. TJ Řečice všem dárcům předem děkuje za podporu sportu v obci. ...

Chybný QR kód

Ve čtvrtek 6.5.2021 Vám bylo do Vašich poštovních schránek doručeno vyúčtování stočného za r. 2020. Na faktuře je uveden i QR kód, který, bohužel, obsahuje chybné číslo účtu. Žádáme občany, aby neplatily nedoplatky stočného tímto kódem. Děkujeme za pochopení. ...

Nebezpečný odpad + tálky řepy

1) V pátek 7.5.2021 se od 15.30 – 15.45 hodin uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdné sběrny přijedou ke kulturnímu domu. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5
2) PROAGRO Radešínská Svratka a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit na středisku Radešínská Svratka u pana Jaroslava Vařejky, buď osobně nebo telefonicky na mobilu 605 707 079 do 10.5.2021. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po zaplacení částky 800,- Kč.
...

Prodej jablek

V úterý 27.4.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat jablka. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 9.00 hod do 9.30 hod. Cena jablek 19,- Kč/kg celá bedna, 22,- Kč/kg rozvažovaná. ... ...

Knihovna

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že od pátku 16. dubna 2021 bude opět otevřeno. Půjčovní doba je od 17.00 do 19.00 hodin.
2) Za školou se našly klíče od automobilu. Kdo z občanů je ztratil, může si je vyzvednout ve škole.
...

Prodej jablek

V úterý 13.4.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat jablka. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 9.00 hod do 9.30 hod. Cena jablek 19,- Kč/kg celá bedna, 22,- Kč/kg rozvažovaná. ...

Zápis do školy

1) Ve čtvrtek 8. dubna 2021 od 8.00 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné.
2) Informace pro rodiče k zápisu do 1. třídy
v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády proběhnou zápisy k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápis do první třídy v naší škole proběhne ve středu 28. dubna 2021 v době od 14.00 do 16.00, jiný termín je možné si dohodnout telefonicky s paní ředitelkou. K zápisu se dostaví zákonný zástupce bez dítěte.
Přineste s sebou:
• rodný list dítěte
• občanský průkaz zákonného zástupce
• vyplněné formuláře:
vyplněnou žádost o přijetí dítěte do základní školy
vyplněný dotazník (včetně tel. čísel, emailové adresy)
vyplněný zápisový lístek
Děti, které navštěvují naši mateřskou školu, všechny potřebné tiskopisy obdrží přímo ve školce. Tiskopisy jsou také k dispozici na stránkách školy.
Bližší informace je možno získat na webových stránkách školy, případně na tel. čísle 777 025 892 ředitelka školy.
3) Ředitelství Základní školy a Mateřské školy v Řečici vyhlašuje v souladu s platnými právními předpisy zápis do mateřské školy pro školní rok 2021/2022, který se bude konat 5.5.2021.
Informace k zápisu budou k dispozici na webových stránkách školy.
Vzhledem k mimořádným opatřením vlády k ochraně obyvatelstva bude zápis do MŠ k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 probíhat bez přítomnosti dětí. Zákonní zástupci se objednají na určitou hodinu na tel. čísle 776 142 123 u vedoucí učitelky MŠ.
...

Vývoz odpadů, Jednota

1) Od středy 7. dubna 2021 bude svoz komunálního odpadu jednou za 14 dní. Další svoz komunálního odpadu proběhne 21. dubna 2021 a pak vždy ve středu v sudé týdny. Bioodpad bude poprvé v naší obci vyvezen 14. dubna 2021. Další vývoz bude za 14 dní ve středu 28.4.2021 a pak vždy ve středu v liché týdny.
2) Jednota Řečice oznamuje, že v pátek 2.4.2021 bude zavřeno. Objednané pečivo si můžete vyzvednout v sobotu 3.4.2021, kdy je otevírací doba od 6.30 hod do 9.30 hod. ...

Prodej jablek

Ve středu 24.3.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat jablka. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 9.00 hod do 9.30 hod. Cena jablek 19,- Kč/kg celá bedna, 22,- Kč/kg rozvažovaná. ...

Poplatky KO a psi

1) Od středy 17. března 2021 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 450,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359. ...

2) Správce vodovodu prosí občany o kontrolu vašich vodoměrů a armatur. Objevil se menší únik vody, který potřebujeme najít. Případné poznatky nahlaste na obecním úřadě.

...

Poplatky KO a psi

Od středy 17. března 2021 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 450,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do 6 let včetně roku dovršení 6 let a senioři od 75 let včetně roku dovršení 75 let. Žádáme občany, aby upřednostnili bezhotovostní platbu na účet 12329751/0100, variabilní symbol číslo domu. Pokud budete potřebovat znát výši Vašeho poplatku, můžete volat v úřední hodiny na tel. 566673359. ...

Prodej ovocných stromků

1)V loňském roce byla na konci polní cesty do Koptinek na začátku Chlumku pod modřínem osazena lavička k odpočinku kolemjdoucích. V průběhu letošního února se ztratila. Kdyby měl někdo z občanů nějaké informace kolem lavičky, dejte, prosím, vědět na obecní úřad.
2)Místní firma Jan Šiška Zahradnictví zahajuje v sobotu 20.3.2021 prodej ovocných stromků a keřů, substrátů a sazečky cibule. Prodejní doba bude od 8.00 hodin do 15.00 hodin v zahradě pod rodinným domem Mazánkových. V jinou dobu po domluvě na telefonním čísle 722 525 304.
...

Inventura Jednota

Jednota Řečice oznamuje, že v úterý 9.3.2021 bude z důvodu inventury zavřeno. V pondělí 8. března 2021 bude již zrušen odpolední prodej, tj. od 15.00 - 17.00 hod bude zavřeno. ...

28.2.2021

Krizové opatření vlády k omezení pohybu od 1.3.2021. Formuláře na cesty ... další informace

Respirátory

Během čtvrtka 25.2.2021 budou do poštovních schránek všech občanů distribuovány respirátory FFP2. Ty pro své občany zakoupila obec Řečice. ...

Prodej jablek

V úterý 23.2.2021 bude v naší obci pan Hampl prodávat jablka. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 10.30 hod do 11.00 hod. Cena jablek 19,- Kč/kg celá bedna, 22,- Kč/kg rozvažovaná. ...

Prodej kuřic

Firma Bromová - Seč bude prodávat kuřice všech barev, stáří 21 týdnů (na začátku snášky) za 200 Kč / kus. Prodej se uskuteční ve čtvrtek 18.2.2021 u kulturního domu v 8:00 hod.. ...

Pozvánka na zasedání

Ve středu 17. února 2020 v 17.00 hodin se koná 24. zasedání ZO Řečice v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu je i projednání Územní studie lokality za chatami za Dvorem. ...

Koncertní verze muzikálů

Obec Řečice plánuje na 3.7.2021 a 4.7.2021 koncertní verzi muzikálů Čas růží a Dracula. Tyto koncerty se uskuteční na zámku ve Žďáru nad Sázavou pod širým nebem a cena jednoho lístku je 690,- Kč. Kdo z občanů má zájem o tyto koncerty, může se i jednotlivě, nahlaste se na obecní úřad nejpozději však do středy 3.2.2021 kvůli rezervaci a koupi lístků. V případě zrušení představení z důvodů nařízení vlády pořadatelé garantují vrácení vstupného. Doprava by byla zajištěna obecními vozidly. ...

Sbírka + ordinace

1) Ve dnech 12.1.2020 - 22.1.2020 proběhla v naší obci tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 13 212,- Kč. Všem dárcům děkujeme.
2) MUDr. Kozárová oznamuje, že v období jarních prázdnin t.j. od pondělí 1.2. do pátku 5.2. bude ordinace uzavřena. Distanční formou lze předepsat e - recepty či vyřídit pracovní neschopnost, a to na tel. č. 607 562 076. Akutní případy ošetří zastupující lékař MUDr. Pavel Hruška (ordinace Strážek, Moravec). ...

Územní studie

Obecní úřad předkládá k nahlédnutí varianty Územní studie pro zástavbu Za dvorem. Varianta HLV a HLV 2 je odlišná od varianty HLV 3 v tom, že je zde uvažováno s výstavbou řadových domků (parcely č. 23 až 28). Byli bychom rádi za Vaše názory, které nám pomohou v rozhodování, kterou variantu zvolit nebo zda provést ještě nějaké úpravy. Komunikace, zeleň, parcely 1,2,3,4, 1003/1 a 1003/10 jsou dané a nelze zde měnit žádné parametry. Věnujte, prosím, pozornost také textové části, která je nezbytnou součástí studie. Své připomínky zašlete na adresu obec@obecrecice.cz nebo je osobně sdělte na obecním úřadě v úředních hodinách. ... další informace

Zálohy na stočné + odběr vody

1)Od pondělí 18.1.2021 se bude vybírat záloha na stočné za měsíc leden.
2) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit od 18.1.2021 na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol -číslo popisné. Cena je 33,- Kč /m3.


...

Odečty elektroměrů

Ve středu dne 20.1.2021 se budou v naší obci provádět odečty elektroměrů. Žádáme proto, aby v tento den byly zpřístupněny elektroměry, případně o zanechání stavu elektroměru na viditelném místě. ...

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka
1) Dovoluji si Vás informovat, že s ohledem na vývoj epidemiologické situace v České republice bylo zrušeno kontaktní koledování v ulicích měst a obcí během Tříkrálové sbírky 2021. Na základě těchto informací budou kasičky v Řečici umístěny od 12.1. 2021 do 22.1. 202 v obchodě v otvírací době. Peníze také můžete odeslat na číslo Tříkrálového účtu: 66008822/0800, var. symbol: 77706800.
2) Ve středu 13.1.2021 bude firma Víno Zajíček z Podpálaví prodávat sudová a lahvová vína i v dárkovém balení. Nabízí 10 druhů např. Chardoney, Aurelius, Pálava a další. Cena je od 65,- Kč/litr. Prodej se uskuteční od 13 hod do 13 hod 30 min před kulturním domem.
3) Oznamujeme, že z rodinných důvodů bude provoz ordinace od pondělí 18.1. do středy 20.1. omezen na distanční formu (možné vystavení e- receptů a pracovních neschopností, telefonické konsultace.) Akutní případy ošetří zastupující lékař MUDr. Pavel Hruška

...

21.12.2020

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že ve středu 23.12.2020 a ve čtvrtek 31.12.2020 bude z důvodu dovolené zavřeno.
2) Termín zapisování spotřeby obecní vody za rok 2020 je naplánován na čtvrtek 31.12.2020.
3) Z důvodů karantény a ochrany zdraví občanů bude obecní zpravodaj distribuován do vašich schránek až po novém roce. Zpravodaj je k nahlédnutí na stránkách obce Řečice. Děkujeme za pochopení obecní úřad Řečice.
... další informace

2.12.2020

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje od pátku 4. prosince 2020 je opět otevřena. Půjčovní doba je od 17.00 do 19.00 hodin.
2) V sobotu 5. prosince 2020 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5. Ceny stromků: jedle 200 Kč, borovice 120 Kč, smrk 100 Kč.
...

Prodej sušeného ovoce

Rodinný podnik Z Přírody.cz přijede ve středu 25.11.2020 do naší obce prodávat sušené lesní borůvky, různé druhy pečených čajů, jablka v karamelu, sušené a nakládané houby, křížaly, ořechy a med od včelaře. Vše domácí výroba z jihočeských surovin bez chemického ošetření. Dárkově balené, vhodné i jako zdravé dárky na vánoce. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 10 hod a zdrží se asi půl hodiny.


...

4.11.2020

1) Ve čtvrtek 12. listopadu 2020 se od 15.30 hod do 15.45 hod uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdné sběrny budou přistavěny u kulturního domu. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5. ..
2) V úterý 17. listopadu 2020 bude Jednota Řečice z důvodu státního svátku zavřená.
3) V sobotu 5. prosince 2020 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5 vchod od Jednoty. Ceny stromků: jedle 200 Kč, borovice 120 Kč, smrk 100 Kč.
...

Bioodpad

1) Ve středu 28.10.2020 se uskuteční poslední vývoz biopopelnic. Po dobu zimních měsíců je na bioodpad určen velkoobjemový kontejner umístěný na parkovišti u Řehulků. Od 4.11.2020 se bude komunální odpad vyvážet každý týden.
2) Od pátku 23.10.2020 bude z nařízení vlády obecní knihovna do odvolání uzavřena. ...

Větvičky na dušičky

Kdo z občanů má zájem o větvičky na dušičky, může si je vyzvednout za kulturním domem. Větvičky nejsou určeny k zazimování rostlin. ...

Elektro + obrubníky

1) Kdo z občanů má zájem o betonové obrubníky, může si je vyzvednout v objektu Proagra v Řečici.
2) Od úterý 13.10.2020 se opět může dávat, po domluvě s p. Špačkovou Martou, vyřazené elektro do stodoly č. 5. ...

Očkování proti chřipce

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje,že má k dispozici očkovací látku proti chřipce. Očkovat začínáme od příštího týdne. Vzhledem k omezenému počtu vakcín budou mít přednost občané - senioři starší 65 let a nemocní pacienti.
V pátek dne 2.10.2020 bude ordinace v Bobrové uzavřena. ...

Kameník

1) V sobotu 26.9.2020 bude kamenická firma LAVIČKA nabízet nové levné žulové pomníky, žulové zákrytové desky a hřbitovní doplňky, okenní žulové parapety, kuchyňské a barové desky a žulové schody. Firma zaručuje na práci záruku až 5 let. Zakázky bude přijímat na novém hřbitově v Radešínské Svratce od 10.00 hod do 10.30 hod a na starém hřbitově od 10.35 do 11.00 hod.
2) Jednota Řečice oznamuje, že v pondělí 28.9.2020 bude zavřeno.
3) Prosíme spoluobčany o pomoc s úklidem po výmalbě i okolí kostela před poutí v Radešínské Svratce. Uklízet se bude ve čtvrtek 24.9.2020 od 15. hod. ...

Prodej vína

Ve středu 23.9.2020 bude firma Víno Zajíček z Podpálaví prodávat sudová a lahvová vína i v dárkovém balení. Nabízí 10 druhů např. Chardoney, Aurelius, Pálava a další. Bude mít i burčák. Cena je od 65,- Kč/litr. Prodej se uskuteční od 13 hod do 13 hod 30 min před kulturním domem. ...

Hampl

V pondělí 21.9.2020 bude v naší obci pan Hampl prodávat ovoce a zeleninu. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 9.00 hod do 9.30 hod. ...

Brigáda před malováním kostela

V sobotu 19.9. od 8.30 hod. proběhne brigáda na vyklizeni kostela v Rad. Svratce před malováním.Předem děkujeme všem, kteří přijdou pomoct. o. Mariusz ...

Nohejbalový turnaj dvojic Mexiko Cup 2020

V sobotu 5. září 2020 od 9.00 hodin se uskuteční XIII. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve SA Řečice. Prezentace závodníků je od pátku 4.9. do soboty 5.9. do 8.hodin 30 minut ve SA. Startovné je 400,- Kč na dvojici. Přes den se budou prodávat uzené klobásy a uzené makrely, v odpoledních hodinách rožněné maso a na večer tataráček podávaný na topince s česnekem. K tanci a poslechu budou hrát naši dýdžejové.Srdečně zvou pořadatelé.

...

Kino + pouť

V pátek 28.8.2020 a v sobotu 29.8.2020 se uskuteční ve sportovním areálu letní kino. V pátek 28.8.2020 se bude promítat film Příliš osobní známost. V sobotu 29.8.2020 se bude promítat pohádka pro děti Zakleté pírko. Začátek je vždy ve 20 hod 30 min. Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.
2) V neděli 30.8.2020 se uskuteční 16.pouť na Kalvárii. Začátek bude ve 14 hod u kapličky. Pro občany, kteří se necítí na kopec vyjít, bude přistaveno požární auto. Po ukončení mše svaté na Kalvárii pořadatelé zvou k posezení na návsi.
3) Ve středu 26.8.2020 bude firma Víno Zajíček z Podpálaví prodávat sudová a lahvová vína i v dárkovém balení. Nabízí 10 druhů např. Chardoney, Aurelius, Pálava a další. Cena je od 65,- Kč/litr. Prodej se uskuteční od 12 hod 30 min do 13.00 hod před kulturním domem. Prodejce bude nabízet i burčák. ...

Ztráty a nálezy

Kdo z občanů ztratil peníze, může si je vyzvednout v úřední dny na obecním úřadě. ...

Letní kino na Bejkáči

Ve čtvrtek 13.8.2020 a v pátek 14.8.2020 se uskuteční ve sportovním areálu letní kino. Ve čtvrtek 13.8.2020 se bude promítat film Sněžný kluk. V pátek 14.8.2020 se bude promítat krátká pohádka pro děti a po setmění film Přes prsty. Začátek je vždy ve 20 hod 30 min. Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni. ...

Omezení výběru elektroodpadu

Z důvodu rekonstrukce vnitřních prostor stodoly č.5 žádáme občany, aby během měsíce srpna 2020 nedávali žádný elektroodpad ke stodole č.5. Termín obnovení sběrného místa bude upřesněn. ...

Uzavření ordinace

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od pondělí 10.8.2020 do pátku 14.8.2020 bude z důvodu dovolené zavřeno. Zastupující lékař bude MUDr. Pavel Hruška, který ordinuje po telefonickém objednání na tel. č. 731 756 960. Ordinace Strážek a Moravec. ...

Prodej vína

Ve středu 29.7.2020 bude firma Víno Zajíček z Podpálaví prodávat sudová a lahvová vína i v dárkovém balení. Nabízí 10 druhů např. Chardoney, Aurelius, Pálava a další. Cena je od 65,- Kč/litr. Prodej se uskuteční od 12 hod 15 min do 13.00 hod před kulturním domem. ...

Dovolená

Od 27.7.2020 do 4.8.2020 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen. ...

Uzavření pošty

1. Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie bude pobočka České pošty v Radešínské Svratce ve středu dne 22. července 2020 po celý den uzavřena.
2. Letní kino v Radešínské Svratce
Srdečně zveme v sobotu 25. července 2020 na promítání komedie Jiřího Vejdělky "POSLEDNÍ ARISTOKRATKA", začátek je po setmění asi ve 21.00 hodin na hasičském výletišti v Pustých. Vstupné dobrovolné. Občerstvení zajištěno.
...

Uzavření MŠ

1) Ředitelství Základní školy a Mateřské školy Řečice se souhlasem zřizovatele oznamuje, že od 20.7.2020 do 24.7.2020 bude z technických a hygienických důvodů přerušen provoz mateřské školy (oprava budovy, hluk,uzavřená okna, nemožnost větrání ve třídách, v kuchyni, nemožnost pobytu venku). Provoz bude obnoven 1.9.2020.
2) Pan Hampl bude v pondělí 20.7.2020 v naší obci prodávat ovoce a zeleninu. Prodej se uskuteční od 9.00 hod do 9.30 hod před kulturním domem. ...

8.7.2020

1) TJ Radešínská Svratka pořádá nábor fotbalistů do klubu Radešínská Svratka, který se bude konat ve čtvrtek 9.7.2020 od 17.00 hodin na fotbalovém hřišti v Radešínské Svratce. Klub má zájem o ročníky 2004 – 2015.
2) Největší zábavní areál v ČR, Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem, Vás zve v sobotu 11.7. 2020 na Velký den koní. Čeká Vás přehlídka koní, filmové koně, trikové ježdění a mnoho dalšího. Den vyvrcholí noční ohňovou show a nebudou chybět ani jízdy strašidelným vláčkem Horror Pacific. Více informací naleznete na www.sikland.cz.
3) Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby svou spotřebu zaplatili na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.
4) Kdo z občanů si nevyzvedl přeplatek nebo nezaplatil doplatek za stočné 2019, ať se dostaví na obecní úřad v úředních hodinách.
...

Uzavření ordinace

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že v době od 15.7.2020 do 22.7.2020 bude z důvodu dovolené zavřeno. Zastupující lékař bude MUDr. Pavel Hruška, který ordinuje ve Strážku a na Moravci. Tel: 731756960, www.phpraktik.webnode.cz
2) Jednota Řečice oznamuje, že v pondělí 6.7.2020 bude otevřeno jako v sobotu a to od 6.30 hod do 9.30 hod. ...

Prodej vína

1) Ve středu bude firma Víno Zajíček z Podpálaví prodávat sudová a lahvová vína i v dárkovém balení. Nabízí 10 druhů např. Chardoney, Aurelius, Pálava a další. Cena je od 65,- Kč/litr. Prodej se uskuteční od 12 hod 15 min do 13.00 hod před kulturním domem.
2) V pátek 3.7.2020 bude obecní knihovna Řečice naposledy otevřená před prázdninami. Po dobu prázdnin bude zavřeno. ...

Vyžínání Kalvárie

Tento pátek 26. června 2020 se budou jako každý rok vyžínat meze Kalvárie. Sraz je v 16.00 hodin před třemi kříži. Trávy narostlo letos hodně, proto kdo chce a má čas přijďte – bude dobrá každá pomoc. Vezmete si s sebou křovinořezy, vidle nebo hrábě. Předem děkujeme. ...

17.6.2020

1) Oznamujeme všem uživatelům obecní vody, že kvalita vody je již v pořádků.
2) Občané, kteří odebírá obecní vodu, mohou svou spotřebu platit na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.
3) Příští pátek 26. června 2020 se budou jako každý rok vyžínat meze Kalvárie. Sraz je v 16.00 hodin před třemi kříži. Trávy narostlo letos hodně, proto kdo chce a má čas přijďte – bude dobrá každá pomoc. Vezmete si s sebou křovinořezy, vidle nebo hrábě. Předem děkujeme....

Zhoršená kvalita vody

1) Z důvodu zhoršené kvality vody z obecního vodovodu se bude provádět během dnešního dne průplach potrubí. Žádáme občany, aby nepoužívali obecní vodu ke konzumaci ani na vaření. Děkujeme za pochopení.
2) Zítra tj. ve středu 17.6.2020 se koná 15. zasedání zastupitelstva obce Řečice. Začátek je v 17.00 hod v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jste srdečně zváni. ...

11.6.2020

Farma z Krkonoš, která se zabývá rozvozem farmářských výrobků přijede ve čtvrtek 18. června 2020 do naší obce. Výrobky je nutné si předem objednat telefonicky 734 753 734 nebo na anguso@anguso. ... další informace

Havelka

1) Od 8.6.2020 do 12.6.2020 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.
2) Firma Havelka uhelné sklady oznamuje, že akce jarní slevy uhlí s pásem a dopravou zdarma končí v pondělí 15. června.
Závoz uhlí za původní cenu je možný i později, pokud budete mít u firmy Havelka záznam. Domluvíte se na telefonu 602 489 489. ... další informace

Sběr šrotu

TJ Řečice pořádá v sobotu 30.5.2020 sběr šrotu. Šrot se bude vybírat po obci na obvyklých místech v době mezi 9 - 14 hod. Prosíme dárce, aby darovali pouze kovový odpad lehký, těžký, autobaterie a barevné kovy. Nebude se vybírat nebezpečný odpad. V případě individuálních požadavků, jako např. odvoz autovraků atd., se obraťte na Karla Laxera tel: 777060486. TJ Řečice z.s. všem dárcům předem děkuje za podporu. ...

Veterinární ordinace, JUKKA

1) MVDr. Lenka Povolná, Veterinární ordinace Bohdalec Kulturní dům, prosí všechny majitele psů a koček, kteří se v době nouzového stavu nemohli dostavit na pravidelné očkování proti vzteklině a dalším chorobám, aby se co nejdříve telefonicky objednali k očkování (nejlépe do konce května). U některých typů vakcín hrozí snížení účinku ochrany očkovací látky, prolomení imunity, pak je nutná druhá revakcinace, což minimálně zdvojnásobí náklady na očkování či případnou léčbu. V současné době je nutné se na očkování i na jiná vyšetření předem telefonicky objednat (605 841 433).
1. Zkracuje se tím doba čekání (maximálně 15 minut).
2. Minimální riziko kontaktu s dalšími osobami (v čekárně je vždy jen 1 osoba).
3. V případě nutnosti je možné domluvit návštěvu u Vás doma (Bohdalec a okolí).
2) TJ Řečice žádá své členy o pomoc při demontáži mantinelů ve sportovním areálu. Sraz je tuto sobotu 23.5.2020 v 9 hod 30 min. S sebou si vemte klíč č. 13 a č. 24.
3) Firma JUKKA bude prodávat v sobotu 23. května 2020 v čase 13.15 - 13.45 hodin před kulturním domem v Řečici následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, durancie, třešně, višně, třešňovišně, sloupovité odrůdy jabloní, oskeruše, jeřáb, jedlé kaštany, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, maliny žluté, malinoostružiny, stolní vinnou révu, kanadské borůvky, amelanchier, kiwi, růže, javory červenolisté, rododendrony, azalky, magnolie, dřín jedlý odrůdový a jiné. Všechny sazenice jsou skladovány v řízené chladírně.
Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách. ...

Pouť na Kalvárii

V neděli 17.5.2020 se uskuteční pouť na Kalvárii u příležitosti svátku matek. Sraz je ve 13.30 hod u kapličky. Všichni jste srdečně zváni. ...

Nebezpečný odpad

1) V pondělí 18.5.2020 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude připravena od 16.00 hod do 16.15 hod před kulturním domem. Žádáme občany, aby do tohoto sběru nedávali žádné elektrospotřebiče.Ty noste do stodoly domu č.5.
2) Kdo z občanů bude mít zájem o doplnění dezinfekce na ruce, musí se nejdříve nahlásit v úřední hodiny na obecním úřadě. ...

Změna vývozu biopopelnic

Firma AVE oznamuje změnu vývozu biopopelnic. Biopopelnice se budou od tohoto týdne vyvážet vždy ve středu v sudé týdny. Tento týden bude první vývoz ve středu 13.5.2020.
2) Od tohoto týdne bude knihovna Řečice již otevřena a to každý pátek od 17.00 do 19.00 hod.
3) PROAGRO Radešínská Svratka – tradiční zemědělská společnost- hledá nové zaměstnance na pozice obsluha dojírny a ošetřovatel skotu na farmy v Radešínské Svratce a v Řečici. Rozhodnutím pro PROAGRO získáte stabilní, dobře placenou práci při péči o český strakatý skot. Stanete se součástí kolektivu, který zajišťuje proces produkce základních potravin – kravského mléka a kvalitního českého hovězího masa.
Informace získáte na: www.proagro.net, jaroslav.michal@proagro.net, 603239887.

...

4.5.2020

1) Prodejna Jednota Řečice oznamuje, že v pátek 8.5.2020 bude zavřeno.
2) Vedoucí pobočky České pošty v Radešínské Svratce oznamuje, že pobočka počínaje dnešním dnem (pondělí 4. května 2020) se vrací k původní otevírací době.
Pondělí - pátek: 7.00 - 8.30 hod., odpoledne 12.30–15.15 hod., ve středu až do 17.00 hodin.
3) PROAGRO Radešínská Svratka – tradiční zemědělská společnost- hledá nové zaměstnance na pozice obsluha dojírny a ošetřovatel skotu na farmy v Radešínské Svratce a v Řečici. Rozhodnutím pro PROAGRO získáte stabilní, dobře placenou práci při péči o český strakatý skot. Stanete se součástí kolektivu, který zajišťuje proces produkce základních potravin – kravského mléka a kvalitního českého hovězího masa.
Informace získáte na: www.proagro.net, jaroslav.michal@proagro.net, 603239887.

...

Dezinfekce

1) Kdo z občanů má zájem o dezinfekci ANTI-COVID, může se dostavit ve středu 29.4.2020 od 18.00 hod do 19.00 hod před hasičárnu Řečice. Zde Vám bude dezinfekce doplněna do lahve, kterou si přineste s sebou. Jedná se o lahev od dezinfekce, která Vám byla doručena členy SDH. Od této středy se bude dezinfekce vydávat vždy ve středu od 18.00 hod do 19.00 hod v hasičárně.
2) Prodejna Jednota Řečice oznamuje, že v pátek 1.5.2020 a v pátek 8.5.2020 bude zavřeno. ...

Tálky řepy

1) PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou během dneška nahlásit na středisku Radešínská Svratka u pana Jaroslava Vařejky, buď osobně nebo telefonicky na T: 605 707 079. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po odpracování dvou pracovních směn (18 hodin) při sběru kamene.
2) V neděli 26.4.2020 bude firma Bromová - Seč v naší obci prodávat kuřice různých barev, stáří 18 týdnů, cena 185,- Kč/kus. Prodej se uskuteční před kulturním domem ve
14 hod 25 min. ...

SDH

SDH oznamuje, že ve středu 22.4.2020 budou od 17.hod členové sboru dobrovolných hasičů roznášet do jednotlivých domů v obci dezinfekci. ...

Lesní požár

1) Žádáme majitele lesů. kteří pálili větve v době tři týdny zpětně, aby si na doporučení hasičů a policie ČR prošli místa pálení a zkontrolovali do hloubky jednotlivá ohniště. I po dlouhé době od pálení je pravděpodobnost požáru veliká. Děkujeme
2) Jednota Řečice oznamuje, že v pátek 10.4.2020 bude otevřeno od 6 hod 30 min do 9 hod. 30 min dopoledne. V pondělí 13.4.2020 bude zavřeno. ...

3.4.2020

Změna ordinační doby
Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že v době nouzového stavu se mění ordinační doba v Řečici. V pondělí od 8.00 hodin do 9.00 hodin a ve čtvrtek od 11.00 hodin do 12.00 hodin. Návštěvy pacientů budou po předchozí telefonické domluvě na tel. čísle 607 562 076. Děkuji za pochopení. ...

1.4.2020

Ředitelka ZŠ a MŠ Řečice oznamuje:
Zápis dětí do 1. třídy proběhne bez dětí 9. dubna v době od 9.00 – 13.00 hodin. Dnes rodiče předškoláků obdrželi do poštovních schránek informace k zápisu a další potřebné tiskopisy k vyplnění. Ty doma vyplníte a na základě telefonické domluvy přijdete v danou hodinu. (p. ředitelka Vás bude telefonicky kontaktovat).
...

Vývoz odpadu

Ve středu 1.dubna se ruší svoz nebezpečného odpadu. Náhradní termín bude upřesněn. Ve středu 1. dubna 2020 již nebude svoz komunálního odpadu. Další svoz komunálního odpadu proběhne 8. dubna 2020 a pak vždy ve středu v liché týdny. Bioodpad bude poprvé v naší obci vyvezen 16. dubna 2020. Další vývoz bude vždy ve čtvrtek v sudé týdny.
2) Každé pondělí bude od rána v prodejně Jednoty k vyzvednutí pořad bohoslužeb, ohlášky a nedělní liturgie na daný týden. ...

Nebezpečný odpad

Ve středu 1.4. 2020 se od 16.00 hod do 16.15 hod uskuteční sběr nebezpečného odpadu před KD. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče.Ty noste do stodoly domu č.5. . ...

Česká pošta

Česká pošta Radešínská Svratka oznamuje změnu otevíracích hodin. Otevřeno bude každý den pouze dopoledne od 7.00 hod do 11.00 hod.
Kdo z občanů má zájem o roušky na obličej, může si je vyzvednout na obecním úřadě. ...

Roušky

Kdo ze starších občanů má zájem o roušky na obličej, může si je vyzvednout na obecním úřadě. ...

18.3.2020

1)Nařízení vlády
Od půlnoci ze středy na čtvrtek 19.3.2020 je povinnost všech občanů zdržovat se na veřejnosti jen se zakrytým nosem a ústy ( respirátorem, rouškou či šátkem). To platí hlavně při návštěvě obchodů, kde se setkává nejvíce lidí.
Dále lidé starší 65 let by měli podle vládního nařízení chodit nakupovat do obchodů s potravinami, lékáren a drogerie v čase mezi 10:00 a 12:00. Ve zmíněném čase do obchodů ostatní věkové skupiny chodit nakupovat nesmí.
Prosíme všechny spoluobčany, aby tato nařízení důsledně dodržovali a chránili zdraví své i ostatních.
V případě zájmu obecní úřad zajistí nákup základních potravin a hygienických potřeb občanům, kteří si je v této situaci nemohou zajistit sami.
Všechna opatření a nařízení vlády naleznete na webových stránkách obce.
2) Obecní úřad žádá své spoluobčany, kteří mohou pomoci s ušitím roušek pro seniory v naší obci, aby se telefonicky přihlásili na obecním úřadě na tel. čísle 566 673 359.
3)Ve středu 1.dubna se neuskuteční svoz nebezpečného odpadu. Náhradní termín bude upřesněn. Ve středu 1. dubna 2020 již nebude svoz komunálního odpadu. Další svoz komunálního odpadu proběhne 8. dubna 2020 a pak vždy ve středu v liché týdny. Bioodpad bude poprvé v naší obci vyvezen 16. dubna 2020. Další vývoz bude vždy ve čtvrtek v sudé týdny.
4) Od pátku 20.3.2020 bude obecní knihovna až do odvolání uzavřená.
5) V úterý 24.3.2020 se ruší opakované veřejné projednání návrhu Územního plánu Řečice. Náhradní termín bude upřesněn.
...

Usnesení

1) Ředitelka ZŠ a MŠ Řečice oznamuje:
Základní škola je uzavřena od 16.3.2020 do odvolání. Úkoly pro děti budou zveřejněny na stránkách školy - v plánech práce, kde obvykle mají žáci plány na celý týden. Kdo z rodičů nemá možnost používat internetové stránky školy, prosím kontaktujte ředitelku školy, případně třídní učitelku. Kontakty mají děti v žákovských knížkách. Určitě nalezneme vhodné řešení jak předávat informace.
Rodiče, kteří budou potřebovat potvrzení pro zaměstnavatele, si ho mohou vyzvednout od pondělí v době od 8.00 - 12.00 ve škole. (případně kdykoli zavolejte p. ředitelce školy) Od úterý 17.3. bude do odvolání uzavřena i Mateřská škola.
V případě nejasností volejte: ředitelku školy, třídní učitelku nebo vedoucí učitelku MŠ.
2) V návaznosti na usnesení vlády ze dne 15.3.2020 bude na obecním úřadě Řečice až do odvolání zahájen omezený provoz vyplývající z nouzového stavu. Obecní úřad bude otevřen pouze v pondělí od 8.00 do 11.00 a ve středu od 14.00 do 17.00 hod. Z tohoto důvodu žádáme občany, aby využili možnost placení poplatků na rok 2020 bezhotovostní platbou na účet obce č. 12329751/0100.
Dále až do odvolání se ruší veškerá sportovní aktivita v kulturním domě i ve sportovním areálu Řečice.
3) Provoz naší praxe je v současné době limitován nedostatkem ochranných prostředků.
Ordinace funguje v nouzovém režimu.
Pokud je to možné, odložte v zájmu vlastního zdraví návštěvu naší ordinace a kontaktujte nás telefonicky. Toto platí i pro příznaky běžného nachlazení, které je zvládnutelné samoléčbou v domácím prostředí. Pokud k lékaři musíte (akutní případy), zatelefonujte a budete objednáni na přesný čas. Čekárna bude uzavřena, recepty si je možno vyzvednou výdejním okénkem, které bude označeno. Můžeme Vám elektronicky vystavit recept i pracovní neschopnost a tu i elektronicky ukončit. To vše bez vaší přítomnosti. Ta je nutná jen v případě zhoršení stavu, nebo delšího přetrvávání potíží.
Neprovádíme do odvolání preventivní prohlídky a žádná jiná plánovaná vyšetření, neprovádíme pracovně-lékařské prohlídky a prohlídky pro posudkovou činnost (řidičské a zbrojní průkazy, invalidní důchody, příspěvky na péči, lázně, pojistky, bolestné atd).
Osoby, na které se vztahuje karanténa a mají zároveň klinické příznaky, nechť z domova kontaktují přímo hygienickou stanici nebo linku 1212.
! NEVSTUPUJTE BEZ PŘEDCHOZÍ DOMLUVY DO PROSTOR ORDINACE!
Vzhledem k nouzovému opatření platí do odvolání změna ordinační doby:
Ordinace Bobrová:
Pondělí: 13:00-18:00
Úterý: 7:00 - 12:00
Středa: 7:00 - 12.00
Čtvrtek 7:00 - 12:00
Pátek 7:00 - 12:00
od 7:00 -10:00 bude ordinační doba pro zvané zdravé pacientky t.j. bez příznaků infekčního onemocnění
od 10:00 - 12:00 bude ordinační doba určena pro zvané pacienty s příznaky nachlazení, tito pacienti jsou povinni se vybavit ústní rouškou (jakoukoli i doma vyrobenou)
tj. před příchodem do ordinace vždy zavolejte a my Vám sdělíme čas ošetření.
Vše, co lze vyřídit telefonicky, vyřídíme touto cestou.
Ordinace Řečice bude beze změny, jen si budou pacienti telefonovat dopředu.
...

Kostel

Otec Biskup Vojtěch Cikrle až do odvolání zrušil všechny (tedy nejen nedělní) bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve na území brněnské diecéze. Kněží budou slavit mše svaté bez účasti lidu na úmysly, na které by byly slouženy veřejně.
Kostel v Radešínské Svratce bude tuto neděli, 15. března, otevřen od 15.30 do 17.00 hod. pro krátkou soukromou modlitbu. V tom čase bude možnost přistoupit ke zpovědi, případně také poprosit kněze o podání svatého přijímání. ...

11.3.2020

1)V souvislosti s vyhlášením mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR se upravují nedělní bohoslužby ve farnosti Radešínská Svratka :
- nedělní mše v Rad. Svratce bude sloužena dvakrát a to v 8:00 hod. pro muže a v 17:00 hod.pro ženy.
- sobotní mše v Nové Vsi a v Řečici: kdo se zúčastní této mše svaté s nedělní platností, ať už v neděli na mši svatou nepřichází.

2) Ve čtvrtek 12. března 2020 v 17 hodin se koná 13. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jsou srdečně zváni.

3) V úterý 24. března 2020 od 16.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Řečice se koná opakované veřejné projednání návrhu Územního plánu Řečice

...

Poplatky KO

1) Ode dneška tj.od pondělí 9. března 2020 se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 450,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do šesti let a senioři od 75 let.
2) Pan Hampl bude zítra v úterý 10. března 2020 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9 hodin do 9 hodin 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 17,- Kč /kg - celá bedna a 20,- Kč / kg - rozvažovaná.
3) Zítra tj. v úterý 10.března 2020 bude firma Bromová SEČ prodávat kuřice všech barev na začátku snášky, stáří 21 týdnů. Cena 185 Kč za kus. Prodej se uskuteční v 9 hod 45 min u kulturního domu. ...

Úklid kostela

1) Zítra tj. v pátek 6.3.2020 bude v odpoledních hodinách ukončena 1. část opravy podlahy ve farním kostele. Od 15.00 hod se začne s úklidem. Vzhledem k velkému objemu úklidových prací, prosíme o pomoc s úklidem tak, aby se již večer mohla v kostele konat pravidelná bohoslužba. Každá ochotná ruka bude vítána.
2) V úterý 10.3.2020 bude firma Bromová SEČ prodávat kuřice všech barev na začátku snášky, stáří 21 týdnů. Cena 185 Kč za kus. Prodej se uskuteční v 9 hod 45 min u kulturního domu. ...

Dovolená

Ordinace doktorky Kozárové oznamuje, že od pondělí 9.3.2020 do pátku 13.3.2020 bude z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékař je MUDr. Pavel Hruška.
Kontakt : 731756960
...

26.2.2020

Česká pošta Radešínská Svratka oznamuje, že ode dneška 26. února 2020 do pátku 28. února 2020 bude odpoledne zavřeno. Otevřeno bude tyto dny od 7 hodin do 8 hodin 30 minut. ...

Dětský karneval

Z důvodu vysoké nemocnosti dětí je dětský karneval zrušen.Náhradní termín bude upřesněn. ...

Ostatky

SDH pořádá v sobotu 22. února 2020 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je
v 9. hodin v kulturním domě Řečice. Všichni jste srdečně zvání. ...

Prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 10. února 2020 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 8 hodin do 8 hodin 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 17,- Kč /kg - celá bedna a 20,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

Uzavření knihovny

V pátek 7. února 2020 bude obecní knihovna uzavřena. ...

Inventura +ples

1) Srdečně zveme na 15. Mexický ples, který se koná v sobotu 8. února 2020 ve 20.00 hodin
v KD Řečice. Kdo z občanů má zájem přispět do tomboly na ples může své příspěvky
donést na obecní úřad.
2) Jednota Řečice oznamuje, že ve čtvrtek 13. února 2020 bude z důvodu inventury zavřeno. Ve středu 12. února 2020 bude již zrušen odpolední prodej, tj. od 15.00 - 17.00 hod bude zavřeno. ...

Ředitelské volno

Základní škola Řečice oznamuje, že od 28.1.2020 do 30.1.2020 je z důvodu vysoké nemocnosti dětí a personálu vyhlášeno ředitelské volno. Mateřská škola Řečice bude uzavřena v pátek 31.1.2020, ale pokud bude potřeba, uzavře se i dříve. Rodiče budou o této skutečnosti informováni telefonicky. ...

Prodej jablek

1)Pan Hampl bude v pondělí 27. ledna 2020 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9 hodin do 9 hodin 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 17,- Kč /kg - celá bedna a 20,- Kč / kg - rozvažovaná.
2) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit od pondělí 27. ledna 2020 na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.
...

Odečty elektroměrů

Odečty elektroměrů
Energetická společnost E.ON oznamuje občanům, že se v pátek 17.ledna 2019 budou provádět odečty elektroměrů od všech dodavatelů. Žádáme o umožnění přístupu nebo je možné zanechat na viditelném místě lístek s číslem a stavem elektroměru. ...

8.1.2020

1) Dne 4.1. 2020 v naší obci proběhla tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 32 648,- Kč. Všem dárcům děkujeme.
2) V pátek 10.ledna 2020 bude obecní knihovna uzavřena.
3) Ve čtvrtek 16.ledna 2020 v 17 hodin se koná 12. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jsou srdečně zváni.
4) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že ve dnech 20.1.2020 - 23.1.2020 bude z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékař MUDr. Lukáš Koutný, Drobného 1308, Nové Město na Moravě.
...

Novoroční ohňostroj

Srdečně zveme ve středu 1. ledna 2020 v 17.00 hodin u kapličky na novoroční ohňostroj . ... ...

Vývoz KO

1) Vývoz komunálního odpadu
Ve středu 25.prosince 2019 se neuskuteční vývoz komunálního odpadu. V tomto týdnu vývoz firma AVE provede v pondělí 23.prosince 2019. Také ve středu 1.ledna 2020 se vývoz komunálního odpadu neuskuteční. Nahradí ho vývoz v pondělí 30.prosince 2019.
2) Obecní knihovna bude v pátek 27.prosince 2019 uzavřena.
3) V úterý 31.prosince 2019 od 9.00 hodin se bude zapisovat spotřeba obecní vody za II. pololetí roku 2019. Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům.


...

Uzavření knihovny

V pátek 13.12.2019 a v pátek 27.12.2019 bude obecní knihovna uzavřena. ...

Prodej stromků

1) Tuto sobotu 7. prosince 2019 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5 vchod od Jednoty. Ceny stromků: jedle 200 Kč, borovice 120 Kč, smrk 100 Kč.
2) V sobotu 7. prosince 2019 bude v sále kulturního domu v Radešínské Svratce od 17.00 hodin promítnut film pro děti "Cesta za králem trollů". Vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.
3) ) Ve čtvrtek 12.prosince 2019 v 17 hodin se koná 11. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jsou srdečně zváni.
...

Rozvěcení vánočního stromu

1) Rozsvěcení vánočního stromu
V neděli 1. prosince 2019 se uskuteční rozsvěcení vánočního stromu. Začátek je v 17.00 hodin u kapličky. Malé občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.

2) V sobotu 7. prosince 2019 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5 vchod od Jednoty. Ceny budou upřesněny.
...

Jarmark

Zítra tj. v sobotu 23. listopadu pořádají mexické ženy vánoční jarmark. Začátek je ve 14.00 hod v kulturním domě. Na tomto jarmarku proběhne zároveň soutěž o nejlepší bramborový salát a soutěž Pálenice roku 2019. Kdo z občanů má zájem se těchto soutěží zúčastnit, může své vzorky donést panu Eichlerovi čp. 170 - pálenice v 1/2 litrové lahvi od rumu a paní Pekárkové čp 55 - mísu bramborového salátu.Vše nejdéle v sobotu do 13 hod. Na jarmark jste všichni srdečně zváni. Pro děti je připravená dílnička a pro všechny je nachystáno malé občerstvení. ...

Prodej ryb

1) V sobotu 16. listopadu 2019 od 15.00 hodin do 20.00 hodin bude p. Kříž Tomáš č.p.147 prodávat ryby. Je možné zakoupit čerstvého pstruha duhového nebo rybu uzenou.
2) Ve středu 20.listopadu 2019 v 17 hodin se koná 10. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu. Všichni jsou srdečně zváni.
...

Změna úředních hodin

1) Od pondělí 11.11.2019 se mění úřední hodiny OÚ Řečice. Úřední hodiny budou každou středu od 15.00 - 17.00 hodin, kdy bude přítomen starosta i místostarostka.
2) Kdo z občanů má zájem zúčastnit se soutěže o nejlepší pálenici roku 2019, která bude probíhat na jarmarku 23.11.2019, může své vzorky v lahvi od rumu nosit p. starostovi nebo p. místostarostce.
3) Ve čtvrtek 14.11.2019 se od 15.30 hod do 15.45 hod uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče.Ty noste do stodoly domu
č. 5. .
4) V pátek 8.11.2019 bude obecní knihovna uzavřena.
5) Anketní lístky, které jste našli ve svých schránkách a byly součástí zpravodaje, odevzdejte, prosím do 17.11.2019 do poštovní schránky OÚ Řečice.

...

Změna úředních hodin

1) Od pondělí 11.11.2019 se mění úřední hodiny OÚ Řečice. Úřední hodiny budou každou středu od 15.00 - 17.00 hodin, kdy bude přítomen starosta i místostarostka.
2) Kdo z občanů má zájem zúčastnit se soutěže o nejlepší pálenici roku 2019, která bude probíhat na jarmarku 23.11.2019, může své vzorky v lahvi od rumu nosit p. starostovi nebo p. místostarostce.
3) Ve čtvrtek 14.11.2019 se od 15.30 hod do 15.45 hod uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Do tohoto sběru nedávejte žádné elektrospotřebiče. Ty noste do stodoly domu č. 5. ...

mobilní telefon

Kdo z občanů ztratil mobilní telefon, může si ho vyzvednout na obecním úřadě v úředních hodinách. ...

Bioodpady + mantinely

1) Ve čtvrtek 31.10.2019 se uskuteční poslední vývoz bioodpadu. Po dobu zimních měsíců se budou vyvážet pouze velké nádoby na bioodpad uložené na sběrných místech v obci. Od středy 6.11.2019 se bude komunální odpad vyvážet každou středu.
2) V sobotu 26.10.2019 se budou stavět ve sportovním areálu mantinely. Žádáme sportovce, aby přišli pomoct a vzali si s sebou klíče č. 13 a 24. ...

Pozvánka na zasedání

Ve středu 23. 10. 2019 v 17 hodin se koná 9. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu.Všichni jsou srdečně zváni.

...

Očkování

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že se začíná očkovat proti chřipce. ... ...

Promítání filmu

Papež František: Muž, který drží slovo
Srdečně zveme na JEDINEČNOU MOŽNOST VIDĚT TENTO FILM, KTERÝ NENÍ V BĚŽNÉ DISTRIBUCI KIN.
Výjimečný dokument věnovaný osobnosti papeže Františka. Snímek seznamuje s myšlenkami a poselstvím Svatého otce, jeho reformními snahami a nabízí jeho odpovědi na zásadní otázky současnosti, které se týkají smrti, sociální spravedlnosti, imigrace, ekologie, nerovnoměrného rozdělení bohatství, materialismu a role rodiny.
Francie / Německo / Itálie / Švýcarsko, 2018, 92 minut
Režie: Wim Wenders
Kdy: 12. 10. v 19:00 hodin
Kde: Sál kulturního domu Radešínská Svratka

...

Pojízdná prodejna Bobrová

Každou středu od 9. 10. 2019 v době od 10:30 do 10:40 bude do naší obce přijíždět pojízdná prodejna Bobrová. Možnost koupě čerstvě nabouraného masa pouze z českých chovů a uzenin vlastní výroby. ...

Uzavírka silnice

Z důvodu výstavby kanalizace v obci Petrovice je prodloužená uzavírka silnice mezi Novým Městem na Moravě a Petrovicemi od 5.10.2019 do 18.10.2019
...

18.9.2019

1) Od 1.1.2020 zavádí novela veterinárního zákona povinnost majitelům psa nechat svého psa označit čipem. Pokud pes nebude očipován,hrozí majiteli vysoká pokuta. Z tohoto důvodu nabízí MVDr. Bureš tuto sobotu 21.9.2019 čipování psů . Čipování proběhne u kapličky od 8.30 hod. Cena čipu: 300,- Kč bez registrace, 390,- Kč s registrací. Dále je možnost provést očkování psa vakcinací proti vzteklině.

2) Prodej dřeva
Kdo z občanů má zájem o palivové dřevo i s dovozem, může se nahlásit na obecním úřadě nebo u pana Tučka čp. 82. Cena je 500,- Kč/m3.
...

Školník - výběrové řízení

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ŘEČICE VYHLAŠUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MÍSTO ŠKOLNÍKA.
NÁSTUP : 1.10..2019

PRACOVNÍ NÁPLŇ : Domovnické práce včetně odborných řemeslných prací při opravách, případné zajištění oprav odbornými firmami, obsluha vytápění a jednodušší údržba objektu a zařízení. Práce zahradnické, zednické a zámečnické. Otevírání a zavírání objektu, kontrola objektu, obsluha hlavních energetických uzávěrů, výměna žárovek, zářivek a pojistek. V zimním období úklid a vyhazování sněhu.
PRACOVNÍ DOBA :
 DENNĚ 3 hodiny
ŽÁDOSTI SE ŽIVOTOPISEM A TELEFONNÍM KONTAKTEM JE MOŽNÉ:
 VHODIT DO POŠTOVNÍ SCHRÁNKY U ŠKOLY
 ZASLAT NA ADRESU ŠKOLY
 OSOBNĚ PŔEDAT ředitelce školy

Adresa : ZŠ a MŠ Řečice, příspěvková organizace
Řečice 93, 59233, p.Radešínská Svratka

Mgr. Dagmar Šišková, ředitelka
Tel. 566 673 250

...

4.9.2019

1) Ke kulturnímu domu je přistaven kontejner na měkký bioodpad. Žádáme občany, aby do kontejneru nedávali žádné větve, dřevo, suť a směsný komunální odpad.

2) Obecní knihovna oznamuje, že v pátek 6.září 2019 v době od 17.00 do 19.00 hodin bude otevřeno. Otevřeno bude i další pátky ve stejnou dobu.
...

Uzavírka silnice

Z důvodu výstavby kanalizace je od 2.9. 2019 do 4. 10.2019 uzavřena silnice v Petrovicích. Pro dotčené linky jsou zpracovány výlukové jízdní řády. Výlukové jízdní řády jsou umístěny na budově prodejny COOP a na stránkách obce. ...

28.8.2019

1) V pátek 30. srpna 2019 bude v letním kině v hasičském areálu v Radešínské Svratce (Pustý) promítnut pro děti animovaný film "Pračlověk". V případě pěkného počasí bude promítání pokračovat i v pozdějším čase filmem (překvapení) pro dospělé. Začátek je o půl deváté večer. Občerstvení bude zajištěno, vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.
2)V pondělí 2.září 2019 bude ordinace v Řečici od 9.00 do 11.00 hodin uzavřena. Ordinace v Bobrové od 13.00 do 18.00 hodin zůstává otevřena. Děkuji za pochopení MUDr. Zuzana Kozárová.
3) Obecní knihovna oznamuje, že v pátek 6.září 2019 v době od 17.00 do 19.00 hodin bude otevřeno. Otevřeno bude i další pátky ve stejnou dobu.
...

Křížová cesta

1) V neděli 25. srpna se uskuteční 15. pouť Křížové cesty v Řečici. Vychází se v 14 hodin od kapličky. Mše svatá bude na kalvárii v 14.30. Po Mši svaté zvou pořadatelé na posezení u kapličky.
2) Upozorňujeme občany, kteří ještě nezaplatili svou spotřebu obecní vody, aby tak učinili co nejdříve na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné. ...

7.8.20019

1)Firma Proagro Radešínská Svratka , a.s. hledá nové zaměstnance do svého pracovního kolektivu na pozice:
- Ošetřovatel dojnic
- Stájník
- Traktorista
Více informací získáte na webových stránkách společnosti www.proagro.net -záložka nabídka práce.

2) V sobotu 10. srpna 2019 bude v letním kině v hasičském areálu v Radešínské Svratce (Pustý) promítnut český film "Ženy v běhu". Začátek je ve 21 hodin. Občerstvení bude zajištěno, vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.

3) ) Od pondělí 12.8.2019 do pátku 16.8.2019 bude Obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.

4) Ordinace doktorky Kozárové oznamuje, že od pondělí 19.8.2019 do pátku 23.8.2019 bude z důvodu dovolené zavřená. Zastupující lékař je MUDr. Pavel Hruška.
Kontakt : 731756960
Ordinační doba: Pondělí Strážek 6:30 – 11:00 14:00 – 16:00
Úterý Moravec 6:30 – 12:00
Středa Strážek 13:00 – 17:30
Čtvrtek Moravec 9:00 – 12:30
Pátek Strážek 6:30 – 11:00

...

Dovolená

Ordinace doktorky Kozárové oznamuje, že od pondělí 29.7.2019 do pátku 2.8.2019 bude z důvodu dovolené zavřená. Zastupující lékař je MUDr. Pavel Hruška. Kontakt : 731756960
Ordinační doba: Pondělí Strážek 6:30 – 11:00 14:00 – 16:00
Úterý Moravec 6:30 – 12:00
Středa Strážek 13:00 – 17:30
Čtvrtek Moravec 9:00 – 12:30
Pátek Strážek 6:30 – 11:00
...

17.7.2019

1) Od pondělí 22.7.2019 do pátku 26.7.2019 bude Obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.

2) V pondělí 29.7.2019 a ve středu 31.7.2019 se bude vybírat záloha na stočné za měsíc červenec.

3) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit od 29.7.2019 na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.

4) Ordinace doktorky Kozárové oznamuje, že od pondělí 29.7.2019 do pátku 2.8.2019 bude z důvodu dovolené zavřená. Zastupující lékař je MUDr. Pavel Hruška.

5) Oznamujeme občanům, že od dnešního dne tj. 17.7.2019 je přísný zákaz skládkování větví a dalšího odpadu na kopci za základní školou.
...

12.7.2019

1) V neděli 14.7. 2019 se konají tradiční přejezdy přes lávku. Sraz závodníků je ve 13.00 hod a začátek je ve 13.30 hodin u rybníku před KD.

2) Oznámení o přerušení dodávky el. energie
V úterý 16.7. 2019 od 12.30 do 15.00 bude přerušena dodávka el. energie a to pro oblast od č.p. 26,134,158, 70,43,76 a 99 směr Radešínská Svratka.

3)Jednota Řečice oznamuje, že v pondělí 15.7. 2019 a v úterý 16.7. 2019 zavřeno. Ve středu 17.7. 2019 bude zahájen provoz již v nové prodejně.
...

10.7.2019

1) V neděli 14.7. 2019 se konají tradiční přejezdy přes lávku. Sraz závodníků je ve 13.00 hod a začátek je ve 13.30 hodin u rybníku před KD.

2) Oznámení o přerušení dodávky el. energie
V úterý 16.7. 2019 od 12.30 do 15.00 bude přerušena dodávka el. energie a to pro oblast od č.p. 26,134,158, 70,43,76 a 99 směr Radešínská Svratka.
...

Štěpky

Kdo z občanů má zájem o štěpkování a štěpky zdarma, může se nahlásit na obecním úřadě. ...

Vodoměry

1) V pátek 28. 6. 2019 se bude vyžínat křížová cesta. Sraz je u kapličky v 16.00 hodin. Žádáme občany, aby si s sebou vzali potřebné nástroje: (hrábě, vidle, křovinořezy....atd.)
2) V pátek 28. června bude obecní knihovna naposledy otevřená před prázdninami. Po dobu prázdnin bude knihovna uzavřena.
3) V pondělí 1.7.2019 od 9.00 hodin se bude zapisovat spotřeba obecní vody za I. pol.
roku 2019. Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům.
...

26.6.2019

1) V pátek 28. 6. 2019 se bude vyžínat křížová cesta. Sraz bude u kapličky v 16.00 hodin. Žádáme občany, aby si s sebou vzali potřebné nástroje: (hrábě, vidle, křovinořezy....atd.)

2) V pondělí 1.7.2019 od 9.00 hodin se bude zapisovat spotřeba obecní vody za I. pol.
roku 2019.Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům ...
...

Regály

Kdo z občanů má zájem o regály a pulty z prodejny Jednota, může si je nejpozději do neděle 23. června odvést. Jsou umístěny za prodejnou. ...

12.6.2019

1) Uzavření prodejny
Od 20. června 2019 proběhne v našem obchodě rekonstrukce.
PRODEJ : čtvrtek 20. června 2019 ráno do 8.00 hodin
pátek 21.června a sobota 22.června zavřeno.
Od pondělí 24. června bude náhradní prodej v nové budově p. Eichlera (starosty) zezadu. PRODEJ BUDE OMEZEN OD 6.30 – 11.00 HODIN.
Pečivo pro celou náhradní dobu prodeje - nutné si nahlásit do 16.června.
- mléčné výrobky, základní uzeniny
- ostatní základní prodej
...

5.6.2019

1) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka Vás srdečně zve v neděli 9. června 2019 na Farní zahradní slavnost, která se uskuteční ve farním areálu. Ve 14.00 hodin je mše svatá a od 16.00 hodin hraje k poslechu i k tanci skupina Drink.

2) Uzavření prodejny
Od 20. června 2019 proběhne v našem obchodě rekonstrukce.
PRODEJ : čtvrtek 20. června 2019 ráno do 8.00 hodin
pátek 21.června a sobota 22.června zavřeno.
Od pondělí 24. června bude náhradní prodej v nové budově p. Eichlera (starosty) zezadu. Prodej bude omezen od 6.30 – 12.00 hodin.
Pečivo pro celou náhradní dobu prodeje je nutné si nahlásit do 16.června.
- mléčné výrobky, základní uzeniny
- ostatní základní prodej
...

Prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 3.6.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9 hod 45 min do 10 hod 15 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. Dále bude prodávat cibuli 25,- Kč za kg a jahody 59,- Kč za kg, vážené po dvou kilech v košíku. ...

Výsledky voleb do EP a den dětí

1) Oznámení výsledků voleb do Evropského parlamentu v naší obci, které se konali 24. a 25.května 2019.Voleb se zúčastnilo 113 voličů z celkového počtu 372 voličů. Na prvním místě se v naší obci umístila s počtem hlasů 34 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová, na druhém místě s počtem hlasů 21 Česká pirátská strana, na třetím místě s počtem hlasů 20 Ano 2011, na čtvrtém místě s počtem hlasů 13 Občanská demokratická strana, na pátém místě s počtem hlasů 5 Starostové a TOP 09, na šestém místě s počtem hlasů 4 ANO, vytrollíme europarlament. Ostatní volené strany obdrželi maximálně 3 hlasy. Výsledky hlasování jsou k nahlédnutí ve vývěsce nebo na obecním úřadě.
2) Dne 31.5. 2019 pořádá ZŠ a MŠ Řečice soutěžní dopoledne ke Dni dětí. Začátek 9.00 . V případě nepříznivého počasí bude ohlášena změna. Zvány jsou i maminky s dětmi, které nenavštěvují ZŠ a MŠ. ...

Sběr šrotu

1) Sběr šrotu - v sobotu 18.5.2019 proběhne od 9.00 hod do 14.00 hod sběr kovového odpadu, který můžete zanechat na obvyklých místech. Prosíme, abyste šrot neshromažďovali s velkým předstihem, jelikož toho mohou využít některé menšiny. TJ Řečice všem dárcům předem děkuje za podporu sportu a kultury v obci.
2) Pan Hampl bude v sobotu 18.5.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9.00 hod do 9 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

6.5.2019

Pan Hampl bude zítra tj. v úterý 7.5.2019 v naší obci prodávat jablka a cibuli. Prodej se uskuteční od 9.00 hod do 9 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná.Cena cibule je 23,- Kč/kg.
2) V Radešínské Svratce se našlo černé štěně. Komu se ztratilo, může si je vyzvednout u Součků čp. 98 T: 606652596. ...

26.4.2019

1) PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit u pana Filipa -, buď osobně nebo telefonicky na mobilu 604 388 361 do 30.4.2019. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po odpracování dvou pracovních směn (18 hodin) při sběru kamene.
2) Stavění máje
V úterý 30. dubna 2019 proběhne tradiční stavění máje. Pořadatelé srdečně zvou všechny občany, především všechny mládence a muže v plné síle, aby přišli stavět májku. Stavět se začně od 15.00 hod.
3) Prvomájový průvod
Ve středu 1. května 2019 proběhne v obci Řečice prvomájový průvod. Zveme k účasti majitele traktorů, malotraktorů. různých samohybů, motocyklů a ostatních historických novodobých výkvětů techniky. Uvítáme také podporu pěších účastníků v dobových uniformách, krojích a převlecích. Sraz v 13:00 ve Sportovním areálu. Ve 14:00 bude prezentace alegorických vozů. Pak bude následovat průvod po obci. Bohaté občerstvení je připraveno.
4) Jednota Řečice oznamuje, že ve středu 1.5.2019 a ve středu 8.5.2019 bude prodejna uzavřena.

...

24.4.2019

1) Prodej jablek
Pan Hampl bude ve čtvrtek 25.4.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9.00 hod do 9 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

2) Úterý 7.5.2019 se uskuteční zápis do mateřské školy.

3) Jednota Řečice oznamuje, že ve středu 1.5.2019 a ve středu 8.5.2019 bude prodejna uzavřena.

4) V pátek 26.4.2019 bude obecní knihovna Řečice uzavřena.
...

Zápis do školy

1) Zápis do první třídy
Pro školní rok 2019-2020 proběhne zápis ve čtvrtek 25. dubna 2019 od
13.00 do 17.00 hodin v I. třídě základní školy u paní ředitelky Dagmar Šiškové a paní učitelky Martiny Maškové. K zápisu se dostaví zákonný zástupce spolu s dítětem, které splňuje zákonné podmínky pro přijetí do první třídy základní školy, a přinesou s sebou
• rodný list dítěte
• občanský průkaz zákonného zástupce
• formuláře (obdržíte v MŠ)

Zákonný zástupce přihlásí své dítě u zápisu i v případě, že se z vážných důvodů nebude moci k zápisu dostavit (např. z důvodu nemoci) Bližší informace je možno získat na telefonu 566 673 250 nebo při osobní návštěvě školy.

2) Ve čtvrtek 25. 4. 2019 v 17 hodin se koná 5. zasedání Zastupitelstva obce v zasedací místnosti obecního úřadu.
Na programu bude
1) Zahájení, kontrola usnesení
2) Závěrečný účet Obce Řečice, DSO Čistá voda
3) Závěrečný účet DSO Zelená cesta
4) Schválení kupní smlouvy
5) Různé
Všichni jste srdečně zváni.

...

územní plán

1. V úterý 16. dubna od 16 hod. se bude v zasedací místnosti konat veřejné projednávání k návrhu územního plánu Řečice. Součástí veřejného projednání bude odborný výklad.

2. Žádáme občany, kteří platí stočné paušálem, aby si navýšili své trvalé příkazy z 117Kč/os. na 131 Kč/os.

3. V úterý 7. května od 9 hod. do 15 hod. bude probíhat zápis dětí do mateřské školy. ...

Stočné

1) Žádáme občany, kteří platí stočné paušálem, aby si změnili svůj trvalý příkaz v bance z 117,- Kč / osobu na 131,- Kč/osobu.
2) V úterý 16.4.2019 se bude v zasedací místnosti obecního úřadu konat veřejné projednání k návrhu územního plánu Řečice. Součástí veřejného projednání bude odborný výklad.
3) V sobotu 13.4.2019 se budou odstraňovat mantinely ve sportovním areálu. Žádáme sportovce o pomoc. Sraz je v 9 hod 30 min ve sportovním areálu. Klíč č. 13 a č. 24 si vezměte s sebou.
4) v úterý 7.5.2019 od 9 hod do 15 hod bude probíhat zápis dětí do mateřské školy Řečice. ...

Prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 8.4.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 9.00 hod do 9 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

Vodoměry + odpad

1) V úterý 2.4.2019 bude ve 14. hod 15 min firma Bromová prodávat kuřice všech barev, stáří 18 týdnů, cena 175,- Kč za kus.
2) Ve středu 3. dubna od 8.00 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné.
3) Ve středu 3.dubna 2019 se v naší obci uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude přistavena ke kulturnímu domu od 16.00 hod do 16.15 hod. Žádáme občany, aby sem nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty dávejte do stodoly č. 5.
4) Od čtvrtka 4. dubna začne v naší obci vývoz biopopelnic. Další vývoz bude vždy ve čtvrtek v sudé týdny. 3. dubna a 10. dubna proběhne ještě vývoz komunálního odpadu. Další svoz bude pak 24.dubna a pak vždy ve středu každý lichý týden.
5) Firma JUKKA bude prodávat v sobotu 6.dubna 2018 v čase 13.15 - 13.45 hodin před kulturním domem v Řečicích následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod , a jiné. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách. ...

Prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 1.4.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 12.00 hod do 12 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

Vývoz odpadů + vodoměry + JUKKA

1) Změna odjezdu autobusu V sobotu 30. března bude autobus do divadla do Prahy odjíždět již ve 14.30 hod od kulturního domu.
2) Ve středu 3. dubna od 9.00 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům nebo nahlásili hodinu, kdy budou vodoměry přístupné.
3) Ve středu 3.dubna 2019 se v naší obci uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude přistavena ke kulturnímu domu od 16.00 hod do 16.15 hod. Žádáme občany, aby sem nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty dávejte do stodoly č. 5.
4) Od čtvrtka 4. dubna začne v naší obci vývoz biopopelnic. Další vývoz bude vždy ve čtvrtek v sudé týdny. 3. dubna a 10. dubna proběhne ještě vývoz komunálního odpadu. Další svoz bude pak 24.dubna a pak vždy ve středu každý lichý týden.
5) Firma JUKKA bude prodávat v sobota 6.dubna 2018 v čase 13.15 - 13.45 hodin před kulturním domem v Řečicích následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod , a jiné. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách. ...

Divadlo

1) Ode dneška se vybírá vstupné na muzikál Doktor OX. Vstupenka a autobus je ve výši 800,- Kč.
2) Ve středu 3.4.2019 se v naší obci uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude přistavena ke kulturnímu domu od 16.00 hod do 16.15 hod. Žádáme občany, aby sem nedávali žádné elektrospotřebiče. Ty dávejte do stodoly č. 5.
3) Zítra od 14.30 hod se uskuteční před kulturním domem prodej ovoce a zeleniny. Firma Smejkal bude prodávat jablka, cibuli, sadbové brambory cca 15,- Kč/kg, mandarinky.
...

prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 25.3.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 8.00 hod do 8 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

Poplatky

Od pondělí 18.3.2019 se budou vybírat poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 450,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do šesti let a senioři od 75 let. Poplatky se mohou platit i na účet č. 12329751/0100 VS číslo domu.
2) Zítra 19.3.2019 v 9 hod 10 min před KD bude firma Bromová prodávat kuřice na začátku snášky všech barev. Cena je 185,- Kč za kus.
...

Poplatky za komunální odpad a psy

1) Od pondělí 18.3.2019 se budou vybírat poplatky za komunální odpad a psy. Cena je 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem v obci, 450,- Kč za rekreační objekt a 100,- Kč za 1 psa a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatky neplatí děti do šesti let a senioři od 75 let.

2) Ochotnický divadelní spolek KŘÍDLA sehraje divadelní veselohru Strašidlo ve staré myslivně. Divadlo se hraje v kulturním domě Křídla a to: Sobota 23. března v 19:00 hod,Neděle 24. března v 15:00 hod.,Pátek 29. března v 19:00 hod.,Pátek 5. dubna v 19:00 hod.,Neděle 7. dubna v 15:00 hod.,Neděle 21. dubna (Velikonoce) v 18:00 hod ...

13.3.2019

1) Obecní úřad prosí své občany o pomoc při úklidu obce. Pokud to dovolí počasí
a provedete úklid před svými domy, můžete nechat štěrk a písek na hromádkách u kraje silnice. Obecní úřad zajistí odvoz a úklid. Obecní úřad děkuje všem občanům, kterým není lhostejný vzhled naší obce, za pomoc a ochotu.

2) Úterý 7.května 2019 se uskuteční zápis do mateřské školy. Kdo z rodičů má zájem
o umístění dítěte do školky, ať si již nyní vyzvedne v MŠ přihlášku, aby k zápisu měl všechny potřebné dokumenty.

...

Prodej jablek

Pan Hampl bude v pondělí 11.3.2019 v naší obci prodávat jablka. Prodej se uskuteční od 8.00 hod do 8 hod 30 min před kulturním domem. Cena jablek je 15,- Kč /kg - celá bedna a 17,- Kč / kg - rozvažovaná. ...

Jatka Fryšava

Jatka Fryšava oznamují, že dnes z důvodu nemoci nebude v naší obci prodej masa a uzenin. ...

27.2.2019

1) Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že od 4. března do 8. března
2019 bude z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékařka MUDr. Božena Michalová.

2)V pátek 1. března 2019 bude firma Bromová v 10.hod. 50 min. u KD prodávat kuřice všech barev na začátku snášky. Stáří 20 týdnu, cena 180 Kč / ks.

3) SDH pořádá v sobotu 2. března 2019 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je
v 9. hodin v KD. Všichni jste srdečně zváni.
...

Uzavření ordinace

Ordinace MUDr. Kozárové oznamuje, že od 4.3.2019 do 8.3.2019 bude z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékařka je MUDr. Božena Michalová. ...

Prodej jablek

V pondělí 25.2.2019 bude pan Hampl prodávat jablka odrůdy Jonagold a Šampion. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 8.00 hod do 8.30 hod. Cena jablek: 15,- Kč/kg celá bedna a 17,- Kč/kg rozvažovaná. ...

20.2.2019

1)Srdečně zveme v sobotu 23. února 2019 na 14. Mexický ples ve 20.00 hodin
v KD Řečice. Kdo z občanů má zájem přispět do tomboly na ples může své příspěvky
donést na obecní úřad.

2) V pátek 22. února bude obecní knihovna uzavřena.

3) SDH pořádá v sobotu 2. března 2019 tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je
v 9. hodin v KD.

...

13.2.2019

1)Od pondělí 18. února 2019 se nebude v kulturním domě sportovat.

2)Srdečně zveme v sobotu 23. února 2019 na 14. Mexický ples ve 20.00 hodin
v KD Řečice. Kdo z občanů má zájem přispět do tomboly na ples může své příspěvky
donést na obecní úřad.

3) V pátek 22. února bude obecní knihovna uzavřena.

4) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, ať svou spotřebu zaplatí do konce února 2019
na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.

5) Obecní úřad Řečice pořádá 30.3.2019 zájezd do Prahy na muzikál Doktor OX. Zájemci o toto představení se mohou nahlásit na obecním úřadě.
...

6.2.2019

1)Dětský karneval
SDH Řečice pořádají tuto neděli 10.2.2019 dětský karneval.
Začátek je ve 14.00 hodin v KD. Připravena je bohatá tombola i občerstvení.

2) Inventura
V úterý 12.2.2019 proběhne v místní Jednotě inventura. Z tohoto důvodu nebude v pondělí 11.2.2019 odpolední prodej. Ve středu 13.2.2019 bude otevřeno až od 9. 00 hodin.

3) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, ať svou spotřebu zaplatí do konce února 2019
na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné.

4) Obecní úřad Řečice pořádá 30.3.2019 zájezd do Prahy na muzikál Doktor OX. Zájemci o toto představení se mohou nahlásit na obecním úřadě.
...

Bruslení

Oznamujeme příznivcům zimních sportů, že ve sportovním areálu byla vytvořena ledová plocha na bruslení. ...

Lyžování

1) TJ Řečice Vás zve na večerní biatlon, který se koná v sobotu 26.ledna 20129 v 16.00 hod na Bejkáči. Na závodníky i fanoušky se těší pořadatelé.
2) Lyžařský oddíl Řečice vás srdečně zve na lyžařské párkové závody, které se konají v neděli 27. ledna 2019 ve sportovním areálu Řečice. Prezentace závodníků je ve 13.00 hod, start závodu je ve 13.30 hod. Srdečně zvou závodníky i příznivce lyžování pořadatelé. ...

Vodné

1) Firma AVE oznamuje, že z technických důvodů nebyl komunální odpad vyvezen ani ve čtvrtek 17.1.2019. Popelnice budou vyvezeny tuto sobotu 19.1.2019. Firma AVE děkuje za pochopení.
2) Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svoji spotřebu zaplatit na účet 12329751/0100 VS číslo domu nebo od pondělí 21.1.2019 na pokladně obecního úřadu v úředních hodinách. ...

Vývoz popelnic

Firma AVE oznamuje, že dnes z technických důvodu možná nebude vyvážet komunální odpad, v takovém případě bude vyvezen zítra. ...

Popelnice

Prosíme občany, kteří bydlí v hůře dostupných lokalitách, aby si popelnice na komunální odpad, který by měl být vyvezen zítra, stáhli k lépe dostupným silnicím. Je možné, že z důvodu špatné sjízdnosti vozovky se popeláři všude nedostanou. Děkujeme za pochopení ...

9.1.2019

Odečty elektroměrů
Energetická společnost EON oznamuje občanům, že se v pondělí 14.ledna 2019 budou provádět odečty elektroměrů od všech dodavatelů. Žádáme o umožnění přístupu nebo je možné zanechat na viditelném místě lístek s číslem a stavem elektroměru.
...

Ordinace

1) Ordinace MUDr. Z. Kozárové oznamuje, že ve dnech 14.1.2019 - 16.1.2019 bude z důvodu dovolené uzavřena. Zastupující lékaři jsou: MUDr. Pavel Hruška a MUDr. Božena Michalová
2) Dne 5.1. 2019 v naší obci proběhla tříkrálová sbírka. Celkem se vybralo 30 528,- Kč. Všem dárcům děkujeme. ...

Tříkrálová sbírka

1) V sobotu 5. ledna 2019 v dopoledních hodinách se uskuteční v naší obci tříkrálová sbírka. Chodit budou 4 skupinky dětí se zapečetěnými pokladničkami.
2) Dnes se uskutečnil odpočet obecních vodoměrů. Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu a odpočet u nich nebyl proveden, aby svůj stav vodoměru nahlásili na obecní úřad.
3) Jatka Fryšava oznamují, že z důvodu dovolené nebudou v naší obci do 17. ledna prodávat. 17. ledna se prodej již uskuteční. ...

21.12.2018

1)Štěpánské koledování
Ve středu 26.12.2017 v 17 hodin se koná u kapličky již tradiční Štěpánské koledování
s živou hudbou. Kdo má zpěvníky z loňského roku, vezměte si je s sebou. Ostatní
dostanou zpěvníky na místě. Také si vezměte s sebou baterku.
2) MUDr. Z. Kozárové oznamuje, že ve čtvrtek 27.12.2018 bude ordinace otevřena
...

12. 12. 2018

1) Obecní knihovna oznamuje, že tento pátek 14. 12. 2018 bude uzavřena.

2) Srdečně zveme tento pátek 14. prosince 2018 od 17. 00 hodin na dětské vánoční vystoupení v kulturním domě. ...

28.11.2018

1) Rozsvěcení vánočního stromu.Tuto neděli 2. prosince 2018 se uskuteční rozsvěcení vánočního stromu. Začátek je v 17.00 hodin u kapličky. Malé občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.
2) Prodej stromků
Tuto sobotu 1. prosince 2018 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5 vchod od Jednoty. Ceny stromků: jedle 200 Kč, borovice 120 Kč,
smrk do 1 m 80 Kč, nad 1m 100 Kč.
...

Větvičky na adventní věnce

Kdo z občanů má zájem o větvičky na adventní věnce, může si je vyzvednout za kulturním domem. ...

21.11. 2018

1) Změna prodejního času
Pojízdná prodejna Jatky Fryšava oznamuje, že se prodej uskuteční každý čtvrtek
od 16.35 – 16.50 hodin.

2) Varhanní koncert
V neděli 25. 11. 2018 v 17:00 se uskuteční ve farním kostele sv. Václava v Radešínské Svratce varhanní koncert při příležitosti prvního výročí posvěcení nových varhan. Na varhany zahraje Ondřej Horňas z Nového Města na Moravě, který studuje Hudební a taneční fakultu Akademie múzických umění v Praze. Jako hosté přijali pozvání Anna Polnická z Nové Vsi, jež zahraje na příčnou flétnu, a P. Jan David SAC působící v Jámách, který zahraje na trubku. Vstupné je dobrovolné. Jste srdečně zváni!

3) Rozsvěcení vánočního stromu
V neděli 2. prosince 2018 se uskuteční rozsvěcení vánočního stromu. Začátek je v 17.00 hodin u kapličky. Malé občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.

4) V sobotu 1. prosince 2018 od 10.00 – 11.00 hodin se uskuteční prodej vánočních stromků ve stodole č. 5 vchod od Jednoty. Ceny budou upřesněny.

...

12.11. 2018

1) Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se v naší obci uskuteční sběr nebezpečného odpadu. Pojízdná sběrna bude přistavena před kulturní dům od 15.30 hod do 15.45 hod. Žádáme občany, aby nebezpečný odpad dávali rovnou do přistavené sběrny. ...

Mantinely

TJ Řečice oznamuje, že se budou v sobotu 10.11. 2018 stavět mantinely.
Sraz jev 9.30 hodin ve sportovním areálu.Vezměte si sebou klíč 13 a 24. ...

7.11.2018

1.ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ŘEČICE VYHLAŠUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MÍSTO ŠKOLNÍKA.
NÁSTUP : 1.1.2019
PRACOVNÍ NÁPLŇ : Domovnické práce včetně odborných řemeslných prací při opravách, případné zajištění oprav odbornými firmami, obsluha vytápění a jednodušší údržba objektu a zařízení. Práce zahradnické, zednické a zámečnické. Otevírání a zavírání objektu, kontrola objektu, obsluha hlavních energetických uzávěrů, výměna žárovek, zářivek a pojistek. V zimním období úklid a vyhazování sněhu.
PRACOVNÍ DOBA :

 DENNĚ 3 – 4 hodiny
PRÁCE JE VHODNÁ PŘEDEVŠÍM PRO ŠIKOVNÉHO DŮCHODCE S ČASOVOU DISPONIBILITOU.

ŽÁDOSTI SE ŽIVOTOPISEM A TELEFONNÍM KONTAKTEM JE MOŽNÉ:
• VHODIT DO POŠTOVNÍ SCHRÁNKY U ŠKOLY
• ZASLAT NA ADRESU ŠKOLY
• OSOBNĚ PŔEDAT ředitelce školy

Adresa : ZŠ a MŠ Řečice, příspěvková organizace
Řečice 93, 59233, p.Radešínská Svratka

Mgr. Dagmar Šišková, ředitelka
Tel.566 673 250, 608 539 572


2.V pátek 9.11. 2018 sehraje Divadelní spolek Žďár představení SBOROVNA. Začátek představení je v 18.00 hodin v kulturním domě. Vstupné: dospělí 70,- Kč , děti 40,- Kč.
...
29. října 2018

Bioodpady

1) Ve středu 31.10.2018 se koná ustavující zasedání zastupitelstva obce Řečice. Začátek je v 17.00 hod v zasedací místnosti obecního úřadu.
2) Ve čtvrtek 1.11.2018 se uskuteční poslední vývoz bioodpadu. Od středy 7.11.2018 se bude komunální odpad vyvážet každou středu. ...
26. října 2018 v 17.30 h

Pozvánka

Pozvánka
Česká republika si tento rok připomíná 100 let od svého založení. I naše obec si připomene tuto významnou událost.
Srdečně zveme všechny spoluobčany v pátek 26. října v 17.30 hodin ke kapli na návsi. Zde bude vysazena k tomuto výročí lípa. Následovat bude lampionový průvod k pomníku padlým. Součástí slavnostního aktu bude položení věnce k pomníku.

...

17.10.2018

1. Ordinace MUDr. Z.Kozárové oznamuje, že v pondělí 29.10. bude ordinace z důvodu dovolené uzavřena
2. V pondělí 22.10. a ve středu 24.10. 2018 se budou vybírat zálohy na stočné za měsíc říjen.
3. V úterý 23.10. je obecní úřad uzavřen
...

15.10.2018

Kdo z občanů má zájem o větvičky na věnečky, může si je vyzvednout za kulturním domem. ...

Očkování

Ordinace MUDr. Zuzany Kozárové oznamuje, že se začíná očkovat proti chřipce. ...

Volby do zastupitelstva obce Řečice

Volby do zastupitelstva obce Řečice
V naší obci Řečice bylo voleno 9 zastupitelů.
Konečné výsledky:
Strana Nezávislých I. Získala 1010 hlasů, což je 57,52 procent. Z této strany bylo zvoleno 5 kandidátů do zastupitelstva.
1. Marta Špačková
2. Josef Eichler
3. Michal Šustáček
4. Milan Pavlík
5. Jaroslav Badalík
Strana Nezávislých II. Získala 746 hlasů, což je 42,48 procent. Z této strany byli zvoleni 4 kandidáti do zastupitelstva.
1. Jaroslav Kříž
2. Mgr. Helena Strnadová
3. Ing. Jaroslav Michal
4. Martin Drdla
2.
V pátek dne 26. října se uskuteční slavnostní lampionový průvod ke stoletému výročí vzniku samostatného Československého státu. Děti, které mají zájem o lampiony, mají možnost vyzvednutí na obecním úřadě. Lampiony jsou pro děti zdarma.

...

Volby do zastupitelstva obce Řečice

Volby do zastupitelstva obce Řečice
Ve dnech 5. a 6. října proběhly volby do zastupitelstva obce Řečice.
V obci Řečice se voleb zúčastnilo celkem 224 voličů z celkového počtu 371 voličů tj. 60,38 procent.
Výsledky voleb:
Marta Špačková 198 hlasů
Josef Eichler 186 hlasů
Michal Šustáček 183 hlasů
Milan Pavlík 172 hlasů
Jaroslav Kříž 153 hlasů
Michal Svoboda 142 hlasů
Mgr. Helena Strnadová 136 hlasů
Ing. Jaroslav Michal 134 hlasů
Jaroslav Badalík 129 hlasů
Martin Drdla 114 hlasů
Roman Klimeš 107 hlasů
Karel Laxer 102 hlasů
...

Volby 2018

Ve dnech 5. a 6. října 2018 se konají volby do zastupitelstva obce. V pátek 5.10. je volební místnost otevřena od 14.00 do 22.00 hodin. V sobotu 6.10. od 8.00 do 14.00 hodin. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. Voliči bude umožněno hlasování po prokázání své totožnosti a státního občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR. Hlasovací lístky byly všem voličům doručeny do poštovní schránky. Ve dnech voleb může volič obdržet hlasovací lístky i ve volební místnosti. ...

Proagro výstava, pojízdná čistírna peří

1.
PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. tímto zve všechny občany na národní výstavu „Den českého strakatého skotu“, která se koná ve čtvrtek 13. září 2018 v 9.00 hodin ve výstavním areálu v Radešínské Svratce.
Proběhne soutěž o dvě šampionky plemene pro rok 2018 .
V rámci doprovodného programu výstavy můžete shlédnout volnou expozici plemenného a zástavového skotu, prasat, ovcí a koz - expozici zemědělské techniky, služeb a výrobních programů – volba miss sympatie – speciality z hovězího masa a mléčných výrobků po celý den – naučná stezka pro děti „Zemědělství žije“ – ukázka stříhání ovcí – expozice zemědělské historické techniky . Hodnotné věcné ceny jsou připraveny pro vítěze soutěže v odhadu hmotnosti zvířat a soutěže miss sympatie XIV. ročníku výstavy. Zájemci se mohou zúčastnit soutěže v jízdě zručnosti s manipulátorem – pod názvem MULTIONE CUP.
Od 16.00 hod proběhne koncert skupiny LUCIE REVIVAL. Před a po tomto vystoupení bude hrát v lidovém tónu žďárská dechovka ZELENOHORŠTÍ MUZIKANTI.
K hojné účasti zvou pořadatelé.

2.
Dnes tj. středa 12.9. a zítra tj. čtvrtek 13.9. od 13:00 hod do 17:00 hod přijede do naší obce ke Kulturnímu domu pojízdná čistírna peří s možností ušití polštářů a prošívaných dek.

2 ...

5.9.2018

1. Obecní knihovna oznamuje, že v pátek od 7.9. v době od 17.00 do 19.00 hodin bude otevřeno. Otevřeno bude i další pátky ve stejnou dobu.
2.V sobotu 8. září se koná ve sportovním areálu turnaj v nohejbalu MEXIKO CUP 2018. Prezentace závodníků je v pátek 7. září a v sobotu 8.9. do 8,30 hodin v SA. Startovné je 400,- Kč na dvojici.
Občerstvení: přes den se budou podávat uzené klobásy a makrely, odpoledne rožněné maso a na večer bude připraven tataráček podávaný na topince s česnekem. K tanci a poslechu zahrají naši dýdžejové. Všichni jste srdečně zváni. ...

Pozvánky

1. Dobrý den,
dovolte mi, abych vás jménem Spolku holek Moravec pozvala na 5. Charitativní akci, tentokrát s podtitulem "Setkáme se v ZOO", kterou pořádáme 1.9. na výletišti v Moravci. Od 14 do 17 hodin budou pro děti připraveny nejrůznější kvizy, hádanky a úkoly, za jejichž splnění bude děti čekat drobná sladká odměna. Od 17hodin uvidíte ukázku historického šermu, která jistě zaujme malé i velké. K dispozici bude také skákací hrad, malování na obličej a také možnost projížďky na koni. Na místě se budou prodávat "spolkoholkové" náramky a čelenky. Výtěžek z celé akce bude použit na nákup vybavení nově vybudovaného dětského oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě. Prosíme vás o sdílení naší pozvánky a těšíme se na vás.
Spolek holek Moravec

2.V sobotu 1.záŕí proběhne ve Westernovém městečku – Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem akce s názvem „TO NEJLEPŠÍ NAKONEC“. Program na městečku začne v 10 hodin. Těšit se můžete na akční divadlo, westernovou show, country tance a diskotéku. Finálová vystoupení letní sezóny s překvapením, které nečekáte ani vy, ani sami účinkující. Poslední den sezony si herci vymění role a je jen na jejich improvizaci a hereckém umění, jakou show vám připraví.
Těšíme se na vás 1. září na Šiklově mlýně.
...
26. srpna 2018 v 15.00 h

Křížová cesta

V neděli 26. srpna se uskuteční 14. pouť Křížové cesty v Řečici. Vychází se v 15 hodin od kapličky. Mše svatá bude na kalvárii v 15,30. Po Mši svaté zvou pořadatelé na posezení u kapličky. Hospodyně prosí o upečení cukrovinek na posezení. ...

Dovolená

1)Ve čtvrtek 23.8. a v pátek 24.8. 2018 bude ordinace MUDr. Zuzany Kozárové uzavřena.
Ve středu 22.8. 2018 v ordinaci Bobrové zkrácená ordinační doba od 8:00 - 10:00 (odběry, akutní stavy.)
Zastupující lékař: MUDr. Lukáš Koutný ordinace Drobného 1308, Nové Město na Moravě
Mobil: 6098784872, 566615648

2)Oznámení pro členy vodovodního družstva Dvůr
Z důvodu vytvoření malé rezervy vody v rezerváru byla voda opět zastavena. Její puštění zatím není určeno. Pouštět se bude v době, kdy bude rezerva dostatečná pro nadcházející víkend. ...

Jatka Fryšava

Jatka Fryšava oznamuje, že z důvodu technické poruchy na vozidle se dnes 9.8.2018 neuskuteční prodej masa a masných výrobků. ...

8.8. 2018

1. V pondělí 13.8. 2018 v 17.00 hodin můžete navštívit SHOW SE ZVÍŘÁTKY. Akce proběhne v kulturním domě. V programu uvidíte žonglérské hry, drezůru pejsků, magic show, čínské balance se sklem, kouzlení se zvířátky. Závěrem programu uvidíte Medvídka Mývala Jerryho, se kterým se na konci můžete vyfotografovat. Délka programu je asi 45 - 60 minut. Jednotné vstupné 50,- Kč. Občerstvení je zajištěno.

2. Oznámení o přerušení dodávky el. energie
Dne 15.8. 2018 od 10.00 do 12.30 bude přerušena dodávka el. energie a to oblast od č.p. 26, 134, 158, 70, 43, 76, 99 směr N.Město.

3. Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu a ještě svou spotřebu nezaplatili, aby tak učinili co nejdříve na obecním úřadě v úředních hodinách. ...

Šetření s vodou


Vzhledem k trvajícímu suchu, kdy hladiny povrchových a prokazatelně i podzemních vod klesají, vyzýváme občany obce Řečice podle §105 vodního zákona k důslednému šetření vodou odebranou z potoků, z rybníků, ze studen a veřejného vodovodu. Zcela se zakazuje napouštění bazénů, umývání aut, zalévání zahrad hadicí a kropení zpevněných ploch. Pitnou vodu je třeba využívat pouze k pitným a nezbytným hygienickým účelům.
...
6. srpna 2018 – 10. srpna 2018

Ordinace , dovolená

Ve dnech 6.8. - 10.8. 2018 bude ordinace MuDr. Z.Kozárové v Řečici i Bobrové z důvodu dovolené uzavřena. ...

Platba na vodné

Kdo z občanů odebírá obecní vodu, může svou spotřebu platit od 23. července na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na účet č. 12329751/0100, variabilní symbol je číslo popisné. ...

Záloha na stočné

1)V pondělí 23.7. 2018 a ve středu 25.7. 2018 se bude vybírat záloha na stočné za měsíc
červenec.
2)Od pondělí 30.7. 2018 do pátku 3.8. 2018 bude Obecní úřad uzavřen z důvodu dovolené. ...

Pouť 2018

1) Firma Jatky Fryšava oznamuje, že od čtvrtka 12.7.2018 se mění prodejní doba. Nová prodejní doba je od 16.15 hod do 16.30 hod.
2) V sobotu 14.7.2018 ve sportovním areálu bude k tanci a poslechu hrát hudební skupina Benn. Začátek je v 18.00 hod. Občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni. ...

Zápis vodoměrů

1) V pondělí 2.7.2018 bude ordinace MUDr. Kozárové z provozních důvodů zavřená. Dále ve dnech 11.7.-13.7.2018 bude mít paní doktorka dovolenou.
2) V úterý 3.7.2018 se bude zapisovat spotřeba obecní vody za I. pol. r. 2018.Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu, aby umožnili přístup ke svým vodoměrům ...

28.6. 2018

1) V pátek 29. 6. 2018 se bude konat vyžínání křížové cesty. Sraz bude před kapličkou v 16 hod. Žádáme občany, aby si s sebou vzali potřebné nástroje: (hrábě, křovinořezy....atd.)
2) V pátek 29.6.2018 bude Knihovna Řečice otevřena naposledy před prázdninami. Po dobu prázdnin bude zavřeno.
3) V pondělí 2.7.2018 bude ordinace MUDr. Kozárové z provozních důvodů zavřená.
...

vyžínání křížové cesty

1. Od středy 20. 6. 2018 do pátku 22. 6. 2018 bude Obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.

2. V pondělí 25. 6. 2018 se bude vybírat záloha na stočné za měsíc červen.

3. V pátek 29. 6. 2018 se bude konat vyžínání křížové cesty. Sraz bude před kapličkou v 16 hod. Žádáme občany, aby si s sebou vzali potřebné nástroje: (hrábě, křovinořezy....atd.) ...

Sbor dobrovolných hasičů

1) SDH Řečice slaví v tomto roce 125.výročí svého založení. Při této příležitosti zve současné i bývalé členy s manželkami i přítelkyněmi na výroční valnou hromadu, která se bude konat tuto sobotu 9.6.2018 od 18.00v sále KD v Řečici.
2) Z důvodu nepříznivého počasí byla oslava Den dětí zrušena. Náhradní termín je v úterý 12.června od 17 hodin v Sa.
3) Ve čtvrtek 7.6. a pátek 8.6. bude Obecní úřad uzavřen. ...
1. června 2018 – 23. května 2018 v 16.00 h

23.května 2018

Uzavření obecního úřadu
Z důvodu dovolené bude ve dnech 23.5. - 25.5. 2018 obecní úřad uzavřen.

Mexické ženy pořádají pro děti v pátek 1.6. ve sportovním areálu na Bejkovci ke Dni dětí zábavné odpoledne. Začátek v 16.00 hodin. Celé odpoledne bude v pohádkovém duchu, děti si mohou obléct pohádkové kostýmy. ...

Terénní výzkum v naší obci

Ve dnech 21.5. - 25.5. 2018 budou v naší obci provádět terénní výzkum ohledně stravy, studentky filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Prosíme touto cestou občany, kteří budou osloveni o spolupráci.
...

Sběr šrotu

V sobotu 12.5. 2018 proběhne od 9,00 hodin do 17,00 hodin sběr kovového odpadu, který můžete nechat na místech obvyklých. Prosíme, abyste šrot neshromažďovali s velkým předstihem, protože toho mohou využít některé menšiny.

TJ Řečice z.s. všem dárcům předem děkuje za podporu sportu a kultury v obci. ...

Prvomájový průvod, želva

Dne 1. května 2018 proběhne v obci Řečice prvomájový průvod. Zveme k účasti majitele traktorů, malotraktorů. různých samohybů, motocyklů a ostatních historických novodobých výkvětů techniky. Uvítáme také podporu pěších účastníků v dobových uniformách, krojích a převlecích. Součástí akce bude vystoupení Alexandrovců. Sraz v 13:00 ve Sportovním areálu.

Oznamujeme, že se v obci našla želva. Pokud želvu někdo postrádá, může si ji vyzvednout u Janů č.p. 50

PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. oznamuje všem zájemcům o tálky řepy, že se mohou nahlásit na středisku Radešínská Svratka u pana Jaroslava Vařejky, buď osobně nebo telefonicky na mobilu 605 707 079 do 27.4.2018. Jeden tálek řepy jsou 2 ary a bude přidělen po odpracování dvou pracovních směn (18 hodin) při sběru kamene.
...
23. dubna 2018 v 17.00 h

23.duben 2018

1) Žádáme občany, kteří ještě nemají zaplacené poplatky za komunální odpad a psy, aby tak učinili co nejdříve na obecním úřadě v úřední hodiny.


2) Od středy 25.4 se vybírají zálohy na nové roční období stočného a za měsíc duben. Na konci minulého roku schválila valná hromada svazku Čistá voda navýšení stočného na 40 Kč/m³ a navýšení limitu pro paušální platbu na 35 m³ na osobu a rok. Toto navýšení je dáno potřebou tvorby rezervního fondu, je podloženo řádnou cenovou kalkulací a bude se týkat plateb za vypouštěné vody od nového zúčtovacího obdob. Pro občany, kteří platí stočné paušálem, je měsíční záloha navýšená na 117,- Kč za osobu a měsíc.
...
21. dubna 2018 v 14.00 h

Odjezd do divadla

Informace pro občany, kteří jsou nahlášeni na divadlo do Prahy:
odjezd autobusu bude ve 14.00 hodin od kulturního domu v Řečici. ...

Pojízdná sběrna AVE, očkování psů

V sobotu 14.4. v 9:30hod proběhne u kapličky očkování psů, které bude provádět MVDr. Bureš.
Ceny vakcín: dvouletá vzteklina....250Kč
jednoletá vícekombinace.....300Kč


Pojízdná sběrna AVE Vysočina bude v naší obci přistavena v úterý 17.4. u KD v době od 16.00 do 16.15 hod. Elektrické spotřebiče do této sběrny nedávejte, odnášejte je po dohodě s p. Špačkovou ke stodole domu č. 5.

...

Velikonoční koncert + nabídka zaměstnání

1) Dne 15.4. v 17:00 se uskuteční v kostele sv. Václava v Radešínské Svratce Velikonoční koncert mladých umělců. Na varhany zahraje Ondřej Horňas z Nového Města na Moravě(student Janáčkovy akademie múzických umění Brno), zazpívá Vladimír Jindra ze Zvole (taktéž posluchač Janáčkovy akademie múzických umění Brno). Zazpívá a na violu zahraje Hana Kuželová z Nové Vsi (studentka Konzervatoře Brno). Jako host přijal pozvání a na trubku zahraje kaplan místní farnosti P. Jan David. Vstupné dobrovolné. Jste srdečně zváni!
2) Nabídka zaměstnání:
PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. hledá nové zaměstnance na pozici ošetřovatel hospodářských zvířat-traktorista a obsluha zvířat na dojírně pro farmy v Řečici a v Radešínské Svratce. Zájemcům nabízíme práci ve dvou směnách a to ranní a odpolední - měsíčně 22 směn. Případně nabízíme pomoc při zorganizování a zaplacení řidičského průkazu na traktor. Náborový příspěvek 20.000,- Kč. Zájemci se mohou hlásit u Ing. Jaroslava Michala na telefonním čísle 603239887 nebo e-mail: jaroslav.michal@proagro.net.
3) Ve čtvrtek 12.4.2018 bude pan Hamlp prodávat jablka. Cena jablek: rozvažovaná 20,- Kč, celá bedna 18,- Kč. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 12.00 hod do 12.30 hod. ...

Jukka a divadlo

1. Firma JUKKA bude prodávat
v sobota 7.dubna 2018 v čase 13.15 - 13.45 hodin
před kulturním domem v Řečicích

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod , a jiné.
Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.
2. Kdo z občanů je nahlášen na divadlo do Prahy, může od pondělí 9. dubna zaplatit vstupenky. Cena jedné vstupenky včetně dopravy je 680 Kč. ...

4.4. 2018

1. zítra 5.4. 2018 bude obecní úřad uzavřen
2. zítra 5.4. 2018 budou poprvé vyvezeny biopopelnice

...

Zápis vodoměrů

V pátek 30.3.2018 od 9.30 hod se budou zapisovat všechny vodoměry pro potřeby vyúčtování stočného. Žádáme občany, aby umožnili přístup ke svým i obecním vodoměrům. Na koci minulého roku schválila valná hromada svazku Čistá voda navýšení stočného na 40 Kč/m³ a limitu pro paušální platbu na 35m³ a rok. Toto navýšení je dáno potřebou tvorby rezervního fondu, je podloženo řádnou cenovou kalkulací a bude se týkat plateb za vypouštěné vody od nového zúčtovacího období tj. od 1.4. 2018. ...

21.3. 2018

1. Od tohoto týdne bude změněna výpůjční doba v obecní knihovně ze soboty na pátek
vždy od 17.00 do 19.00 hodin.
2. Od pondělí 19.3. se vybírají poplatky za komunální odpad a psy. Poplatek za
komunální odpad je 450,- Kč na osobu s trvalým pobytem v obci nebo rekreační objekt.
Poplatek za psa je 100,- Kč a 200,- Kč za každého dalšího psa. Poplatek je možné
zaplatit i na účet obce. číslo účtu: 12329751/0100 variabilní symbol: číslo domu.
3. OÚ prosí své občany o pomoc při úklidu obce. Pokud to dovolí počasí a provedete
úklid před svými domy, můžete nechat štěrk a písek na hromádkách u kraje silnice.
OÚ zajistí odvoz a úklid.
OÚ děkuje všem občanům, kterým není lhostejný vzhled naší obce, za pomoc a
ochotu.

...
12. března 2018 v 10.00 h – 12. března 2018 v 10.30 h

Prodej jablek

V pondělí 12.3. bude od 10.00 do 10.30. hod. prodávat p. Hampl jablka. Prodej bude před kulturním domem.
cena: 18,- Kč celá bedna
20,- Kč vážená jablka ...
12. března 2018 – 16. března 2018

Uzavření obecního úřadu

Z důvodu dovolené bude ve dnech 12.3. - 16.3. 2018 obecní úřad uzavřen. Ve středu 14.3. bude na úřadě v době od 15.00 do 17.00 hod. přítomen p. starosta a p. místostarostka. ...

26.2. 2018

1. Bruslení ve sportovním areálu
Ve sportovním areálu je pro děti i dospělé připravena plocha k bruslení.

2. Prodej kuřic
1.3. v 10.45 hodin bude u kulturního domu prodávat firma Bromová kuřice před snáškou(kuřice všech barev). Cena 180,- /kus ...

18.2. 2018

V pondělí 19.2. bude p. Hampl prodávat jablka. Cena je 17,- Kč/ kg celá
bedna a 20,- Kč/kg rozvažovaná. Prodej se uskuteční od 9.00 do 9.30 hod
před kulturním domem.
...

2.2. 2018

1) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka Vás srdečně zve na 2.
farní ples, který se uskuteční v sobotu 3. února 2018 od 19:30 v
kulturním domě v Radešínské Svratce.

2) V pondělí 5.2.2018 od 9 hod do 9.30 hod bude pan Hampl prodávat
jablka. Cena je 17,- Kč/ kg - celá bedna a 20,- Kč/ kg rozvažované.
Prodej se uskuteční před KD.

3) SDH pořádá v soboru 10. února tradiční ostatkový průvod. Sraz masek
je 9,30 hodin v kulturním domě. Přijďte i vy podpořit naši tradici
...

24.1.2018

Ve dnech 26. a 27. ledna 2018 se koná druhé kolo volby prezidenta ČR. V pátek 26.1. je volební místnost otevřena od 14.00 do 22.00 hodin. V sobotu 27.1. od 8.00 do 14.00 hodin. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. Voliči bude umožněno hlasování po prokázání své totožnosti a státního občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR. Hlasovací lístky obdrží volič ve volební místnosti.

Občané, kteří odebírají vodu z obecního vodovodu mohou za svoji spotřebu zaplatit od zítřka na obecním úřadě v úředních hodinách nebo na č. účtu 12329751/0100, VS je číslo domu.

V sobotu 27. ledna bude obecní knihovna uzavřena.

Od zítřka 25.ledna se nebude v kulturním domě sportovat.

Zítra 25.1. a v pondělí 29.1. se vybírá stočné za měsíc leden. ...

17.1. 2018

6. ledna proběhla v naší obci Tříkrálová sbírka. Bylo vybráno 27 834,- Kč. Výtěžek sbírky bude použit pro poskytování hospicové péče.

SDH a mexické ženy pořádají v neděli 21. ledna dětský karneval. Začátek je ve 14,00 hodin. Připravena je bohatá tombola i občerstvení.

Srdečně zveme v sobotu 27.ledna na 13. mexický ples

SDH pořádá 10. února tradiční ostatkový průvod. Sraz masek je 9,30 hodin v kulturním domě. Přijďte i vy podpořit naši tradici. ...
12. ledna 2018

Odečty elektroměrů, volby 2018

Energetická společnost EON oznamuje občanům, že se v pátek 12.ledna budou provádět odečty elektroměrů. Žádáme o umožnění přístupu nebo je možné zanechat na viditelném místě lístek s číslem a stavem elektroměru.

Ve dnech 12. a 13. ledna 2018 se konají volby prezidenta ČR. V pátek 12.1. je volební místnost otevřena od 14.00 do 22.00 hodin. V sobotu 13.1. od 8.00 do 14.00 hodin. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. Voliči bude umožněno hlasování po prokázání své totožnosti a státního občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR. Hlasovací lístky byly všem voličům doručeny do schránky. Ve dnech voleb může volič obdržet hlasovací lístky i ve volební místnosti.
...
6. ledna 2018 v 09.00 h

4.1. 2018

Tříkrálová sbírka se v naší obci uskuteční v sobotu 6. ledna 2018 v dopoledních hodinách. Chodit budou 4 skupinky dětí. Prosím podejte i vy pomocnou ruku potřebným. Každá koruna pomáhá.

Sbor dobrovolných hasičů pořádá v neděli 21. ledna 2018 tradiční dětský karneval. Začátek je ve 14 hodin v kulturním domě. Bohatá tombola a občerstvení zajištěno.

...

20.12. 2018

1. V úterý 26.12.2017 v 17 hodin se koná u kapličky již tradiční Štěpánské koledování s
živou hudbou. Kdo má zpěvníky z loňského roku, vezměte si je s sebou. Ostatní
dostanou zpěvníky na místě. Také baterku si vezměte.

2. Prodejna Jednoty oznamuje, že v sobotu 23. prosince a 30. prosince 2017 bude
otevřena do 11.30 hodin
3. Obecní knihovna bude v sobotu 23. prosince a 30. prosince 2017 zavřena
4. 1. ledna 2018 v 17 .00 hodin připravil obecní úřad pro občany novoroční ohňostroj. Sraz bude u
kapličky. ...

15.12.2017

Farní úřad Rad. Svratka, co nejsrdečněji zve občany obce Řečice na varhanní koncert, který se bude konat v neděli 17.12.2017 v 15 hodin ve farním kostele v Rad. Svratce. Bude to již čtvrtý a závěrečný koncert pořádaný u příležitosti posvěcený nových varhan.

2) V úterý 26.12.2017 v 17 hodin se koná u kapličky již tradiční Štěpánské koledování z živou hudbou. Kdo má zpěvníky z loňského roku, vezměte si je s sebou. Ostatní dostanou zpěvníky na místě. Také baterku si vezměte.

Všichni jste srdečně zváni.
...

Rozsvěcení vánočního stromu

1) V pondělí 27.11. se bude vybírat stočné za měsíc listopad.
2) V pátek 1.12. pořádá Základní a mateřská škola Řečice vánoční besídku. Začátek je v 17 hod v kulturním domě. Malé občerstvení je zajištěno.
3) V sobotu 2.12.2017 se budou prodávat vánoční stromky. Cena: smrk 80,- Kč, borovice 120,- Kč a jedle 150,- Kč. Prodej se uskuteční od 10 hod do 11 hod ve stodole domu č. 5.
4)V neděli 3.12.2017 se bude rozsvěcovat vánoční stromek u kapličky. Začátek je v 17 hod. Malé občerstvení je připraveno. Všichni jste srdečně zváni.
5) Římskokatolická farnost Radešínská Svratka zve na Žehnání varhan, které se koná v neděli 26.11.2017 v kostele sv. Václava v Radešínské Svratce. Varhany požehná Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. Mše svatá začíná v 10 hod. Dále pak 3.12., 10.12. a 17.12. vždy v 15 hod se uskuteční adventní varhanní koncerty. ...

15.11. 2017

1. Kdo z občanů má zájem o větvičky na adventní věnce může si je vyzvednou za kulturním domem
2. Oznamujeme, že v době od 22.11. do 3.12. se nebude v kulturním domě sportovat .
3. V pátek 17.11.2017 se uskuteční před kulturním domem svoz nebezpečného odpadu a to od 8.30 hod do 8.45 hod. Žádáme občany, aby do tohoto svozu nedávali jakékoliv elektrospotřebiče. Ty se dávají hasičům do stodoly domu č. 5. Dále žádáme obyvatele,
aby odpad přinášeli až v době svozu.
4. V sobotu 25. listopadu zvou řečické ženy všechny na tradiční Vánoční jarmark. Začátek bude ve 14 hodin v kulturním domě. Můžete si zakoupit drobné výrobky ze dřeva, pedigu, skla a podobně. Také se můžete přihlásit do soutěže o nejlepší pálenici obce a nejlepší slepované cukroví roku. Rovněž proběhne soutěž o nejkrásnější vánoční svícen. Již nyní můžete nosit vzorky pálenice, a to v půllitrových lahvích od rumu na OÚ.
...

Nebezpečný odpad

1) V pátek 17.11.2017 se uskuteční před kulturním domem svoz nebezpečného odpadu a to od 8.30 hod do 8.45 hod. Žádáme občany, aby do tohoto svozu nedávali jakékoliv elektrospotřebiče. Ty se dávají hasičům do stodoly domu č. 5. Dále žádáme obyvatele, aby odpad přinášeli až v době svozu.
2) Kdo z občanů má zájem o zbytkové palivové dřevo z kalamity, může se nahlásit u pana Tučka čp. 82. Cena tohoto dřeva je 115 Kč za m3. ...

8.11. 2017

1. V sobotu 25. listopadu zvou řečické ženy všechny na tradiční Vánoční jarmark. Začátek bude ve 14 hodin v kulturním domě. Můžete si zakoupit drobné výrobky ze dřeva, pedigu, skla a podobně. Také se můžete přihlásit do soutěže o nejlepší pálenici obce a nejlepší slepované cukroví roku. Rovněž proběhne soutěž o nejkrásnější vánoční svícen. Jiřž nyní můžete nosit vzorky pálenice, a to v půllitrových lahvích od rumu na OÚ.

2. Od středy 8.11. se bude vyvážet komunální odpad již každý týden, tedy každou středu. ...

30.10. 2017

Oznámení
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 1. Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude v pátek 3.11.2017 od 7.30 hod do 15.30 hod vypnutá celá oblast obce Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo a samoty Tálský mlýn. 2. V čtvrtek 2.11.2017 bude firma AVE naposledy vyvážet biopopelnice s bioodpadem. Tuto středu 1.11.2017 se nebude vyvážet komunální odpad a od 8.11.2017 se bude komunální odpad již vyvážet každou středu. 3.Oznamujeme občanům, kteří se přihlásili na zájezd do Prahy do divadla na muzikál Mefisto, že odjezd autobusu je tuto sobotu 4.11.2017 ve 14 hodin od kulturního domu ...

Oznámení

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
1. Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude v pátek 3.11.2017 od 7.30 hod do 15.30 hod vypnutá celá oblast obce Řečice včetně odběratelské trafostanice Řečice družstvo a samoty Tálský mlýn.
2. V čtvrtek 2.11.2017 bude firma AVE naposledy vyvážet biopopelnice s bioodpadem.. ...

19.10.2017

1. Jídelna Proagra Radešínská Svratka oznamuje, že z důvodu prodloužení rekonstrukce se budou obědy opět dovážet až od pondělí 23. října

2. Ve dnech 20. a 21. října se konají volby do Parlamentu ČR. V pátek 20.10 je volební místnost otevřena od 10.00 do 22.00 hodin. V sobotu 21. od 8.00 do 14.00 hodin. Místem konání voleb je zasedací místnost obecního úřadu. Voliči bude umožněno hlasování po prokázání své totožnosti a státního občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR. Hlasovací lístky byly všem voličům doručeny v úterý 17. října. do poštovní schránky. Ve dnech voleb může volič obdržet hlasovací lístky i ve volební místnosti.

3. Kdo z občanů má zájem o větvičky na věnec na dušičky, může si je vyzvednout za KD. Tyto větvičky nejsou určeny k zazimování zahrad. ...
13. října 2017

13.10. 2017

1) V pondělí 16.10.2017 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.

2) Kdo z občanů má zájem o větvičky na dušičky, může si je vyzvednout za
kulturním domem. Tyto větvičky nejsou určeny k zazimování zahrad.
...

27.9. 2017

1.Firma Fryšava oznamuje, že z důvodu nemoci zítra neproběhne prodej masa
2.Do naší obce přijede pojízdná čistírna peří, která vyrábí prošívané deky a polštáře. Dodává vlastní sypkovinu. Celý proces probíhá na počkání. Provozní doba : pátek 29.9. od 9,00 do 17,00. ...

Kontejner u KD

1. Ke kulturnímu domu je přistaven vůz na odpad ze zahrad. Žádáme občany, aby ,,opravdu" nedávali na vůz nic jiného než bioodpad.

2. Zítra 21.9. se uskuteční 28. zasedání ZO Řečice. Začátek v 17.00 hod. Program:
- rozpočtové opatření č. 4 , 5
- dům č. 5
- platnost užívání veřejné vyhlášky č. 1/2011 o místním poplatku za užívání veřejného
prostranství

3. Připomínáme občanům, že vždy ve čtvrtek v 17 hod přijede do naší obce Řeznictví Fryšava s čerstvým masem a uzeninami.
...

Veřejná vyhláška

Oznámení pro vlastníky lesa
Ministerstvo zemědělství vydalo 14.9.2017 veřejnou vyhlášku o zastavení jiných těžeb než těžeb nahodilých a zpracování těžeb nahodilých, vzniklých ke dni účinnosti tohoto opatření. Tato Vyhláška je zveřejněna na úřední desce obecního úřadu v elektronické i papírové podobě.
2) Obecní knihovna bude tuto sobotu 16.9.2017 zavřená.
3)Od pondělí 18.9. do středy 20.9. se bude vybírat záloha na měsíc září. ...

Platba vstupenek

1) Občané, kteří mají nahlášený zájezd do divadla do Prahy, které se uskuteční 4.11.2017, mohou ode dneška zaplatit vstupenky na obecním úřadě. Cena jedné vstupenky včetně dopravy je 680,- Kč.
2) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že tuto sobotu 16.9.2017 bude zavřeno.
3) Od pondělí 18.9.2017 do středy 20.9.2017 se bude vybírat stočné za měsíc září.
4) Kdo z občanů ztratil klíče, může si je vyzvednout na obecním úřadě
5) Připomínáme občanům, že zítra tj. ve čtvrtek v 17 hod přijede do naší obce Řeznictví Fryšava s čerstvým masem a uzeninami. Tato prodejna je u nás každý čtvrtek ve stejnou hodinu.
...
8. září 2017

Nohejbal

1) Obecní knihovna Řečice oznamuje, že tuto sobotu 9.9.2017 bude ještě zavřeno.
2) V sobotu 9.9.2017 se ve sportovním areálu uskuteční již 10. ročník nohejbalového turnaje. Prezentace družstev je 8.9. a 9.9. do 8.00 hod. Sraz závodníků je v 8.30 hod a start je v 9.00 hod. Startovné je 300,- Kč na dvojici. Pro všechny je zajištěno bohaté občerstvení. Všichni jste srdečně zváni.
3) Oznámení pro členy vodovodního družstva Dvůr
V pátek 8.9.2017 v 8.00 hod bude z důvodu zjišťování nedostatku vody v řádu vodovod uzavřen. Předpokládané otevření vodovodu bude v pátek kolem 18.00 hod. V případě jiného postupu budete informováni místním rozhlasem. ...
28. srpna 2017

Uzavření obecního úřadu

Od pondělí 28. srpna do pátku 1. září bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen. ...
27. srpna 2017 v 14.30 h

Křížová cesta

Srdečně zveme na již 13. křížovou cestu, která se uskuteční v neděli 27.8. Začátek ve 14,30 hod. od kaple. Okolo 16,00 hod. mše svatá. Po mši svaté přátelské posezení s harmonikou a malým občerstvením na návsi. Ochotné ženy prosíme o napečení koláčků, které bude možné donést v neděli od 13,30 ke kapli. ...

Platba za vodu

Žádáme občany, kteří odebírají obecní vodu a dosud nezaplatili odběr za 1. pololetí roku 2017, aby tak učinili co nejdříve v úředních hodinách na obecním úřadě. ...
4. srpna 2017 – 7. srpna 2017

Dovolená

V pátek 4.8.2017 a v pondělí 7.8.2017 bude obecní úřad uzavřen. ...

Dovolená

Od 24.7.2017 do 28.7.2017 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen. Ve středu 26.7.2017 nebude přítomen ani starosta ani místostarostka. ...

12.7. 2017

1. Firma Bromová bude v pátek 14.7. v 9.30 hodin u Jednoty prodávat kuřice všech barev. Cena za kus je 140,- Kč.
2. V neděli 16.7. se uskuteční tradiční přejezd lávky přes rybník. Sraz účastníků je ve 13.00 hodin a začátek je plánován na 13.30 hodin
3. Od pondělí 17.7. se vybírá záloha na stočné za měsíc červenec
4. Od pondělí 17.7. je možné platit na OÚ za spotřebu obecní vody ...

Koupaliště

1) Správce sportovního areálu p. Martin Drdla oznamuje, že je možnost zakoupit permanentky pro vstup do bazénu. Cena : Děti 60,- Kč, dospělí 120,- Kč.
2) Obecní úřad Řečice bude v pátek 30.6.2016 uzavřen.
3) V pondělí 3. července od 12.00 hod se bude zapisovat spotřeba obecní vody. Žádáme občany, aby v tuto dobu umožnili přístup ke svým vodoměrům.
4) Šikland Vás zve na Slavnostní zahájení sezony a motosraz 2017. Akce se koná v sobotu 1.7.2017 v areálu Šiklova mlýna. Na návštěvníky čeká přehlídka českých i zahraničních motorek, soutěže, ohňostroj, nová westernová show a premiéra divadelních představení. Motorkáři jistě ocení spanilou jízdu anebo koncert kapely Metaxa. Těšíme se na Vás.
VSTUPNÉ:
Dítě 4 - 12 let (50% cena vstupného) - 108 Kč
Dospělá osoba - 216 Kč, Dítě nad 12 let
Děti do 4 let vstup zdarma
Rodinná vstupenka - 2 dospělí + 2 děti 4 - 12 let - 518 Kč

...
24. června 2017

Uzavření knihovny

V sobotu 24.6.2017 bude naposledy před prázdninami otevřená knihovna. Po dobu prázdnin bude knihovna zavřená. ...

21.6. 2017

1. Z důvodu nedostatku vody ve studni, žádá vodovodní družstvo Vejpustek své členy o maximální šetření s vodou. v opačném případě se bude muset přistoupit k zastavení přívodu vody, aby se studna napustila.

2. V době od 10.7. - 21.7. bude ordinace paní doktorky MuDr. Michalové v Řečici z důvodu dovolené uzavřena.

3. Dne 30.6. proběhne sečení křížové cesty. Prosíme tímto spoluobčany o pomoc. Bude zapotřebí nejenom sekáče s křoviňáky, ale také co nejvíce občanů s hráběmi a vidlemi k následnému úklidu trávy. Sraz je v 16 hodin na návsi u kaple. Všem ochotným pomoci předem děkují a na nejen pracovní setkání se těší organizátoři.

...
21. června 2017

20.6.2017

1) Zítra tj. ve středu 21.6. a v pátek 23.6 se bude vybírat záloha za stočné za 6/2017.
2) Ve čtvrtek bude obecní úřad uzavřen.
3) Zítra tj. ve středu 21.6.2017 od 8.00 hod do 17.00 hod bude v naší obci soukromá firma pana Homolky před obecním úřadem provádět broušení nožů, nůžek, strojků na maso a jiného domácího nářadí. ...
12. června 2017 – 16. června 2017

Uzavření obecního úřadu

Obecní úřad bude uzavřen od 12.6. - 16.6. 2017. Ve středu 14.6. v době od 15.00 - 17.00hod. bude přítomen p. starosta. ...
4. listopadu 2017

Zájezd na muzikál

Obecní úřad pořádá 4.listopadu 2017 zájezd na muzikál Mefisto. Zájemci se mohou hlásit již nyní na obecním úřadě. ...

19.5.2017

1) V sobotu 20.5.2017 bude pan Hampl prodávaj jablka. Prodej se uskuteční před kulturním domem od 9.45 hod do 10.15 hod. Cena jablek je 14,- kč za kg navážená v bedně a 15,- kč za kg rozvažovaná.
2) V neděli 21.5.2017 se uskuteční tradiční křížová cesta u příležotosti Dne matek. Sraz je ve 14 hod u kapličky. všichni jste srdečně zváni. ...
25. května 2017 v 17.00 h

Pozvánka na zasedání

Ve čtvrtek 25.5.2017 v 17 hodin
se koná 26. zasedání zastupitelstva obce v zasedací místnosti
obecního úřadu
Program:
1) Zahájení
2) Kontrola usnesení
3) Závěrka obce, závěrka ZŠ a MŠ Řečice, rezervní fond
4) Rozpočtové opatření č. 1 a č. 2
5) Schválení smlouvy o výkupu kovových odpadů
6) Různé
...
26. května 2017 v 07.30 h – 26. května 2017 v 14.30 h

Přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy, bude přerušena dodávka elektrické energie dne 26.5. 2017 od 7.30 hod. do 14.30 hod.
Vypnutá oblast: část obce - náves okolo kaple (od domu č. 3 a nahoru po dům č. 166, 146). ...
1. května 2017 v 13.00 h

Prvomájový průvod

V pondělí 1. května proběhne v naší obci vzpomínkový prvomájový průvod. Průvodu se mohou zúčastnit pěší s různými mávátky a transparenty, občané, kteří vlastní jakýkoliv traktor, malotraktor, motocykl nebo samohyb domácí výroby. Sraz účastníků akce je ve 13.00 hod ve sportovním areálu. Po prezentaci proběhne ukázka a představení jednotlivých strojů a poté se celý průvod vydá po obci. Po průvodu společně zavzpomínáme a posedíme ve sportovním areálu. ...
30. dubna 2017 v 14.00 h

Stavění máje

V neděli 30. dubna proběhne tradiční stavění máje. Pořadatelé srdečně zvou všechny občany, především všechny mládence a muže v plné síle, aby přišli stavět májku. Stavět se začně ve 14.00 hod. Na místě bude možnost zakoupit pivo, limo a párky, které si každý vlasnoručně opeče na připraveném ohni. ...

5.4.2017 Sběr drobného kovového odpadu

Na stávajících sběrných místech budou umístěny nově nádoby na drobný kovový odpad např. konzervy, plechovky, kovová víčka apod. Plechovky je třeba odevzdávat čisté a sešlápnuté. ...
Více
Výstavba Za Dvorem

model výstavby

Mapová aplikace

Gis online

Řečice - prezentace

Film o obci

Mexiko lávka 2016

Mexiko

Lidé na vozíku

Screenshot 2024-06-09 at 10.53.02.png

Obnova místních komunikací

Kontakt

Obecní úřad Řečice
Řečice 135
592 33 Radešínská Svratka

tel.: 566 673 359
e-mail: obec@obecrecice.cz

Úřední hodiny
PO  8.00 - 12.00 13.00 - 17.00
ST  8.00 - 12.00 13.00 - 17.00
ČT  8.00 - 12.00 13.00 - 15.00
 8.00 - 12.30  
Anketa

Odkazy

logo koruna vysočiny

5
západ slunce
stodola
úplněk