Rozcestník

Velikost textu:

Zajímavosti

Významné osobnosti

V obci se narodil Eduard Soška (1913-1944), který pocházel ze samoty Tálský mlýn. Eduard Soška byl členem odbojové organizace R3. Padl při přestřelce s gestapem v Pasekách u Proseče 1.11. 1944.

Zajímavosti v okolí

V nedaleké Horní Bobrové stojí na náměstí jeden z architektonických skvostů regionu, kostel sv. Petra a Pavla. Kostel stejně jako řada dalších staveb na Vysočině vznikl ze spolupráce žďárského opata Václava Vejmluvy a slavného architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela. Kostel vznikl přestavbou starého pozdně románského kostela. Plány na přestavbu vypracoval Santini v roce 1714 a ještě v témže roce se se stavbou začalo. Santini ponechal původní západní věž a k ní přilehlou obdélnou loď využil jako nové kněžiště. V místě původního starého kněžiště vystavěl novou prostornou loď. Touto přestavbou získal kostel opačnou orientaci než je u chrámů obvyklé, jeho hlavní oltář je na západní straně. Nejzdobnější částí kostela je východní trojboké konkávně prohnuté průčelí, které svým pojetím připomíná fasádu římského kostela Panny Marie Sedmibolestné od italského architekta Borrominiho.

Každoroční akce

Lyžařské párkové závody, tradiční hokejový zápas „ženatí – svobodní“,soutěž v páce, mariáš, dětský karneval,  dětská diskotéka, masopustní průvod, podnikatelský ples, stavění a kácení májky, pouťové slavnosti se závody přes rybník, polní mše na křížové cestě, dětský den ve sportovním areálu, Mexický triatlon, Pytel Cup, Fréza Cup.

Letní aktivity

Pěší turistika, cykloturistika, houbaření, koupání , tradiční rybářské závody pro děti na rybníce u Drdlů, volejbal, nohejbal, malý fotbal a výlety ve sportovním areálu.

Zimní aktivity

Upravené běžecké lyžařské trasy kolem obce a do okolních obcí, sjezdovka Harusův kopec (vzdálená 8 km), menší tělocvična v kulturním domě ( florbal, bedminkton, stolní tenis, volejbal), posilovna ve sportovním areálu.

Ubytování a stravování: Menší občerstvení v pohostinstní na koupališti ( několikrát do roka grilování), ubytování v soukromí

Výstavba Za Dvorem

model výstavby

Mapová aplikace

Gis online

Řečice - prezentace

Film o obci

Mexiko lávka 2016

Mexiko

Lidé na vozíku

Obnova místních komunikací

Kontakt

Obecní úřad Řečice
Řečice 135
592 33 Radešínská Svratka

tel.: 566 673 359
e-mail: obec@obecrecice.cz

Úřední hodiny
PO  8.00 - 12.00 13.00 - 17.00
ST  8.00 - 12.00 13.00 - 17.00
ČT  8.00 - 12.00 13.00 - 15.00
 8.00 - 12.30  
Anketa

Odkazy

logo koruna vysočiny